Älgots Cup omgång 3 ti 2010-08-24 21:09
Resultat skapad av OE2003 Sverige © Stephan Krämer 2007

 Pl   Namn                   Klubb                       Tid    



      H16  (3)             5300 m                

  1   Joakim Sjöberg         Helsingborgs SOK           34:45   
  2   Axel Schultz           Helsingborgs SOK           40:29   
  3   Axel Matsson           Hjärnarps GH OL           1:02:24  



      D16  (4)             4400 m                

  1   Julia Dahl             IS Kullen                  37:21   
  2   Erika Bengtsdotter     IS Kullen                  52:05   
  3   Julia Österblad        FK Boken                  1:00:49  
  4   Humle Rosenkvist       Helsingborgs SOK          1:21:12  



      H14  (3)             4100 m                

  1   David Svensson         FK Boken                   30:00   
  2   Elias Bengtsson        IS Kullen                  34:50   
  3   Thomas Svensson        Helsingborgs SOK           41:24   



      D14  (9)             3500 m                

  1   Kajsa Hedin            Hjärnarps GH OL            26:52   
  2   Matilda Arborelius     IS Kullen                  31:02   
  3   Ida Johansson          Hjärnarps GH OL            34:27   
  4   Anna Bengtsson         IS Kullen                  39:28   
  5   Erica Eriksson         Hjärnarps GH OL            41:28   
  6   Emma Söderstierna      FK Boken                   42:46   
  7   Frida Jönsson          FK Boken                   52:35   

      Sofie Nilsson          IS Kullen                 Ej godk. 
      Hanna Sjöberg          Helsingborgs SOK          ej start 



      H12  (5)             2500 m                

  1   Jakob Höst             Hjärnarps GH OL            19:49   
  2   Philip Johnsson        Örkelljunga FK             20:42   
  3   Erik Jönsson           FK Boken                   21:07   
  4   Jonatan Österblad      FK Boken                   23:53   

      Martin Johansson       Hjärnarps GH OL           ej start 



      D12  (5)             2500 m                

  1   Malin Torneman         Helsingborgs SOK           27:25   
  2   Ellen Rosenkvist       Helsingborgs SOK           29:49   
  3   Moa Asplund            OK Kompassen               53:16   
  4   Viktoria Sjöstrand     FK Snapphanarna            56:11   

      Philina Torle          FK Snapphanarna           Ej godk. 



      H10  (6)             2100 m                

  1   Albin Kronkvist        Örkelljunga FK             23:50   
  2   Goliat Olofsson        FK Boken                   24:25   
  3   William Olofsson       FK Boken                   28:16   
  4   Pontus Eriksson        Hjärnarps GH OL            29:11   

      Philip Arvidsson       Hjärnarps GH OL           Ej godk. 
      Simon Harden           FK Boken                  ej start 



      D10  (5)             2100 m                

  1   Vilma Svantesson       Hjärnarps GH OL            25:09   
  2   Elin Asplund           OK Kompassen               42:43   
  3   Hanna Carlsvärd        IS Kullen                  46:26   

      Isabell Bengtsson      Örkelljunga FK            ej start 
      Frida Björk            Örkelljunga FK            ej start 



      U2H  (5)             2100 m                

  1   Axel Fors              IS Kullen                  25:17   
  2   Arvid Carp             IS Kullen                  29:55   
  3   Wictor Svensson        Helsingborgs SOK           32:49   
  4   Simon Johansson        Örkelljunga FK             33:20   
  5   Simon Björck           IS Kullen                  39:10   



      U2D  (3)             2100 m                

  1   Rebecka Harden         FK Boken                   32:46   
  2   lEmma Dahl             OK Kompassen               53:01   

      Adina Pettersson       FK Snapphanarna           ej start 



      U3H  (4)             3200 m                

  1   André Sjöström         Hjärnarps GH OL            41:45   
  2   Joel Sjöström          Hjärnarps GH OL            43:19   
  3   Oskar Linhed           FK Boken                   49:51   
  4   Elias Bergman          IS Kullen                  58:37   



      U3D  (2)             3200 m                

  1   Hanna Norrestam        Helsingborgs SOK           59:16   
  2   Lovisa Torneman        Helsingborgs SOK           59:31   



      U1H  (6)             1800 m                

  1   Viktor Arvidsson       Hjärnarps GH OL            19:08   
  2   Daniel Zakrisson       FK Boken                   23:24   
  3   Jesper Dahl            OK Kompassen               27:59   
  4   Leo Berg               FK Boken                   35:49   

      Didrik Pettersson      FK Snapphanarna           ej start 
      David Carlsvärd        IS Kullen                 ej start 



      U1D  (9)             1800 m                

  1   Sofia Palm             FK Boken                   22:31   
  2   Linnea Persson         FK Boken                   23:32   
  3   Vilna Rudolf           FK Boken                   28:57   
  4   Julia Berg             FK Boken                   30:33   
  5   Evelina Sjöstrand      FK Snapphanarna            31:46   
  6   Emmy Palm              FK Boken                   36:36   
  7   Lydia Bengtsdotter     IS Kullen                  36:51   
  8   Engla Johansson        Örkelljunga FK             44:25   

      Julia Carlsvärd        IS Kullen                 ej start