FK Boken NSI omgång 2lö 2008-08-30 13:00
Preliminär resultatlistaskapad av OE2003 Sverige © Stephan Krämer 2007

  Pl Namn                Klubb                   Tid 



H16  (9/9)    12:51   

   1 Johannes Henriksson Helsingborgs SOK      30:54 
   2 Martin Bengtsson    IS Kullen             31:33 
   3 Fredrik Nilsson     Örkelljunga FK        32:11 
   4 Mattias Engström    Hjärnarps GH OL       35:43 
   5 David Arborelius    IS Kullen             38:16 
   6 Fredrik Sambergs    IS Kullen             42:43 
   7 Sebastian Ståhl     IS Kullen             44:06 
   8 Andreas Eckhoff     Helsingborgs SOK      46:22 
   9 Nils Ewald          IS Kullen           1:04:06 



H14  (15/15)  12:51   

   1 Marcus Svensson     FK Boken              25:52 
   2 Axel Schulz         Helsingborgs SOK      28:06 
   3 Rasmus Svantesson   Hjärnarps GH OL       30:50 
   4 Joakim Sjöberg      Helsingborgs SOK      32:42 
   5 Anton Månsson       Örkelljunga FK        34:14 
   6 Erik Bengtsson      IS Kullen             35:14 
   7 Linus Welander      Örkelljunga FK        36:12 
   8 Jonathan Krackhart  IS Kullen             39:10 
   9 Elias Henriksson    Helsingborgs SOK      40:30 
  10 Dennis Rudqvist     Helsingborgs SOK      42:21 
  11 Emil Robertsson     Örkelljunga FK        46:26 
  12 Axel Matsson        Hjärnarps GH OL       46:56 
  13 Wictor Svensson     Helsingborgs SOK      54:14 
  14 Torgny Torell       IS Kullen             56:09 
  15 Mark Otzen          FK Boken              58:04 



H12  (9/9)    12:51   

   1 David Svensson      FK Boken              23:15 
   2 Jonatan Höst        Hjärnarps GH OL       27:25 
   3 Elias Bengtsson     IS Kullen             30:02 
   4 Thomas Svensson     Helsingborgs SOK      36:21 
   5 Gustav Eklund       Örkelljunga FK        39:34 
   6 Viktor Sambergs     IS Kullen             40:26 
   7 Johannes Svensson   FK Boken              43:47 
   8 Philip Torle        FK Snapphanarna       50:08 
   9 Gustav Hedin        Hjärnarps GH OL     1:16:43 



H10  (6/6)    12:51   

   1 Jakob Höst          Hjärnarps GH OL       22:08 
   2 Jonatan Österblad   FK Boken              22:34 
   3 Erik Jönsson        FK Boken              24:41 
   4 Philip Johnsson     Örkelljunga FK        29:21 
   5 Anton Bengtsson     FK Boken              32:36 
   6 Max Ranerup         FK Boken              46:05 



D16  (9/9)    12:51   

   1 Elina Westerlund    FK Boken              30:55 
   2 Matilda Stensson    Helsingborgs SOK      31:53 
   3 Anna Åhlin          Helsingborgs SOK      32:38 
   4 Ebba Roos           Helsingborgs SOK      33:39 
   5 Louise Nordahl      Hjärnarps GH OL       35:04 
   6 Jenny Olsson        Örkelljunga FK        36:14 
   7 Tove Ståhl          IS Kullen             41:44 
   8 Emma Månsson        Örkelljunga FK        47:53 

     Stina Berg          IS Kullen          Ej godk. 



D14  (10/10)  12:51   

   1 Frida Hedin         Hjärnarps GH OL       25:35 
   2 Julia Dahl          IS Kullen             28:05 
   3 Nicole Ljungdahl    Hjärnarps GH OL       31:37 
   4 Felicia Feurstein   FK Boken              33:07 
   5 Moa Olsson          Örkelljunga FK        33:20 
   6 Erika Bengtsdotter  IS Kullen             46:36 
   7 Matilda Söderstiern FK Boken              48:30 
   7 Maja Arborelius     IS Kullen             48:30 
   9 Matilda Olofsson    FK Boken              52:12 
  10 Humle Rosenkvist    Helsingborgs SOK    1:28:36 



D12  (10/10)  12:51   

   1 Kajsa Hedin         Hjärnarps GH OL       26:43 
   2 Emma Söderstierna   FK Boken              33:55 
   3 Erica Eriksson      Hjärnarps GH OL       34:09 
   4 Lovisa Forsberg     Helsingborgs SOK      35:08 
   5 Frida Jönsson       FK Boken              46:35 
   6 Anna Bengtsson      IS Kullen             48:37 
   7 My Hallevåg         IS Kullen             51:58 
   8 Ida Johansson       Hjärnarps GH OL       53:14 

     Hanna Sjöberg       Helsingborgs SOK   ej start 
     Matilda Arborelius  IS Kullen          ej start 



D10  (8/8)    12:51   

   1 Malin Thorneman     Helsingborgs SOK      31:38 
   2 Isabell Svensson    FK Boken              32:09 
   3 Viktoria Sjöstrand  FK Snapphanarna       36:54 
   4 Annie Bohman        FK Snapphanarna       40:53 
   5 Vilma Svantesson    Hjärnarps GH OL       46:36 
   6 Philina Torle       FK Snapphanarna       48:03 
   7 Ellen Rosenkvist    Helsingborgs SOK      52:01 

     Astrid Henriksson   Helsingborgs SOK   Ej godk. 



U1D  (7/7)    12:51   

   1 Mikaela Johansson   OK Kompassen          27:29 
   2 Rebecka Harden      FK Boken              32:57 
   3 Sofia Palm          FK Boken              35:36 
   4 Tilda Nilsson       OK Kompassen          37:37 
   5 Emmy Palm           FK Boken              38:04 
   6 Jonna Nilsson       OK Kompassen          51:36 
   7 Lydia Bengsdotter   IS Kullen           1:02:17 



U1H  (6/6)    12:51   

   1 Pontus Eriksson     Hjärnarps GH OL       26:25 
   2 Axel Weibull        FK Boken              26:38 
   3 Martin Johansson    Hjärnarps GH OL       26:49 
   4 Simon Harden        FK Boken              27:26 
   5 Filip Johansson     OK Kompassen          37:42 
   6 Loke Ranerup        FK Boken              38:17 



U2D  (10/10)  12:51   

   1 Asta Schulz         Helsingborgs SOK      23:41 
   2 Lisa Kringstad      Örkelljunga FK        29:13 
   3 Lovisa Thorneman    Helsingborgs SOK      31:50 
   4 Johanna Yngvesson   Örkelljunga FK        34:20 
   5 Frida Björk         Örkelljunga FK        38:22 
   6 Sara Yngvesson      Örkelljunga FK        39:05 
   7 Emelie Feurstein    FK Boken              40:28 
   8 Christina Dahlén    FK Boken              41:08 
   9 Jenni Cirkin        Örkelljunga FK        43:25 
  10 Ebba Olofsson       FK Boken              44:19 



U2H  (2/2)    12:51   

   1 Karl-Johan Hedin    Hjärnarps GH OL       30:03 
   2 Oskar Eklund        Örkelljunga FK        41:39 



U3D  (3/3)    12:51   

   1 Elisabeth Lindgren  Helsingborgs SOK      47:54 
   2 Linn Andersen       IS Kullen             47:58 
   3 Emilia Schölin      Örkelljunga FK        54:37 



U3H  (2/2)    12:51   

   1 Niels Schneider     IS Kullen             37:49 
   2 Anton Hellberg      IS Kullen             51:05 



U4D  (2/2)    12:51   

   1 Stina Tansjö        IS Kullen             55:19 
   2 Sofia Björk         Örkelljunga FK        55:57 



U4H  (1/1)    12:51   

   1 Oscar Bengtsson     IS Kullen             49:15