CSAB Night Cup deltävling 2on 2006-11-22 21:31
Resultatskapad av OE2003 Sverige © Stephan Krämer 2005

Pl    Namn                    Klubb                         Tid 



Herr 8 km  (5)                                           

1     Håkansson Jesper        Härlövs IF                1:11:45 
2     Wendt Martin            FK Boken                  1:42:01 
3     Stensson Viktor         IS Kullen                 1:42:32 

      Nilsson Per-Åke         Härlövs IF               ej start 
      Eckhoff Niklas          Helsingborgs SOK         ej start 



Herr 6 km  (21)                                          

1     Alnervik Erik           IS Kullen                   56:00 
2     Österblad Anton         FK Boken                    56:20 
3     Månsson Simon           Örkelljunga FK              56:21 
4     Johansson Mattias       FK Boken                  1:02:41 
5     Alnervik Felix          IS Kullen                 1:02:43 
6     Pålsson Stefan          Tockarps IK               1:05:12 
7     Österblad Markus        FK Boken                  1:05:23 
8     Andersson Anders        FK Boken                  1:07:24 
9     Ericsson Sven-Eric      Helsingborgs SOK          1:13:50 
10    Larsen Leif E           Tisvilde Hegn OK          1:22:34 
11    Nygren Jan-I            FK Boken                  1:23:11 
12    Andersson Per           OK Gynge                  1:30:43 
13    Westerlund Petter       FK Boken                  1:36:46 
14    Svensson Stefan         FK Boken                  1:37:01 

      Andersson Sören         FK Boken                 Ej godk. 
      Jensen Ole D.           Tisvilde Hegn OK         ej start 
      Nyberg Ulf              Eslövs FK                ej start 
      Månsson Bertil          Örkelljunga FK           ej start 
      Skaarup Jörgen          Ballerup OK              ej start 
      Jörgensen Gregers       Ballerup OK              ej start 
      Nilsson Håkan           Malmö OK                 ej start 



Herr 4 km  (16)                                          

1     Andersson Oskar         OK Gynge                    48:14 
2     Lundin Jonas            Sundbybergs IK              51:49 
3     Nilsson Fredrik         Örkelljunga FK              52:35 
4     Nilsson Jerker          OK Älme                     56:11 
5     Österblad Krister       FK Boken                    57:41 
6     Svensson Bo             Tockarps IK               1:01:19 
7     Bohman Arne             OK Kompassen              1:08:15 
8     Svendsen Ole            OK Roskilde               1:09:54 
9     Persson Inge            FK Boken                  1:15:19 
10    Bohman Nisse            OK Kompassen              1:45:18 
11    Hammar Allan            OK Kompassen              1:45:19 

      Bengtsson Peo           OK Pan-Kristianstad      Ej godk. 
      Ohlsson Kennet          FK Boken                 Ej godk. 
      Nielsen Jörgen Chr.     Rävetofta OK             ej start 
      Wändel Lukas            Lunds OK                 ej start 
      Edvardsson Stefan       OK Torfinn               ej start 



Damer 6 km  (1)                                          

1     Adolfsson Marie         Örkelljunga FK            1:06:18 



Damer 4 km  (15)                                         

1     Larsson Angelika        Örkelljunga FK              48:16 
2     Thommesen Anne Marie    Ballerup OK                 48:50 
3     Westerlund Elina        FK Boken                    55:53 
4     Alnervik Emma           IS Kullen                   56:18 
5     Bonde Annette           Ballerup OK               1:02:57 
6     Ljungqvist Anna         FK Boken                  1:06:08 
7     Olsson Jenny            Örkelljunga FK            1:06:25 
8     Stensson Matilda        IS Kullen                 1:06:44 
9     Olsson Sabina           FK Boken                  1:07:28 
10    Andersson Mia           OK Gynge                  1:10:40 

      Larsson Ann-Sofie       Örkelljunga FK           j fullf. 
      Nilsson Camilla         OK Torfinn               ej start 
      Nilsson Frida           FK Åsen                  ej start 
      Bengtsson Britt-Marie   FK Åsen                  ej start 
      Neregaard Helen         Tisvilde Hegn OK         ej start 



Nybörjare 3 km  (14                                      

1     Svensson Marcus         FK Boken                    21:29 
2     Svensson David          FK Boken                    21:38 
2     Westerlund Elias        FK Boken                    21:38 
4     Andersson Emma          OK Gynge                    43:10 
4     Karlsson Emilia         OK Gynge                    43:10 
6     Jönsson Frida           OK Kompassen                46:34 
7     Jönsson Helena          OK Kompassen                46:38 

      Johansson Sandra        FK Boken                 Ej godk. 
      Olofsson Matilda        FK Boken                 Ej godk. 
      Nilsson Jessica         OK Torfinn               ej start 
      Uhrhöj Kristin          Tisvilde Hegn OK         ej start 
      Nilsson-Kempff Marcus   Hässleholms OK           ej start 
      Nilsson-Kempff Daniel   Hässleholms OK           ej start 
      Jönsson Sara            Hässleholms OK           ej start