FK BOKEN
KORPBUDKAVLE 20030827
Banläggare: Leif Nilsson Karta: Perstorp SV Plats: Persgården
Resultatlista
Sträcka 1 Sträcka 2     Sträcka 3  
Banlängd: 2 900 m Banlängd: 2 320 m   Banlängd:  4 630 m  
  Lagnamn   Resultat sträcka 1   Resultat sträcka 2   Totalt efter sträcka 2   Resultat sträcka 3 Slutresultat
1 2 Westlunds   Andreas Westlund   Emil Westlund       Tomas Westlund  
  2   4 19:45 10 16:30 5 36:15 1 27:40 1:03:55
2 20 KGB+   Krister Paulsson 26 Bengt-Göran Bengtsson 22:33   42:43   Jesper Håkansson  
  20   10 21:10 8 Lena Pålsson             14:55 4 36:05 2 27:58 1:04:03
3 22 Grannbröder Persson & Son   Inge Persson   Hannes Persson       Per Persson  
  22   5 19:46 7 14:44 2 34:30 4 31:35 1:06:05
4 14 Team Ericsson, Hässleholm   Bruno Einarson   Clas Thurban       Håkan Palm  
  14   14 22:54 5 14:30 8 37:24 3 30:28 1:07:52
5 4 Skåne / Värmland / Halland   Bill Schölin   Anna-Lena Johansson       Roine Schölin  
  4   8 19:50 18 18:26 13 38:16 6 32:24 1:10:40
6 25 Perstorp Gymnasieum   Petter Westerlund   Frida Persson       Martin Wendt  
  25   7 19:48 14 17:12 7 37:00 8 34:02 1:11:02
7 7 Tre Generationer   Linus Bohman   Nisse Bohman       Olle Bohman  
  7   1 18:32 22 19:42 12 38:14 9 35:30 1:13:44
8 1 Centralskolan   Per Gunnarsson   Jan Wendel       Fabian Ljungquist  
  1   13 22:52 6 14:33 9 37:25 13 37:22 1:14:47
9 12 Bohmans   Gunilla Bohman   Markus Bohman       Camilla Bohman  
  12   17 24:15 3 13:55 11 38:10 11 36:46 1:14:56
10 6 Ann Nilsson family   Daniel Örn 20 Samuel Örn                18:51   36:25   Reino Örn  
  6   2 18:34 4 Ann Nilsson                13:56 1 32:30 19 42:33 1:15:03
11 16 Peter & Peter   Roger Marklund   Tobias Hagerman       Peter Larsson  
  16   9 21:08 2 13:24 3 34:32 18 40:40 1:15:12
12 3 O(h)lssons   Kennet Ohlsson   Elon Ohlsson       Lars Olsson  
  3   19 25:15 1 12:50 10 38:05 15 38:15 1:16:20
13 18 Bengtssons   Agne Bengtsson   Karin Bengtsson       Håkan Bengtsson  
  18   3 19:30 23 20:05 15 39:35 12 37:15 1:16:50
14 24 Tockarps IK 2   Camilla Brorsson   Patrik Brorsson       Mats Brorsson  
  24   11 21:11 19 18:49 18 40:00 14 38:02 1:18:02
15 11 Don´t ask me!   Mats Johansson 12 Susanne Burström    16:36   39:45   Mattias Johansson  
  11   16 23:09 9 Sandra Johansson   15:09 14 38:18 17 40:37 1:18:55
16 10 Marntells   Ingmar Lövdahl   Anders Marntell       Lars Marntell  
  10   6 19:47 11 16:33 6 36:20 21 43:17 1:19:37
17 15 Fredrik and his sisters   Therese Hansen   Sofie Hansen       Fredrik Hansen  
  15   22 30:45 16 18:03 23 48:48 5 32:06 1:20:54
18 9 Polyolerna   Charlott Jönsson   Anders Johansson       Magnus Larsen  
  9   20 27:40 25 21:03 22 48:43 7 32:55 1:21:38
19 23 Tockarps IK 1   Bo Svensson   Gull Svensson       Gert Olsson  
  23   15 22:57 15 17:13 19 40:10 20 42:42 1:22:52
20 21 Lyftet   Daniel Nilsson 21 Roland Nilsson      19:30 20 44:15   Tobias Nilsson  
  21   18 24:45 28 Siv  Nilsson            33:45   58:30 16 38:42 1:22:57
21 17 Laget   Torbjörn Lage   Jessica Lage       Jonatan Lage  
  17   12 22:45 13 17:05 17 39:50 22 43:25 1:23:15
22 19 Stig Evalds   Inga-Lill Evaldsson   Susanne Stigsson       Daniel Evaldsson  
  19   24 30:55 17 18:15 16 49:10 10 35:58 1:25:08
23 8 Team Silversmedjan   Karin Andersson   Anders Andersson       Leif-Åke Andersson  
  8   21 28:23 24 20:17 21 48:40 23 43:37 1:32:17
24 13 Nygrens med Seger   Ulrika Nygren   Titti Nygren       Göran Seger  
  13   23 30:47 27 27:43 24 58:30 24 57:10 1:55:40