NSI - Kretsmästerskap i Nattorienteringti 2004-04-20 23:57
Resultatskapad av OE2003 Sverige © Stephan Krämer 2003

   Pl Namn                         Klubb                      Tid 



              Herrar 70  (3) 2 770 m                                          

    1 Lennart Nilsson              OK Kompassen             31:22 Kretsmästare 
    2 Nisse Bohman                 OK Kompassen             34:48 

      Åke Dahlström                FK Snapphanarna     Ej godkänd


              Herrar 65  (3) 3 650 m                                                   

    1 Karl-Erik Persson            OK Kompassen             36:35 Kretsmästare 
    2 Nils-Gustav Svensson         OK Kompassen           1:02:10 

      Bo Rasmusson                 FK Snapphanarna    Felstämplat 



              Herrar 60  (2) 4 430 m                                              

    1 Bo Svensson                  Tockarps IK              36:22 Kretsmästare 
    2 Allan Hammar                 OK Kompassen           1:14:16 



              Herrar 55  (10) 4 430 m                                            

    1 Kenth Sundgren               OK Silva                 34:14 
    2 Bill Schölin                 Örkelljunga FK           34:54 Kretsmästare
    3 Åke Persson                  Hjärnarps GH OL          36:24 
    4 Gert Olsson                  OK Silva                 38:23 
    5 Bengt Ståhl                  Hjärnarps GH OL          42:04 
    6 Lars Persson                 OK Kompassen             43:55 
    7 Per-Olof Fernberg            IS Skanne                44:03 
    8 Roland Nilsson               OK Kompassen             49:22 
    9 Leif Olofsson                OK Kompassen             49:27 

      Agne Bengtsson               OK Kompassen       Felstämplat 



              Herrar 50  (5) 4 860 m                                           

    1 Sven-Eric Ericson            Helsingborgs SOK         44:29 Kretsmästare
    2 Johan Söderholm              OK Kompassen           1:03:24 
    3 Arne Bohman                  OK Kompassen           1:05:10 

      Christer Ljungdahl           Hjärnarps GH OL     Ej godkänd 
      Hans Bertil Persson          OK Kompassen          Ej start 



              Herrar 45  (3) 5 780 m                                             

    1 Fredrik Hjort                Helsingborgs SOK         50:43 Kretsmästare
    2 Per Edvardsson               OK Torfinn               59:04 
    3 Håkan Johansson              Helsingborgs SOK       1:23:47 



              Herrar 40  (1) 5 780 m                                            

      Bo Arne Ståhl                IS Kullen          Felstämplat 



              Herrar 21  (13) 7 570 m                                          

    1 Slava Mukhidinov             Farum Tisvilde OK        45:03 
    2 Jesper David Jensen          Farum Tisvilde OK        46:12 
    3 Carsten Joergensen           Farum Tisvilde OK        47:28 
    4 Yevgen Kandybey              Farum Tisvilde OK        47:43 
    5 Daniel Liljedahl             Pan-Kristianstad         50:11 
    6 Ulf Öhgren                   Helsingborgs SOK         51:48 Kretsmästare 
    7 Lars Svantesson              Hjärnarps GH OL          52:19 
    8 Rasmus Grönlund              Helsingborgs SOK         52:37 
    9 Erik Nordström               Helsingborgs SOK         58:50 
   10 Thomas Wallin                Helsingborgs SOK         58:54 

      Roine Schölin                Örkelljunga FK    Ej fullföljt 
      Lennart Carlsen              Helsingborgs SOK  Ej fullföljt 
      Chris Terkelsen              Farum Tisvilde OK     Ej start 



              Herrar 14  (4) 3 930 m                                             

    1 Anders Marntell              FK Boken                 36:53 Kretsmästare
    2 Anders Andersson             FK Boken                 37:19 Utom tävlan
    3 David Norrestam              Helsingborgs SOK         38:28 
    4 Sandra Johansson             FK Boken                 38:43 



              Herrar 12  (3) 2 430 m                                          

    1 Linus Ljungdahl              Hjärnarps GH OL          17:31 Kretsmästare
    2 Fredrik Nilsson              Örkelljunga FK           19:53 
    3 Marcus Persson               FK Boken                 23:34 



              Damer 55  (3) 2 770 m                                            

    1 Gull Svensson                Tockarps IK              28:00 Kretsmästare
    2 Sonja Hammar                 OK Kompassen             35:59 
    3 Siw Nilsson                  OK Kompassen             39:23 



              Damer 50  (3) 2 770 m                                          

    1 Åsa Ståhl                    Hjärnarps GH OL          32:58 Kretsmästare
    2 Karin Larsson                OK Kompassen             33:53 
    3 Eva Tullberg                 IS Kullen                44:00 



              Damer 45  (3) 2 770 m                                           

    1 Anna Larsson                 Örkelljunga FK           28:01 Kretsmästare
    2 Lena Norman                  IS Kullen                28:14 

      Lena Tebring                 OK Kompassen          Ej start 



              Damer 40  (2) 3 930 m                                           

    1 Britt Svensson               Hjärnarps GH OL          44:03 Kretsmästare
    2 Monica Johansson             Hjärnarps GH OL          44:06 



              Damer 21  (2) 4 860 m                                         

    1 Sara Wallin                  Helsingborgs SOK         45:21 
    2 Marie Fransson               Lunds OK                 53:45 



              Damer 12  (3) 2 430 m                                          

    1 Stina Berg                   IS Kullen                26:08 Kretsmästare
    2 Tove Ståhl                   IS Kullen                26:11 
    3 Matilda Stensson             IS Kullen                41:20 



              Öppen 2  (2) 2 640 m                                             

    1 Simon Månsson                Örkelljunga FK           25:19 
    2 Emma Månsson                 Örkelljunga FK           25:31 



              Öppen 5  (7) 4 860 m                                          

    1 Anders Karlsson              Bodafors OK              46:43 
    2 Patrik Gunnarsson            Västerås SOK             52:09 
    3 Jesper Ståhl                 IS Kullen              1:01:37 
    4 Karin Ståhl                  IS Kullen              1:01:40 
    5 Anders Berg                  IS Kullen              1:01:46 
    6 Ingemar Hertting             IS Kullen              1:30:36 
    7 Barbro Norrestam             Helsingborgs SOK       1:37:16