20070821 NSI-Cup deltäling 2
 

Resultatlista med poäng

 


 

 

  FK Boken        
           
  NSI-Cup Deltävling 2        
           
  20070821 FK Boken Tockarps IK     
    20080821 20070530    
  Klubbpoäng Deltävling 2 Deltävling 1 Totalt efter 2 deltävlingar
1 Helsingborgs SOK 436 389 825  
2 IS Kullen 438 351 789  
3 FK Boken 335 298 633  
4 Hjärnarps GH OL 312 223 535  
5 Örkelljunga FK 243 284 527  
6 OK Kompassen 95 53 148  
8 Tockarps IK 59 69 128  
7 FK Snapphanarna 60 64 124  
           
  H16 4 820 m   Poäng P Totalt
           
1 Johannes Henriksson Helsingborgs SOK 35:48:00 30 436
2 Jonathan Möller IS Kullen 35:49:00 30 438
3 Mattias Engström Hjärnarps GH OL 36:12:00 29 312
4 Fredrik Nilsson Örkelljunga FK 36:36:00 29 243
5 Martin Bengtsson IS Kullen 38:19:00 27  
6 Johannes Stenhaug OK Kompassen 41:08:00 24 95
7 Andreas Haraldsson OK Kompassen 51:55:00 14  
8 Andreas Eckhoff Helsingborgs SOK 51:58:00 14  
9 Jesper Ståhl IS Kullen 01:07:17 5  
10 Maximilian Krackhardt IS Kullen 01:17:14 5  
  Hampus Mauritzon Örkelljunga FK Ej godkänd 2  
           
  H14   3 840 m      
           
1 Marcus Svensson FK Boken 33:03:00 30 335
2 Philip Pålsson Tockarps IK 33:43:00 30 59
3 Rasmus Johansson Örkelljunga FK 33:58:00 30  
4 Fredrik Sambergs IS Kullen 34:05:00 30  
5 Sebastian Ståhl IS Kullen 34:10:00 30  
6 Erik Bengtsson IS Kullen 37:34:00 27  
7 Niklas Schrewelius FK Snapphanarna 38:29:00 26 60
8 Elias Westerlund FK Boken 40:16:00 24  
9 Patrik Brorsson Tockarps IK 40:34:00 24  
10 David Arborelius IS Kullen 42:09:00 22  
11 Elias Henriksson Helsingborgs SOK 47:13:00 17  
12 David Frisell Helsingborgs SOK 56:06:00 8  
13 Torgny Torell IS Kullen 01:06:29 5  
  Rasmus Hallevåg IS Kullen Ej godkänd 2  
           
  H12   2 730 m      
           
1 Rasmus Svantesson Hjärnarps GH OL 20:17:00 30  
2 Anton Månsson Örkelljunga FK 24:46:00 27  
3 Joakim Sjöberg Helsingborgs SOK 24:50:00 27  
4 David Svensson FK Boken 25:24:00 26  
5 Axel Schulz Helsingborgs SOK 27:40:00 24  
6 Wictor Svensson Helsingborgs SOK 27:43:00 24  
7 Dennis Rudqvist Helsingborgs SOK 30:19:00 21  
8 Jonatan Höst Hjärnarps GH OL 33:35:00 18  
9 Axel Matsson Hjärnarps GH OL 34:15:00 17  
10 Karl-Johan Hedin Hjärnarps GH OL 36:16:00 15  
11 Emil Robertsson Örkelljunga FK 37:59:00 14  
12 Jonathan Krackhardt IS Kullen 40:54:00 11  
13 Johannes Svensson FK Boken 44:24:00 7  
  Gustav Eklund Örkelljunga FK Ej godkänd 2  
  Emil Nilsson Helsingborgs SOK Ej start    
           
  H10  2 330 m      
           
1 Elias Bengtsson IS Kullen 19:44:00 30  
2 Hampus Schrewelius FK Snapphanarna 26:17:00 24  
3 Thomas Svensson Helsingborgs SOK 27:57:00 23  
4 Jakob Höst Hjärnarps GH OL 29:46:00 21  
5 Gustav Hedin Hjärnarps GH OL 34:13:00 16  
  Viktor Sambergs IS Kullen Ej godkänd    
           
  D16   4 240 m      
           
1 Sofie Hansen FK Boken 36:04:00 30  
2 Elina Westerlund FK Boken 36:17:00 30  
3 Ann-Sofie Larsson Örkelljunga FK 39:09:00 28  
4 Therese Hansen FK Boken 39:43:00 27  
5 Anna Sjöström OK Kompassen 43:16:00 23  
6 Ebba Hjort Helsingborgs SOK 44:07:00 22  
7 Ida Nilsson OK Kompassen 01:05:32 5  
8 Amanda Olofsson FK Boken 01:10:04 5  
9 Sofia Björk Örkelljunga FK 01:10:05 5  
           
  D14   3 720 m      
           
1 Matilda Stensson IS Kullen 28:34:00 30  
2 Ebba Roos Helsingborgs SOK 28:37:00 30  
3 Nicole Ljungdahl Hjärnarps GH OL 28:53:00 30  
4 Julia Dahl IS Kullen 29:35:00 30  
5 Anna Åhlin Helsingborgs SOK 32:33:00 27  
6 Moa Olsson OK Kompassen 35:25:00 24  
7 Frida Hedin Hjärnarps GH OL 35:54:00 24  
8 Stina Berg IS Kullen 37:14:00 22  
9 Jenny Olsson Örkelljunga FK 39:02:00 20  
10 Louise Nordahl Hjärnarps GH OL 39:16:00 20  
11 Maja Arborelius IS Kullen 42:06:00 17  
12 Tove Ståhl IS Kullen 42:07:00 17  
13 Matilda Olofsson FK Boken 46:10:00 13  
14 Erika Bengtsdotter IS Kullen 50:01:00 9  
15 Kajsa Schrewelius FK Snapphanarna 58:25:00 5  
16 Emilia Pålsson Hjärnarps GH OL 01:09:41 5  
  Jenni Robertsson Örkelljunga FK Ej godkänd 2  
           
  D 12 2 680 m      
           
1 Kajsa Hedin Hjärnarps GH OL 30:34:00 30  
2 Emelie Nilsson Örkelljunga FK 31:59:00 30  
3 Emma Söderstierna FK Boken 32:24:00 29  
4 Elin Nilsson Helsingborgs SOK 32:50:00 29  
5 Frida Jönsson FK Boken 38:29:00 23  
6 Julia Österblad FK Boken 39:34:00 22  
7 Anna Bengtsson IS Kullen 40:57:00 21  
8 My Hallevåg IS Kullen 41:19:00 20  
  Hanna Sjöberg Helsingborgs SOK Ej godkänd 2  
  Ida Johansson Hjärnarps GH OL Ej start    
           
  D 10 2 520 m      
           
1 Matilda Arborelius IS Kullen 26:48:00 30  
2 Erica Eriksson Hjärnarps GH OL 30:13:00 27  
3 Astrid Henriksson Helsingborgs SOK 31:04:00 26  
4 Vilma Svantesson Hjärnarps GH OL 01:17:16 5  
           
  Inskolning 1 820 m      
           
1 Alva Cruce Helsingborgs SOK 22:00:00 5  
2 Pontus Eriksson Hjärnarps GH OL 30:05:00 5  
           
  U1H   1 980 m      
           
1 Felix Cruce Helsingborgs SOK 24:00:00 5  
2 Oskar Areskog Hjärnarps GH OL 28:08:00 5  
3 Jonatan Österblad FK Boken 51:05:00 5  
           
  U1D   1 980 m      
           
1 Ellen Rosenqvist Helsingborgs SOK 24:28:00 5  
2 Lovisa Thorneman Helsingborgs SOK 27:12:00 5  
3 Isabell Svensson FK Boken 30:33:00 5  
4 Hanna Norrestam Helsingborgs SOK 34:58:00 5  
5 Jenny Wegner FK Boken 01:08:06 5  
6 Ebba Olofsson FK Boken 01:08:08 5  
           
  U2D   2 600 m      
           
1 Malin Thorneman Helsingborgs SOK 25:02:00 10  
2 Lovisa Forsberg Helsingborgs SOK 30:53:00 6  
3 Amanda Krohn Örkelljunga FK 33:57:00 5  
4 Selma Cruce Helsingborgs SOK 34:53:00 5  
           
  U2H 2 600 m      
           
1 Philip Johnsson Örkelljunga FK 26:10:00 10  
2 Oskar Eklund Örkelljunga FK 31:49:00 6  
3 Philip Torle FK Snapphanarna 36:13:00 5  
4 Erik Jönsson FK Boken 40:23:00 5  
           
  U3D 2 670 m      
           
1 Matilda Söderstierna FK Boken 31:33:00 15  
2 Asta Schulz Helsingborgs SOK 31:42:00 15  
3 Matilda Krohn Örkelljunga FK 34:48:00 13  
4 Elisabeth Lindgren Helsingborgs SOK 42:19:00 5  
5 Humle Rosenkvist Helsingborgs SOK 54:41:00 5  
           
  U3H 2 670 m      
           
1 Oscar Linde Helsingborgs SOK 32:39:00 15  
2 Nils Ewald IS Kullen 35:25:00 13  
3 Mattias Nählstedt FK Boken 39:28:00 9  
           
  U4D 3 670 m      
           
1 Emma Norrestam Helsingborgs SOK 53:57:00 15  
2 Ida Frisell Helsingborgs SOK 58:04:00 11  
           
  Öppen 1  2 600 m      
           
1 Karl-Henrik Johansson Örkelljunga FK 26:49:00 5  
2 Annie Enberg Örkelljunga FK 32:37:00 5  
3 Elin Kroon Örkelljunga FK 34:44:00 5  
4 Erik Arvidsson Hjärnarps GH OL 35:40:00 5  
5 Jonatan Svensson Hjärnarps GH OL 35:45:00 5  
           
  Öppen 2   2 700 m      
           
1 Niclas Cruce Helsingborgs SOK 25:37:00 (Vuxen)  
2 Emma Olsson Hjärnarps GH OL 32:12:00 5  
3 Emmy Enberg Örkelljunga FK 38:34:00 5  
4 Maaike Fokkema FK Boken 56:27:00 5  
5 Boukje Fokkema FK Boken 56:36:00 5  
           
  Öppen 10  1 930 m      
           
1 Rebecka Brorsson Tockarps IK 17:53:00 5  
2 Axel Rönnqvist Helsingborgs SOK 20:07:00 (för ung)  
3 Truls Möller IS Kullen 20:51:00 5  
4 Ida Nählstedt FK Boken 24:03:00 5  
5 Moa Asplund OK Kompassen 36:58:00 5  
6 Sofia Palm FK Boken 37:56:00 5  
7 Sixten Cruce Helsingborgs SOK 42:41:00 (för ung)  


 

 



2007-08-21 22:00