FK BOKEN
KORPBUDKAVLE 20040811
Banläggare Banläggare: Leif-Åke Andersson 
Karta Karta Källstorp
Start o Mål  Nedanför backen på elljusslingan med hänvisning
från Blinkfyradammen, Spjutseröd
Resultatlista
Lagresultat Sträcka 1
Ställning efter första sträckan Banlängd:  3 390 m
Pl Lagnamn Resultat sträcka 1 Tid
1 MAT "Re-united" Ann Nilsson 21:11
2 Skåne / Värmland / Halland Bill Schölin 22:05
3 Persson x 3 Inge Persson 22:22
4 3 generationer Olle Bohman 22:56
5 KGB Krister Paulsson 23:00
6 Österblads Anton Österblad 23:49
7 MMS Mattias Johansson 23:55
8 DaMöb Dan Sjöholm 23:57
9 ESAB Lars Hallberg 23:57
10 Silversmedjan Björn Andersson 26:50
11 Sofias idoler Marianne Hallberg 27:40
12 Nilsson s Roland Nilsson 32:00
13 Nygrens Malin Nygren 33:49
14 Norrlänning & Co Fredrik Zellman 39:39
Trastvägen Christoffer Silversand saknar stämpel K 4
Skoglunds Kristian Skoglund ej start
Lagresultat Sträcka 2
Ställning efter andra sträckan Banlängd:  2 430 m
Pl Lagnamn Resultat sträcka 2 Tid
1 Persson x 3 Hannes Persson 38:49
2 MAT "Re-united" Samuel Örn  39:33
3 KGB Lena  G. Pålsson 40:42
4 ESAB Ulf Dofeldt 40:58
MAT "Re-united" Maria Westlund  41:22
5 Skåne / Värmland / Halland Anna-Lena Johansson 42:58
6 MMS Sandra Johansson  43:06
MMS Susanne Burström  43:08
7 DaMöb Yvonne Kalén 44:16
8 Silversmedjan Anders Andersson 44:25
9 Österblads Markus Österblad 45:50
10 3 generationer Nisse Bohman 46:22
11 Sofias idoler Birgit Palm 48:23
12 Nygrens Ulrika Nygren 54:02
13 Nilsson s Siw Nilsson 57:27
Norrlänning & Co Anette Bohman saknar stämplar  K 4 - 6
Trastvägen Elaine Lundgren saknar stämplar  K 4 - 6
Skoglunds Anneli Skoglund ej start
Lagresultat Sträcka 3
Slutställning Banlängd:  5 700 m
Pl Lagnamn Resultat i mål Tid
1 MAT "Re-united" Tomas Westlund 1:10:40
2 KGB Jonas Bengtsson 1:16:33
3 Persson x 3 Per Persson 1:19:30
4 Skåne / Värmland / Halland Roine Schölin 1:19:55
5 3 generationer Linus Bohman 1:22:51
6 Sofias idoler Håkan Palm 1:23:00
7 DaMöb Richard Sjöholm 1:23:05
8 MMS Magnus Larsen 1:28:20
9 Nygrens Janne Nygren 1:38:20
10 Nilsson s Tobias Nilsson 1:41:17
11 Silversmedjan Karin Andersson 1:43:05
12 Österblads Krister Österblad 1:45:55
ESAB Lars Olsson saknar 1 stämpel på str 3
Norrlänning & Co Markus Bohman saknar stämplar på str 2
Trastvägen Bertil Tann saknar stämplar på str 1; 2 o 3
Skoglunds Magnus Ohlsson ej start
Individuella resultat Sträcka 1
Banlängd:  3 390 m
Pl Lagnamn Resultat sträcka 1 Tid
1 MAT "Re-united" Ann Nilsson 21:11
2 Skåne / Värmland / Halland Bill Schölin 22:05
3 Persson x 3 Inge Persson 22:22
4 3 generationer Olle Bohman 22:56
5 KGB Krister Paulsson 23:00
6 Österblads Anton Österblad 23:49
7 MMS Mattias Johansson 23:55
8 DaMöb Dan Sjöholm 23:57
9 ESAB Lars Hallberg 23:57
10 Silversmedjan Björn Andersson 26:50
11 Sofias idoler Marianne Hallberg 27:40
12 Nilsson s Roland Nilsson 32:00
13 Nygrens Malin Nygren 33:49
14 Norrlänning & Co Fredrik Zellman 39:39
Trastvägen Christoffer Silversand saknar stämpel K 4
Skoglunds Kristian Skoglund ej start
Individuella resultat Sträcka 2
Pl Lagnamn   Banlängd:  2 430 m
1 Persson x 3 Hannes Persson 16:27
2 ESAB Ulf Dofeldt 17:01
3 Silversmedjan Anders Andersson 17:35
4 KGB Lena G Pålsson 17:42
5 MAT "Re-united" Samuel Örn 18:22
6 MMS Sandra Johansson 19:11
7 MMS Susanne Burström 19:13
8 MAT "Re-united" Maria Westlund 20:11
9 Nygrens Ulrika Nygren 20:13
10 DaMöb Yvonne Kalén 20:19
11 Sofias idoler Birgit Palm 20:43
12 Skåne / Värmland / Halland Anna-Lena Johansson 20:53
13 Österblads Markus Österblad 22:01
14 3 generationer Nisse Bohman 23:26
15 Nilsson s Siw Nilsson 25:47
Norrlänning & Co Anette Bohman saknar stämplar K 4 - 6
Trastvägen Elaine Lundgren saknar stämplar K 4 - 6
Skoglunds Anneli Skoglund ej start
Individuella resultat Sträcka 3
Banlängd:   5 700 m
Pl Lagnamn Resultat sträcka 3 Tid
1 MAT "Re-united" Tomas Westlund 31:07
2 Sofias idoler Håkan Palm 34:37
3 KGB Jonas Bengtsson 35:51
4 3 generationer Linus Bohman 36:29
5 Skåne / Värmland / Halland Roine Schölin 36:57
6 DaMöb Richard Sjöholm 38:48
7 Persson x 3 Per Persson 40:41
8 Nilsson s Tobias Nilsson 43:50
9 Nygrens Janne Nygren 44:18
10 MMS Magnus Larsen 45:14
11 Silversmedjan Karin Andersson 58:40
12 Österblads Krister Österblad 1:00:15
13 Norrlänning & Co Markus Bohman 1:16:00
Esab Lars Olsson saknar stämpel  K 13
Trastvägen  Bertil Tann saknar stämpel K 5
Skoglunds Magnus Ohlsson ej start
Individuella resultat Sträcka 3
 
Pl Lagnamn Resultat - växel -  Tid
passagen mellan K 7-8
1 MAT "Re-united" Tomas Westlund 19:27
2 3 generationer Linus Bohman 20:58
3 Sofias idoler Håkan Palm 21:54
4 KGB Jonas Bengtsson 22:20
5 Persson x 3 Per Persson 24:21
6 DaMöb Richard Sjöholm 26:13
7 Nygrens Janne Nygren 26:38
8 Nilsson s Tobias Nilsson 26:55
9 ESAB Lars Olsson 28:37
10 MMS Magnus Larsen 29:59
11 Silversmedjan Karin Andersson 39:15
12 Österblads Krister Österblad 40:25
Skåne / Värmland / Halland Roine Schölin saknar passertid
Norrlänning & Co Markus Bohman saknar passertid
Trastvägen Bertil Tann saknar passertid
Skoglunds Magnus Ohlsson ej start
Individuella resultat Sträcka 3
 
Pl Lagnamn Resultat - passagen  Tid
mellan K 7- 8 - Mål
1 MAT "Re-united" Tomas Westlund 11:40
2 DaMöb Richard Sjöholm 12:36
3 Sofias idoler Håkan Palm 12:43
4 KGB Jonas Bengtsson 13:31
5 MMS Magnus Larsen 15:15
6 3 generationer Linus Bohman 15:31
7 Persson x 3 Per Persson 16:20
8 Nilsson s Tobias Nilsson 16:55
9 Nygrens Janne Nygren 17:40
10 Silversmedjan Karin Andersson 19:25
11 Österblads Krister Österblad 19:40
ESAB OBS saknar stämpling K13 Lars Olsson 12:17
Skåne / Värmland / Halland Roine Schölin saknar passertid
Norrlänning & Co Markus Bohman saknar passertid
Trastvägen Bertil Tann saknar passertid
Skoglunds Magnus Ohlsson ej start