FK Boken

NSI-Ungdomscup första deltävlingen

20020827

 

Resultat

 


 
Sammanställning klubbpoäng
 
Pl    Klubb              Poäng
 
1     Helsingborgs SOK   381 
2     Örkelljunga FK     364 
3     FK Boken           358
4     Hjärnarps GH OL    249
5     IS Kullen          178
6     OK Kompassen       173
7     OK Origo            49
8     FK Snapphanarna     46
9     IS Skanne           20
 
 
 Pl   Namn                   Klubb                         Tid
 
      H16  (7)              4130 m                               
 
  1   Martin Wendt           FK Boken                    27:29    
  2   Mattias Jarlsson       FK Boken                    31:04 
  3   Jonatan Lage           Helsingborgs SOK            31:08 
  4   Patrik Andersson       FK Boken                    31:12 
  5   Fredrik Hansen         FK Boken                    33:40 
  6   Nils Bengtsson         FK Snapphanarna             37:17 
  7   Petter Westerlund      FK Boken                    45:32
 
 
      H14    (9)               3620 m                       
 
  1   Sebastian Ljungdahl    Hjärnarps GH OL             23:31 
  2   Linus Bohman           Hjärnarps GH OL             26:04 
  3   Karl Roos              Helsingborgs SOK            33:27 
  4   Emil Svensson          Hjärnarps GH OL             35:28 
  5   Jens Hagedorn-Johansso Hjärnarps GH OL             36:05 
  6   Anton  Marmelid        IS Kullen                   43:14 
  7   Michael  Lincoln       FK Snapphanarna             43:47 
  8   Anders  Andersson      FK Boken                    46:27 
      Fredrik  Olsson        FK Snapphanarna          ej start 
 
  
 
 
 
 
 
    H12      (10)            2540 m                       
 
  1   Mattias  Johansson     FK Boken                    18:59 
  2   Niklas Olofsson        Helsingborgs SOK            21:57 
  3   Hampus  Mauritzon      Örkelljunga FK              28:19 
  4   David Norrestam        Helsingborgs SOK            28:24 
  5   Hannes Persson         FK Boken                    29:04 
  6   Jonatan Jönsson        Hjärnarps GH OL             30:10 
  7   Simon  Månsson         Örkelljunga FK              30:58 
  8   Viktor  Stensson       IS Kullen                   31:06 
  9   Jesper  Ståhl          IS Kullen                   33:41 
 10   Tobias  Andersson      Örkelljunga FK              34:51
 
 
      H10    (7)             1890 m                       
 
  1   Linus Ljungdahl        Hjärnarps GH OL             15:26 
  2   Fredrik  Nilsson       Örkelljunga FK              17:26 
  3   Rikard  Ek             Örkelljunga FK              19:24 
  4   Henrik  Nilsson        Örkelljunga FK              20:21 
  5   Sebastian  Ståhl       IS Kullen                   23:53 
  6   Erik  Fritz            OK Kompassen                24:56 
  7   Martin Dessman         Hjärnarps GH OL             35:26 
 
      D16    (6)             3530 m                       
 
  1   Camilla  Sigbo         OK Kompassen                26:41 
  2   Karin  Andersson       FK Boken                    30:15 
  3   Marie Jinnermo         Hjärnarps GH OL             34:45 
  4   Lisa Herting           IS Kullen                   41:03 
  5   Johanna Persson        IS Kullen                   48:22 
  6   Carolina Rasmusson     Hjärnarps GH OL             52:23 
 
      D14    (6)             3100 m                       
 
  1   Angelika  Larsson      Örkelljunga FK              31:59 
  2   Sandra Bauman          Helsingborgs SOK            34:34 
  3   Sara Norrestam         Helsingborgs SOK            38:43 
  4   Mari Palmgren          Helsingborgs SOK            41:51 
  5   Elin  Nilsson          FK Snapphanarna             45:27 
  6   Ulrika  Nygren         FK Boken                    52:30 
 
      D12    (17)            2540 m                       
 
  1   Jenny  Björk           Örkelljunga FK              20:13 
  2   Josefine Nilsson       Helsingborgs SOK            21:06 
  3   Sofie  Hansen          FK Boken                    23:21 
  4   Therese  Hansen        FK Boken                    24:15 
  5   Ann-Sofie  Larsson     Örkelljunga FK              25:07 
  6   Agnes  Persson         OK Kompassen                26:07 
  7   Mateja  Hagelqist      OK Origo                    30:14 
  8   Emelie  Olsson         OK Kompassen                30:56 
  9   Maja Nilsson           Helsingborgs SOK            32:01 
 10   Matilda  Jönsson       Örkelljunga FK              32:20 
 11   Sandra  Johansson      FK Boken                    32:54 
 12   Elin Svensson          Hjärnarps GH OL             33:04 
 13   Julia Hagedorn-Johanso Hjärnarps GH OL             34:21 
 14   Mitchelle  Nilsson     OK Kompassen                35:51 
 15   Elisabeth  Jansson     OK Origo                    38:44 
 16   Anna  Berg             IS Kullen                   47:04 
      Emma  Sigbo            OK Kompassen             ej start 
 
      D10    (13)            1800 m                       
 
  1   Jonna  Johansson       Örkelljunga FK              14:55 
  2   Tove  Ståhl            IS Kullen                   22:19 
  3   Emma  Månsson          Örkelljunga FK              25:31 
  4   Moa  Olsson            OK Kompassen                26:54 
  5   Emma  Norrestam        Helsingborgs SOK            27:56 
  6   Matilda  Stensson      IS Kullen                   28:32 
  7   Louise Nordahl         Hjärnarps GH OL             29:04 
  8   Ebba Roos              Helsingborgs SOK            31:12 
  9   Jenny  Olsson          Örkelljunga FK              33:13 
 10   Stina  Berg            IS Kullen                   39:05 
 11   Madelen  Nilsson       OK Kompassen                48:59 
 12   Nicole Ljungdahl       Hjärnarps GH OL           1:08:03 
      Sofia  Björk           Örkelljunga FK           ej start 
 
      U3     (10)               2540 m                       
 
  1   Kristoffer Danbrandt   Helsingborgs SOK            25:48 
  2   Nina Ström             Helsingborgs SOK            26:43 
  3   Magnus Håkansson       Helsingborgs SOK            27:44 
  4   Frida Pålsson-Tefke    Helsingborgs SOK            29:17 
  5   Anders  Marntell       FK Boken                    29:26 
  6   Emma Larsson           Helsingborgs SOK            30:24 
  7   Sebastian  Simson      IS Kullen                   33:16 
  8   Thomas  Johansson      IS Kullen                   35:10 
  9   Alexander  Simson      IS Kullen                   40:20 
 10   Sebastian Ohrn         Hjärnarps GH OL             40:44 
 
 
      U2     (9)             1800 m                       
 
  1   Jimmie  Johansson      Örkelljunga FK              18:57 
  2   Ebba Hjort             Helsingborgs SOK            22:31 
  3   Karin Åhlin            Helsingborgs SOK            23:26 
  4   Emil  Johansson        Helsingborgs SOK            25:38 
  5   Anna Åhlin             Helsingborgs SOK            25:55 
  6   Emma Nilsson           Helsingborgs SOK            27:49 
  7   Kajsa  Fritz           OK Kompassen                31:08 
  8   Elon Olsson            FK Boken                    34:43 
      Fredrik  Nilsson       FK Snapphanarna          ej start 
 
      U1     (13)            1740 m                       
 
  1   Emil Nilsson           Helsingborgs SOK            12:56 
  2   Elias Westerlund       FK Boken                    15:54 
  3   Björn  Lindqvist       FK Boken                    17:11 
  4   Niklas Eckhoff         Helsingborgs SOK            18:01 
  5   Klara Larsson          Helsingborgs SOK            18:11 
  6   Erik  Bengtsson        IS Kullen                   19:59 
  7   Marcus  Persson        FK Boken                    27:10 
  8   Anton  Ståhl           IS Kullen                   28:16 
  9   Rebecka  Nilsson       OK Kompassen                39:03 
      Martin  Bengtsson      IS Kullen                ej start 
      Jacob Westerberg       Helsingborgs SOK         ej start 
      Ted Arvidsson          Helsingborgs SOK         ej start 
      Ida Frisell            Helsingborgs SOK         ej start 
 
      INSKOLNING   (12)      1870 m                       
 
      Filip  Svensson        OK Kompassen                Godk. 
      Erik Nilsson           Helsingborgs SOK            Godk. 
      Felicia  Feuerstein    FK Boken                    Godk. 
      Sofie  Skovshoved      FK Snapphanarna             Godk. 
      Emmeli  Jansson        OK Origo                    Godk. 
      Andreas  Haraldsson    OK Kompassen                Godk. 
      Elin Nilsson           Helsingborgs SOK            Godk. 
      David  Persson         FK Boken                    Godk. 
      Oskar Knutsson         FK Boken                    Godk. 
      Camilla  Jansson       OK Origo                    Godk. 
      Viktor  Lam            FK Boken                    Godk. 
      David Frisell          Helsingborgs SOK         ej start 
  
    Öppen 1        (4)       1740 m                       
 
  1   Ted Thern              IS Skanne                   30:18 
  2   Filip Persson          IS Skanne                   30:26 
  3   Melinda Ek             IS Skanne                   41:45 
  4   Elin Öberg             IS Skanne                   41:47 
 
      Öppen 10     (19)      1870 m                       
 
  1   Dennis Skoog           Örkelljunga FK              21:43 
  2   Anton  Månsson         Örkelljunga FK              21:47 
  3   Johanna Rasmusson      Helsingborgs SOK            22:14 
  4   Nathalie Lindahl       Örkelljunga FK              22:24 
  5   Rasmus Svantesson      Hjärnarps GH OL             22:41 
  6   Linus  Welander        Örkelljunga FK              24:06 
  7   Emmelie Karlsson       Örkelljunga FK              24:36 
  8   Anna Karlsson          Örkelljunga FK              24:46 
  9   Sanne Ek               Örkelljunga FK              26:34 
 10   Robin Persson          FK Boken                    26:56 
 11   Emelie  Nilsson        Örkelljunga FK              27:15 
 12   Anna Bengtsson         IS Kullen                   27:50 
 13   Alexander Holst        OK Origo                    28:38 
 14   Felicia  Linné         OK Kompassen                32:22 
 15   Frida Jönsson          OK Kompassen                34:09 
 16   Eddie Skoog            Örkelljunga FK              34:20 
 17   Carolin Haraldsson     OK Kompassen                38:42 
 18   Jenny Robertsson       Örkelljunga FK              48:01 
      Hanna  Nilsson         OK Kompassen             ej start