FK Boken      
  Ungdomstävling i NSI (U-cup)    
  20040515      
         
  RESULTATLISTA      
       
  Klubb Poäng     
1 Örkelljunga FK 455    
2 Hjärnarps GH OL 319    
3 Helsingborgs SOK 233    
4 IS Kullen 204    
5 FK Boken 139    
6 OK Kompassen 121    
7 OK Origo 48    
8 FK Snapphanarna 39    
9 Tockarps IK 33    
10 IS Skanne 12    
       
       
       
Pl H16 5 190 m Tid Poäng
       
1 Emil Svensson Hjärnarps GH OL 44:24 30
2 Jens Hagedorn-Johansson Hjärnarps GH OL 44:52 30
3 Michael Lincoln FK Snapphanarna 46:11 29
4 Anders Andersson FK Boken 1:14:16 5
  Anton Marmelid IS Kullen Felstämplat 2
  Sebastian Ljungdahl Hjärnarps GH OL Ej start  
  Magnus Håkansson Helsingborgs SOK Ej start  
       
  H14 4 120 m    
       
1 Mattias Johansson FK Boken 35:53 30
2 Viktor Stensson IS Kullen 41:28 25
3 Jonatan Jönsson Hjärnarps GH OL 42:02 24
4 David Norrestam Helsingborgs SOK 44:58 22
5 Simon Månsson Örkelljunga FK 45:30 21
6 Emil Johansson Helsingborgs SOK 46:03 20
7 Anders Marntell FK Boken 46:57 20
8 Hampus Mauritzon Örkelljunga FK 48:28 18
9 Jesper Ståhl IS Kullen 48:49 18
10 Niklas Eckhoff Helsingborgs SOK 58:04 8
  Niklas Olofsson Helsingborgs SOK Felstämplat 2
  Tobias Andersson Örkelljunga FK Felstämplat 2
       
  H-12 3 240 m    
       
1 Fredrik Nilsson Örkelljunga FK 35:41 30
2 Linus Ljungdahl Hjärnarps GH OL 38:02 28
3 Fredrik Sjöstrand Örkelljunga FK 47:18 19
4 Martin Bengtsson IS Kullen 1:02:21 5
5 David Arborelius IS Kullen 1:24:35 5
  Ted Thern IS Skanne Felstämplat 2
  Rasmus Johansson Örkelljunga FK Ej start  
  Elias Westerlund FK Boken Ej start  
       
  H10 2 310 m    
       
1 Filip Svensson OK Kompassen 23:02 30
2 Anton Månsson Örkelljunga FK 23:14 30
3 Erik Bengtsson IS Kullen 23:40 30
4 Rasmus Svantesson Hjärnarps GH OL 25:49 29
5 Patrik Brorsson Tockarps IK 26:34 28
6 Linus Welander Örkelljunga FK 29:17 25
7 David Persson FK Boken 41:18 9
  Björn Lindqvist FK Boken Ej start  
  Marcus Persson FK Boken Ej start  
       
  D-16  4 350 m    
       
1 Angelika Larsson Örkelljunga FK 38:45 30
2 Ulrika Nygren FK Boken 56:44 13
3 Marie Palmgren Helsingborgs SOK 1:01:59 8
4 Sara Norrestam Helsingborgs SOK 1:17:54 5
  Sandra Bauman Helsingborgs SOK Ej start  
       
  D-14   3 590 m    
       
1 Ann-Sofie Larsson Örkelljunga FK 34:32 30
2 Jenny Björk Örkelljunga FK 34:48 30
3 Elin Svensson Hjärnarps GH OL 36:01 29
4 Josefine Nilsson Helsingborgs SOK 36:29 29
5 Emelie Olsson OK Kompassen 39:20 26
6 Maja Nilsson Helsingborgs SOK 40:01 25
7 Julia Hagedorn-Johansson Hjärnarps GH OL 44:53 21
8 Matilda Jönsson Örkelljunga FK 49:57 16
9 Agnes Persson OK Kompassen 51:03 14
10 Anna Sjöström OK Kompassen 52:45 13
11 Therese Hansen FK Boken 53:03 12
12 Anna Berg IS Kullen 53:09 12
13 Sandra Johansson FK Boken 57:47 8
14 Emma Nilsson Helsingborgs SOK 1:09:29 5
15 Sofie Hansen FK Boken 1:14:00 5
       
  D12 3 240 m    
       
1 Sofia Björk Örkelljunga FK 37:03 30
2 Jonna Johansson Örkelljunga FK 40:44 28
3 Tove Ståhl IS Kullen 45:23 23
4 Jenny Olsson Örkelljunga FK 46:20 22
5 Anna Åhlin Helsingborgs SOK 48:46 20
6 Emma Månsson Örkelljunga FK 49:04 19
7 Matilda Stensson IS Kullen 51:13 17
8 Stina Berg IS Kullen 51:44 17
9 Emma Norrestam Helsingborgs SOK 1:04:31 5
10 Amanda Olofsson FK Boken 1:22:12 5
  Ebba Roos Helsingborgs SOK Ej start  
  Elina Westerlund FK Boken Ej start  
  Ebba Hjort Helsingborgs SOK Ej start  
       
       
  D10 2 310 m    
       
1 Nicole Ljungdahl Hjärnarps GH OL 19:19 30
2 Julia Dahl IS Kullen 25:29 25
3 Kajsa Hedin Hjärnarps GH OL 26:59 24
4 Moa Olsson OK Kompassen 27:37 23
5 Jenni Robertsson Örkelljunga FK 28:19 22
6 Frida Hedin Hjärnarps GH OL 28:25 22
7 Caroline Sjöstrand Örkelljunga FK 28:35 22
8 Emelie Nilsson Örkelljunga FK 31:21 19
  Matilda Olofsson FK Boken Felstämplat 2
  Katarina Johansson Örkelljunga FK Ej start  
       
  U3  3 240 m    
       
1 Jimmie Johansson Örkelljunga FK 36:00 15
2 Jonatan Möller IS Kullen 38:52 13
3 Joakim Ingfeldt Hjärnarps GH OL 44:14 7
4 Karin Åhlin Helsingborgs SOK 45:32 15
5 Elisabet Jansson OK Origo 48:04 13
6 Annette Larsson Örkelljunga FK 1:35:48 5
  Johannes Henriksson Helsingborgs SOK Felstämplat 2
  Sebastian Jacobsson Helsingborgs SOK Ej start  
  Julia Pärsson Helsingborgs SOK Ej start  
  Dennis Verdes Örkelljunga FK Ej start  
       
  U2 2 310 m    
       
1 Elias Henriksson Helsingborgs SOK 20:54 10
2 Wictor Svensson Helsingborgs SOK 25:00 7
3 Julia Ingfeldt Hjärnarps GH OL 27:37 10
4 Emil Nilsson Helsingborgs SOK 28:48 5
5 Emil Robertsson Örkelljunga FK 29:42 5
6 Mattias Nilsson Helsingborgs SOK 30:43 5
7 Ida Erlandsson Örkelljunga FK 34:01 5
8 Carolina Nilsson Helsingborgs SOK 34:23 5
9 Thomas Jansson OK Origo 45:02 5
  Maja Arborelius IS Kullen Ej start  
  David Frisell Helsingborgs SOK Ej start  
       
  U1 2 150 m    
       
1 Erik Hjort Helsingborgs SOK 15:01 5
2 Niklas Schrewelius FK Snapphanarna 15:17 5
3 Erik Nilsson Helsingborgs SOK 16:11 5
4 Isak Wihlborg Helsingborgs SOK 19:53 5
5 Pontus Östberg FK Snapphanarna 21:03 5
6 Anna Bengtsson IS Kullen 21:30 5
7 Axel Matsson Hjärnarps GH OL 23:23 5
8 Isabell Svensson OK Kompassen 25:01 5
9 Gustav Hedin Hjärnarps GH OL 26:13 5
10 Karl-Johan Hedin Hjärnarps GH OL 26:43 5
11 Frida Jönsson OK Kompassen 35:26 5
  Rasmus Hallevåg IS Kullen Felstämplat 2
       
  Inskolning  1 990 m    
       
  Felicia Feuerstein FK Boken Godkänd 5
  Emelie Feuerstein FK Boken Godkänd 5
  Thomas Svensson Helsingborgs SOK Godkänd 5
  Sophie Nilsson Helsingborgs SOK Godkänd 5
  Hanna Norrestam Helsingborgs SOK Godkänd 5
  Jonatan Höst Hjärnarps GH OL Godkänd 5
  Klas Schagerström Hjärnarps GH OL Godkänd 5
  Jonna Schagerström Hjärnarps GH OL Godkänd 5
  Willie Schagerström Hjärnarps GH OL Godkänd 5
  My Hallevåg IS Kullen Godkänd 5
  Kim Thern IS Skanne Godkänd 5
  Sofia Tillgren IS Skanne Godkänd 5
  Emmeli Jansson OK Origo Godkänd 5
  Marcel Hagelqist OK Origo Godkänd 5
  Alexander Holst OK Origo Godkänd 5
  Rasmus Palmqvist OK Origo Godkänd 5
  Camilla Jansson OK Origo Godkänd 5
  Marina Hagelqist OK Origo Godkänd 5
  Matilda Arborelius IS Kullen Ej start  
       
  Öppen 10  1 990 m    
       
1 Gustav Eklund Örkelljunga FK 18:43 5
2 Evelina Jönsson FK Boken 20:55 5
3 Robin Persson FK Boken 23:21 5
4 Oliver Friberg Örkelljunga FK 23:23 5
5 Sanna Persson FK Boken 33:01 5
6 Rebecka Brorsson Tockarps Ik 34:39 5
7 Ebba Olsson FK Boken 36:42 5
8 Erik Jönsson OK Kompassen 37:18 5
  Oskar Eklund Örkelljunga FK Felstämplat 2
       
  Öppen 1 2 310 m    
       
1 Andreas Eckhoff Helsingborgs SOK 23:18 5
       
  Öppen 2 3 240 m    
         
  Åsa Hedin Hjärnarps GH OL Felstämplat Vuxna
  Linda Ljungdahl Hjärnarps GH OL Felstämplat Vuxna