Genrepet lördagsö 2008-10-12 14:08
Preliminär resultatlistaskapad av OE2003 Sverige © Stephan Krämer 2007

 Pl  Namn                 Klubb                   Tid       



     Öppen L 4  (19/19)        

 1   Tore Linde           Spring Cup OK           29:44     
 2   Emil Folino          OK Denseln              29:46     
 3   Edvin Karlsson       OK Denseln              29:47     
 4   Robin Westesson      OK Kontinent            32:08     
 5   Robert Grann         Arboga OK               32:11     
 6   Pascal Vieser        Kristiansand OK Norge   32:14     
 7   Henrik Höglind       OK Pan-Kristianstad     34:18     
 8   Max Berggren         OK Denseln              36:27     
 9   Anders Birkenes      Kristiansand OK Norge   40:08     
 10  Andreas Höye         Kristiansand OK Norge   40:09     
 11  Martin Dehlin        Härlövs IF              44:59     
 12  Marie Fransson       Lunds OK                45:03     
 13  Saga Jönsson         Hässleholms OK          45:04     
 14  Annika Wigren        Lunds OK                45:31     
 15  Håkan Eriksson       Hästveda OK             46:44     
 16  Robert Wetterlöf     OK Tyringe              48:48     
 17  Johanna Pettersson   OK Denseln              49:32     
 18  Stefan Petersen      Farum Tisvilde OK       56:50     
 19  Per Sten             Eslövs FK               1:03:38   



     Öppen L 6  (18/18)        

 1   Jacob Lööf           OK Pan-Kristianstad     42:12     
 2   Jostein Andersen     Kristiansand OK Norge   47:11     
 3   Harri Karlsson       OK Denseln              49:25     
 4   Nicholas Morgen      Kristiansand OK Norge   49:35     
 5   Magnus Jönsson       OK Kontinent            51:01     
 6   Troels Cristiansen   Spring Cup OK           51:14     
 7   Hans Brolund         OK Denseln              51:17     
 8   Sergey Shorohov      Arboga OK               55:39     
 9   Hampus Andersson     OK Tyringe              56:38     
 10  Thomas Nilsson       Eslövs FK               57:14     
 11  Thomas Lilja         OK Denseln              59:02     
 12  Niklas Edvardsson    Hästveda OK             1:00:45   
 13  Magnus Strömbäck     OK Denseln              1:04:23   
 14  Magnus Tenghagen     Härlövs IF              1:05:32   
 15  Lina Söderlund       Farum Tisvilde OK       1:18:59   
 16  Jacob Blomquist      Hässleholms OK          1:22:03   
 17  Anna Ljungqvist      Lunds OK                1:26:10   
 18  Anders Frej          Lunds OK                1:35:18   



     Öppen L 8  (18/18)        

 1   Erik Modig           OK Pan-Kristianstad     51:54     
 2   Grigory Lazarev      Arboga OK               52:44     
 3   Erik Ivarsson Sandbe OK Denseln              53:41     
 4   Sigge Lunddahl       OK Denseln              54:05     
 5   Erik Svendsen        Kristiansand OK Norge   54:08     
 6   Peter Horstman       Spring Cup OK           54:10     
 7   Per Brolund          OK Denseln              54:41     
 8   Arild Nomeland       Kristiansand OK Norge   58:15     
 9   Per Aspegren         OK Kontinent            59:44     
 10  Rasmus Grönlund      Lunds OK                1:01:55   
 11  Andreas Bergman      Farum Tisvilde OK       1:08:25   
 12  Per-Olof Andersson   OK Tyringe              1:08:44   
 13  Johan Larsson        Hässleholms OK          1:08:53   
 14  Jan Berggren         OK Denseln              1:08:59   
 15  Björn Nilsson        Härlövs IF              1:10:11   
 16  Fabian Ljungqvist    Lunds OK                1:10:27   
 17  Magnus Härwell       Eslövs FK               1:13:06   
 18  Patrik Rosen         Hästveda OK             1:24:11   



     Ungdom 2  (6/6)           

 1   Joakim Sehested      OK Öst                  17:06     
 2   Emma Roos Friis      Alleröd OK              22:40     
 3   Ida Sander           OK73/OK Roskilde/OK Öst 24:07     
 4   Gina Granstedt       Halden SK               28:09     
 5   Filippa Bengtsson    Tormestorp/Tyringe      28:10     
 6   Lovisa Nilsson       Tormestorp/Tyringe      28:11     



     Ungdom 3  (6/6)           

 1   Thor Norskov         OK Öst                  30:26     
 2   Henning Ottmer       Tormestorp/Tyringe      30:33     
 3   Gry Granstedt        Halden SK               37:10     
 4   Bothilde Benedikt Ni OK73/OK Roskilde/OK Öst 45:20     
 5   Sidsel Dan Hull      Alleröd OK              45:22     
 6   Harald Ottmer        Tormestorp/Tyringe      45:24     



     Ö1  (4/4)                 

 1   Irmalinn Nilsson     Härlövs IF              35:18     
 2   Anita Karlsson       Helsingborgs SOK        35:44     
 3   Filip Benke          Helsingborgs SOK        35:59     
 4   Miri Throne Ödum     OK73/OK Roskilde/OK Öst 38:39     



     Ö2  (3/3)                 

 1   Maria Dehlin         Härlövs IF              47:01     
 2   Helen Nilsson        Härlövs IF              50:16     
 3   Ann Marie Hansson    IS  Kullen              55:22     



     Ö5  (3/3)                 

 1   Erik Bengtsson       IS  Kullen              48:09     
 2   Johanna Weidolf      Eslövs FK               51:48     
 3   Hubert Hugosson      OK Gynge                1:02:26   



     Ö7  (3/3)                 

 1   Rikke Zethner        OK73/OK Roskilde/OK Öst 35:32     
 2   Jan-Eric Nelking     FK Åsen                 1:01:08   
 3   Nisse Bohman         OK Kompassen            1:29:45   



     Ö8  (8/8)                 

 1   Henrik Wichström     Arboga OK               50:44     
 2   Robert Grann         Arboga OK               50:48     
 3   Fredrik Månsson      OK Kåre                 53:33     
 4   Arne Andersson       OK Torfinn              55:42     
 5   Stefan Pålsson       Tockarp IK              56:01     
 6   Carin Emanuelsson    IFK Lidingö             1:06:22   
 7   Leif Karlsson        Frosta OK               1:18:22   

     Nils Erik Bondesson  Frosta OK               Ej godk.