KLUBBMÄSTERSKAP I DAGORIENTERING

20030520

 

Arrangör: Tockarps IK Kretsmästerskap i Lärkholm

 

Klass H 55                 4 220 m     Inget KM

                 Lars Olsson                 32:42

 

Klass H50                  5 250 m     Inget KM

                 Lars Hallberg               66:02

 

Klass H45                  5 990 m    

1                Lars Marntell               58:39

2                Leif Åke Andersson     59:05

3                Ingvar Jacobsson         70:25

 

Klass H40                  5 990 m

1                Stefan Svensson          48:10

2                Ingemar Carlsson         50:14

3                Krister Österblad         57:39

4                Jan-I Nygren                57:55

5                Sören Andersson         59:19

 

                 Klass H21                  8 060 m

1                Håkan Palm                 57:18

2                Andreas Blomqvist      67:04

3                Fabian Ljungqvist        67:46

4                Peter Larsson              71:31

                 Martin Wendt              Felstämplat

 

                 Klass H18                  5 990 m

1                Fredrik Hansen            46:30

2                Mattias Jarlsson           53:05

3                Patrik Andersson         56:06

 

                 Klass H16                  4 890 m     Inget KM

                 Petter Westerlund        39:15

 

                 Klass H14                  3 250 m

1                Mattias Johansson       25:49

2                Marcus Österblad        39:41

3                Anders Andersson       47:21

                 (missade starten med ca 5 min)

 

                 Klass H12                  2 990 m     Inget KM

                 Anton Österblad          24:12

 

                 Klass H10                  2 170 m

1                Marcus Persson           16:52

2                Elias Westerlund          17:32

 

 

                 Klass D60                  2 610 m     Inget KM

                 Birgit Palm                  32:46

 

                 Klass D50                  3 170 m     Inget KM

                 Marianne Hallberg        44:23

 

                 Klass D21                  5 250 m

1                Maria Wingren             52:56

2                Frida Palm                   60:08

 

Klass D20                  5 250 m

1                Camilla Bohman          43:56

2                Cecilia Andersson        58:12

 

                 Klass D18                  4 220 m

1                Camilla Sigbo              39:10

2                Malin Nygren               48:46

 

                 Klass D16                  3 740 m

1                Karin Andersson          36:36

2                Ulrika Nygren              39:10

 

                 Klass D12                  2 290 m

1                Therese Hansen           18:03

2                Sofie Hansen               18:33

3                Sandra Johansson        27:22

 

                 Klass Öppen 1           2 170 m     Inget KM

                 Elina Westerlund          15:10