CSAB Night Cup nr 1on 2008-11-12 21:11
Resultatskapad av OE2003 Sverige © Stephan Krämer 2007

   Pl tartnr     Rank Namn                      År   Dst Klubb                          Tid Tvlmärke 



Öppen Herr 4                               

    1      4          Marcus Svensson                 13 FK Boken                     33:53 S        
    2     41          Simon Engel                        Hässleholms OK               39:38 S        
    3     28          Ole Svendsen                       OK Roskilde                  45:10 S        
    4     57          Göran Mattsson                     Skåneslättens OL             49:27 B        
    5     18          Tobias Persson                  13 OK Kompassen                 49:41 B        
    6     36          Peder Nilsson                      OK Torfinn                   49:58 B        
    7     49          Björn Lindkvist                    Skåneslättens OL             57:53          
    8     23          Leif Malm                          Markaryds FK               1:07:05          
    9     47          Krister Österblad               13 FK Boken                   1:17:20          

          22          Bill Schölin                    13 Tockarps IK               Ej godk.          
          21          Arne Bohman                     13 OK Kompassen              ej start          



Öppen Herr 6                               

    1      7          Philip Pålsson                     Skåneslättens OL             56:23 S        
    2     24          Ola Andertoft                      Markaryds FK                 56:29 S        
    3     52          Anders Åberg                       OK Torfinn                   56:44 S        
    4     27          Aksel Andersen                     OK Roskilde                  57:47 S        
    5     12          Sten Segerslätt                    Skåneslättens OL             57:49 S        
    6     20          Mats Ranbro                     13 Helsingborgs SOK             57:51 S        
    7     11          Gregers Jörgensen                  Ballerup OK                  57:52 S        
    8     48          Janne Nygren                    13 FK Boken                   1:06:14 S        
    9     10          Jörgen Skaarup                     Ballerup OK                1:06:41 S        
   10      2          Hans Chr. Strib                    Ballerup OK                1:09:03 S        
   11     40          Tomas Nilsson                      Hässleholms OK             1:10:19 S        
   12      3          Morten Neregaard                   Tisvilde Hegn OK           1:10:53 S        
   13     50          Ola Hansson                     13 FK Boken                   1:15:49 S        
   14      1          Karsten Richardt                   Köge OK Dk                 1:32:08          
   15     25          Jörgen Chr, Nielsen             13 Rävetofta OK               1:49:43          

          51          Leif-Åke Andersson              13 FK Boken                  Ej godk.          
          54          Ulf Linderfalk                     Skåneslättens OL          ej start          



Öppen Herr 8                               

    1     15          Anders Kleist                   23 OK Denseln                   54:59 S        
    2      6          Stefan Pålsson                  13 Tockarps IK                  57:03 S        
    3     56          Harri Karlsson                  23 OK Denseln                   58:54 S        
    4     31          Viktor Stensson                 13 Helsingborgs SOK           1:06:04 S        
    5     58          Per Persson                     13 FK Boken                   1:06:18 S        
    6     16          Patrik Johansson                13 Helsingborgs SOK           1:07:21 S        
    7      8          Lennart Carlsen           64    13 Helsingborgs SOK           1:11:57 S        
    8     55          Felix Alnervik            81    13 Helsingborgs SOK           1:17:51 B        

          19          Henrik Bengtsson                 7 Falkenbergs OK            Ej godk.          
          53          Tomas Westlund                     Pan Kristianstad          Ej godk.          
          26          Michael Andersen                   OK Roskilde               ej start          



Öppen Dam 4  (                             

    1     32          Matilda Stensson                13 Helsingborgs SOK             41:04 S        
    2     30          Jannie Hagård                   13 Rävetofta OK                 46:14 S        
    3     34          Jessica Nilsson                    OK Torfinn                   48:57 S        
    4      9          Annette Bonde                      Ballerup OK                  49:05 S        
    5     33          Britt-Mari Stensson             13 Helsingborgs SOK             49:47 S        
    6     29          Inge Jörgensen                     OK Roskilde                  52:59 S        
    7     35          Camilla Nilsson                    OK Torfinn                 1:00:07 B        
    8     46          Julia Österblad                 13 FK Boken                   1:16:56          
    9     17          Christina Olsson                   Skåneslättens OL           1:30:37          

          37          Lisa Nilsson                       OK Torfinn                Ej godk.          
          13          Christina Segerslätt               Skåneslättens OL          ej start          



Nybörjare 3  (                             

    1      5          David Svensson                  13 FK Boken                     33:34 S        
    2     45          Erik Jönsson                    13 FK Boken                     41:41 S        
    3     42          Kent Jönsson                    13 FK Boken                     41:46 S        
    4     14          Adam Segerslätt                    Skåneslättens OL             48:11 B        
    5     44          Frida Jönsson                   13 FK Boken                     52:13          
    6     43          Helena Jönsson                  13 FK Boken                     52:53