CSAB Night Cup 1 OK Silvaon 2009-11-11 22:31
Resultatskapad av OE2003 Sverige © Stephan Krämer 2007

 Pl   Namn                   Klubb                       Tid    



      H8  (17)               8 000 m                       

  1   Harri Karlsson         OK Denseln                 54:50   
  2   Patrik Johansson       Helsingborg SOK           1:01:28  
  3   Peter Hedberg          Lunds OK                  1:02:02  
  4   Oscar Gustavsson       Skåneslättens OL          1:06:32  
  5   Fredrik Nilsson        Örkelljunga FK            1:06:50  
  6   Felix Alnervik         Helsingborg SOK           1:07:06  
  7   Erik Alnervik          Helsingborg SOK           1:08:36  
  8   Philip Pålsson         Skåneslättens OL          1:10:44  
  9   Viktor Stensson        Helsingborg SOK           1:11:18  
 10   Stefan Pålsson         Skåneslättens OL          1:12:12  
 11   Per-Åke Bligård        Göteborg-Majorna OK       1:12:33  
 12   Martin Bengtsson       IS Kullen                 1:25:00  
 13   Peter Larsson          FK Boken                  1:27:07  
 14   Fredrik Berndtsson     Skåneslättens OL          1:35:40  

      David Aborelius        IS Kullen                 Ej godkänd 
      Mattias Engström       Hjärnarps GH OL           Ej godkänd 
      Per Persson            FK Boken                  Ej start 



      H6  (17)               6 300 m                       

  1   Marcus Svensson        FK Boken                   56:37   
  2   Erik Lenning           Skåneslättens OL           58:59   
  3   Tomas Nilsson          Hässleholms OK            1:08:41  
  4   Andreas Blomqvist      FK Boken                  1:09:21  
  5   Hans Chr Strib         Ballerup OK               1:10:02  
  6   Björn Lindqvist        Skåneslättens OL          1:13:49  
  7   Jörgen Skaarup         Ballerup OK               1:13:55  
  8   Markus Österblad       FK Boken                  1:15:53  
  9   Gregers Jörgensen      Ballerup OK               1:15:56  
 10   Janne Nygren           FK Boken                  1:16:03  
 11   Kenth Sundgren         Skåneslättens OL          1:16:20  
 12   Sven-Eric Ericson      Helsingborg SOK           1:29:30  
 13   Niels Aabye            Ballerup OK               1:45:45  

      Sten Segerslätt        Skåneslättens OL          Ej godkänd 
      Thomas Nilsson         FK Göingarna              Ej godkänd 
      Karsten Richardt       Köge OK                   Ej start 
      Per Rudqvist           Helsingborg SOK           Ej start 



      H4  (15)               4 400 m                       

  1   Tobias Persson         OK Kompassen               46:47   
  2   Erik Bengtsson         IS Kullen                  47:42   
  3   David Svensson         FK Boken                   47:43   
  4   Ingvar Jacobsson       FK Boken                   49:06   
  5   Torbjörn Lage          Helsingborg SOK            51:55   
  6   Olle Bohman            Hjärnarps GH OL            52:04   
  7   Ole Svendsen           OK Roskilde                55:52   
  8   Lars Persson           OK Kompassen               55:53   
  9   Dennis Rudqvist        Helsingborg SOK            59:19   
 10   Kennet Ohlsson         FK Boken                  1:08:47  

      Peder Nilsson          OK Torfinn                Ej godkänd 
      Åke Olsson             Hässleholms OK            Ej godkänd 
      Göran Mattsson         Skåneslättens OL          Ej godkänd 
      Mikael Carlsvärd       IS Kullen                 Ej start 
      Pål Bengtsson          IS Kullen                 Ej start 



      D6  (3)                6 300 m                       

      Sofie Hansen           Skåneslättens OL          Ej start 
      Jannie Hagård          Rävetofta OK              Ej start 
      Pernilla Olsson        Skåneslättens OL          Ej start 



      D4  (12)               4 400 m                       

  1   Jessica Nilsson        OK Torfinn                 40:27   
  2   Moa Olsson             Örkelljunga FK             50:52   
  3   Siri Klausen           Ballerup OK                56:31   
  4   Eva Tykesson           Rävetofta OK               57:20   
  5   Christina Segerslätt   Skåneslättens OL           58:49   
  6   Emma Alnervik          IS Kullen                 1:06:56  
  7   Britt-Marie Stensson   Helsingborg SOK           1:06:58  

      Stina Berg             IS Kullen                 Ej godkänd 
      Anette Bonde           Ballerup OK               Ej godkänd 
      Camilla Nilsson        OK Torfinn                Ej start 
      Julia Österblad        FK Boken                  Ej start 
      Tina Hagård            Rävetofta OK              Ej start 



      N3  (8)                3 100 m                       

  1   Erik Barr Zeilon       Skåneslättens OL           37:35   
  2   Erik Jönsson           FK Boken                   42:44   
  3   Jonatan Österblad      FK Boken                   42:48   
  4   Simon Harden           FK Boken                   43:03   
  5   Kent Jönsson           FK Boken                   43:08   
  6   Rasmus Olofsson        FK Boken                  1:03:08  

      Adam Segerslätt        Skåneslättens OL          Ej godkänd 
      Nils Barr Zeilon       Skåneslättens OL          Ej start