Nsi-tävlingto 2003-05-15 21:15
Resultatskapad av OE2002 Sverige © Stephan Krämer 2002

   Pl     Namn                      Klubb                 Tid  



H16  (5)       3670 m                      

    1   Sebastian Ljungdahl         Hjärnarps GH OL     26:16          
    2   Linus Bohman                Hjärnarps GH OL     32:44          
    3   Jens Hagedorn - Johansson   Hjärnarps GH OL     34:45          
    4   Emil Svensson               Hjärnarps GH OL     36:23          

        Petter Westerlund           FK Boken         Ej start          



H14  (9)       2750 m                      

    1   Mattias Johansson          FK Boken              22:55          
    2   Michael Lincoln            FK Snapphanarna       25:30          
    3   Karl Roos                  Helsingborgs SOK      28:45          
    4   Anders Andersson           FK Boken              30:45          
    5   Simon Månsson              Örkelljunga FK        32:06          
    6   Niklas Olofsson            Helsingborgs SOK      34:30          
    7   Viktor Stensson            IS Kullen             35:53          
    8   Anton Marmelid             IS Kullen             38:27          
    9   Jonatan Jönsson            Hjärnarps GH OL     1:01:17          



H12  (11)      2980 m                      

    1   David Norrestam            Helsingborgs SOK      28:53          
    2   Anders Marntell            FK Boken              29:12          
    3   Fredrik Nilsson            Örkelljunga FK        30:40          
    4   Henrik Nilsson             Örkelljunga FK        33:28          
    5   Jesper Ståhl               IS Kullen             33:30          
    6   Linus Ljungdahl            Hjärnarps GH OL       33:53          
    7   Rikard Ek                  Örkelljunga FK        46:44          
    8   Fredrik Sjöstrand          Örkelljunga FK        48:13          
    9   Martin Bengtsson           IS Kullen             48:32          
   10   Erik Fritz                 OK Kompassen          50:14          
        Anton Österblad            FK Boken           Ej start          



H10  (6)       2315 m                      

    1   Sebastian Ståhl            IS Kullen             31:46          
    2   Marcus Persson             FK Boken              34:34          
    3   Elias Westerlund           FK Boken              40:25          
    4   Rasmus Johansson           Örkelljunga FK        55:46          
        Björn Lindqvist            FK Boken        Felstämplat         
        Rasmus Svantesson          Hjärnarps GH OL    Ej start          



D16  (4)       3670 m                      

    1   Ulrika Nygren              FK Boken              36:40          
    2   Marie Palmgren             Helsingborgs SOK      44:56          
    3   Karin Andersson            FK Boken              53:07          
    4   Sara Norrestam             Helsingborgs SOK      58:08          



D14  (7)       2750 m                      

    1   Josefine Nilsson           Helsingborgs SOK      23:28          
    2   Angelika Larsson           Örkelljunga FK        25:35          
    3   Jenny Björk                Örkelljunga FK        31:31          
    4   Elin Svensson              Hjärnarps GH OL       32:31          
    5   Emelie Olsson              OK Kompassen          36:33          
    6   Julia Hagedorn-Johansson   Hjärnarps GH OL     1:10:37          
        Matilda Jönsson            Örkelljunga FK  Felstämplat         



D12  (12)      2980 m                      

    1   Ann-Sofie Larsson          Örkelljunga FK        27:38          
    2   Sandra Johansson           FK Boken              35:28          
    3   Jonna Johansson            Örkelljunga FK        36:39          
    4   Emma Månsson               Örkelljunga FK        40:14          
    5   Maja Nilsson               Helsingborgs SOK      40:59          
    6   Emma Norrestam             Helsingborgs SOK      43:32          
    7   Emma Sigbo                 OK Kompassen          49:32          
    8   Emma Nilsson               Helsingborgs SOK      51:13          

        Anna Berg                  IS Kullen        Felstämplat          
        Sofia Björk                Örkelljunga FK   Felstämplat          
        Sofie Hansen               FK Boken            Ej start          
        Therese Hansen             FK Boken            Ej start          



D10  (11)      2315 m                      

    1   Moa Olsson                 OK Kompassen           27:48          
    2   Ebba Roos                  Helsingborgs SOK       28:56          
    3   Tove Ståhl                 IS Kullen              29:13          
    4   Matilda Stensson           IS Kullen              30:39          
    5   Nicole Ljungdahl           Hjärnarps GH OL        31:52          
    6   Stina Berg                 IS Kullen              32:04          
    7   Jenny Olsson               Örkelljunga FK         33:25          
    8   Kajsa Fritz                OK Kompassen           42:48          
    9   Madelen Nilsson            OK Kompassen         1:11:47          

        Anna Åhlin                 Helsingborgs SOK  Felstämplat          
        Louise Nordahl             Hjärnarps GH OL      Ej start          



U4  (3)        3050 m                      

    1   Mitchelle Nilsson          OK Kompassen           51:07          

        Marcus Österblad           FK Boken            Ej start          
        Elin Nilsson               FK Snapphanarna     Ej start          



U3  (18)       2980 m                      

    1   Malin Riis                  Örkelljunga FK         33:47          
    2   Niklas Eckoff               Helsingborgs SOK       34:35          
    3   Jimmie Johansson            Örkelljunga FK         35:03          
    4   Thomas Johanson             IS Kullen              36:24          
    5   Alexander Simsson           IS Kullen              38:26          
    6   Karin Åhlin                 Helsingborgs SOK       39:16          
    7   Ebba Hjort                  Helsingborgs SOK       40:07          
    8   Mateja Hagelqvist           OK Origo               43:02          
    9   Petra Karlsson              Örkelljunga FK         51:37          
   10   Dennis Skoog                Örkelljunga FK         52:21          
   11   Andreas Haraldsson          OK Kompassen           59:15          
   12   Sebastian Ohrn              Hjärnarps GH OL      1:02:26          
   13   Sanne Ek                    Örkelljunga FK       1:09:17          
   14   Elisabeth Jansson           OK Origo             1:21:56          

        Sebastian Simsson           IS Kullen        Felstämplat          
        Henrik Larsson              Hjärnarps GH OL  Felstämplat          
        Martin Nilsson              OK Origo            Ej start          
        Joakim Ingfelt              Hjärnarps GH OL     Ej start          



U2  (15)       2315 m                      

    1   Johannes Stehaug            OK Kompassen           28:56          
    2   Elin Nilsson                Helsingborgs SOK       32:40          
    3   Frida Hedin                 Hjärnarps GH OL        33:17          
    4   Martin Dessman              Hjärnarps GH OL        34:40          
    5   Linus Velander              Örkelljunga FK         36:00          
    6   Elin Öberg                  IS Skanne              38:19          
    7   Rebecka Nilsson             OK Kompassen           39:09          
    8   Klara Larsson               Helsingborgs SOK       39:46          
    9   Ida Frisell                 Helsingborgs SOK       39:58          
   10   Malin Nilsson               OK Origo               39:59          
   11   Caroline Sjöstrand          Örkelljunga FK         40:00          
   12   Ted Thern                   IS Skanne              42:55          
   13   Anton Månsson               Örkelljunga FK         42:58          
   14   Anette Larsson              Örkelljunga FK         49:14          

        Fredrik Nilsson             FK Snapphanarna     Ej start          



U1  (11)       1665 m                      

    1   Simon Pettersson            Helsingborgs SOK        13:43          
    2   David Persson               FK Boken                16:58          
    3   Emil Nilsson                Helsingborgs SOK        16:59          
    4   Sofie Skovshed              FK Snapphanarna         18:11          
    5   Oskar Rosendahl             FK Snapphanarna         18:16          
    6   Viktoria Linné              OK Kompassen            19:02          
    7   Kajsa Hedin                 Hjärnarps GH OL         25:59          
    8   Felicia Linné               OK Kompassen            29:46          
    9   Hanna Nilsson               OK Kompassen            31:10          
    9   Sara Lathti                 OK Kompassen            31:10          

        David Frisell               Helsingborgs SOK     Ej start          



Öppen 2  (2)   2980 m                      

    1   Rasmus Ljungberg            IS Kullen               44:51        
    2   Fabian Mattsson             Hjärnarps GH OL         55:38        



Öppen 10  (25) 1850 m                      

    1   Erik Nilsson                 Helsingborgs SOK        15:26       
    2   Elina Westerlund             FK Boken                17:01         
    3   Filip Svensson               OK Kompassen            18:53        
    4   Julia Dahl                   IS Kullen               21:13          
    5   Emelie Nilsson               Örkelljunga FK          21:15          
    6   Matilda Olofsson             FK Boken                24:11          
    7   Emmeli Jansson               OK Origo                24:37          
    8   Madeleine Hagelqvist         OK Origo                24:38          
    9   Pontus Östberg               FK Snapphanarna         24:45          
   10   Emma Nilsson                 OK Kompassen            25:50          
   11   Alexander Holst              OK Origo                26:06          
   12   Jenni Robertsson             Örkelljunga FK          27:22          
   13   Filip Mathisson              OK Origo                31:09          
   14   Nicolas Risberg              FK Boken                31:11          
   15   Anna Bengtsson               IS Kullen               31:48          
   16   Marina Hagelqvist            OK Origo                33:35          
   17   Alexandra Vibke              OK Origo                33:39          
   18   Carolin Haraldsson           OK Kompassen            34:24          
   19   Emil Robertsson              Örkelljunga FK          36:52          
   20   Elin Welander                Örkelljunga FK          36:56          
   21   Frida Jönsson                OK Kompassen            37:01          
   22   Camilla Jansson              OK Origo                38:58          
   23   Adam Nilsson                 OK Kompassen            40:41          
   24   Marchelle Hagelqvist         OK Origo                41:35          
   25   Pierre Larsson               Örkelljunga FK          46:19