Höstyranlö 2010-11-13 13:00
Resultatskapad av OE2003 Sverige © Stephan Krämer 2008

   Pl Namn                    Klubb                          Tid 



H80  (8)       

    1 Nils Rågstedt           IS Kullen                    30:37 
    2 Rune Isaksson           Helsingborgs SOK             34:08 
    3 Hans Lindin             Malmö OK                     35:42 
    4 Ove Nordahl             Simrishamns OK               40:00 
    5 Kurt Pålsson            Helsingborgs SOK             57:53 
    6 Nils Bohman             OK Kompassen                 59:14 

      Åke Dahlström           FK Snapphanarna           Ej godk. 
      Stig-Allan Jönsson      Halmstad Garnisons IF     ej start 



H75  (4)       

    1 Bo Bengtsson            Hässleholms OK               20:50 
    2 Klas Tykesson           Rävetofta OK                 21:48 
    3 Bengt Edvardsson        OK Torfinn                   25:12 
    4 Jan-Eric Nelking        FK Åsen                      27:37 



H70  (7)       

    1 Håkan Brost             Malmö OK                     32:52 
    2 Roland Akselsson        Lunds OK                     38:12 
    3 Einar Sjöström          Rävetofta OK                 38:30 
    4 Bengt Olofsson          Hjärnarps GH OL              40:41 
    5 Göran Thour             Värend GN OL                 43:35 
    6 Gunnar Friberg          OK Kompassen                 44:20 
    7 Allan Hammar            OK Kompassen                 49:28 



H65  (16)      

    1 Anders Björnberg        Frölunda OL                  22:01 
    2 Per-Olof Fernberg       IS Skanne                    22:04 
    3 Göran Bengtsson         Tockarps IK                  24:17 
    4 Benkt Anderson          Lunds OK                     25:22 
    5 Nils-Eric Ericsson      FK Åsen                      26:12 
    6 Tommy Persson           Växjö OK                     27:01 
    7 Waste Byström           OK Virdarna                  27:09 
    8 Ingvar Persson          FK Åsen                      28:16 
    9 Bertil Ottosson         FK Göingarna                 28:59 
   10 Björn Nordström         Hässleholms OK               29:53 
   11 Kjell Lindau            OK Kompassen                 30:42 
   12 Göran Svensson          FK Finn                      31:35 
   13 Macke Selander          Helsingborgs SOK             35:45 
   14 Erling Larsson          Hässleholms OK               38:29 
   15 Lennart Nilsson         Malmö OK                     41:08 
   16 Johnny Malmgren         Hjärnarps GH OL              43:34 



H60  (6)       

    1 Kent Kardell            Ljungskile FK                21:42 
    2 Göran Johnsson          Skåneslättens OL             21:56 
    3 Jan Åsberg              Häverödals SK                28:15 
    4 Kent Bornlinder         Helsingborgs SOK             29:39 
    5 Roland Nilsson          OK Kompassen                 37:02 
    6 Dag Lewis-Jonsson       Helsingborgs SOK             44:41 



H55  (10)      

    1 Arne Andersson          OK Torfinn                   28:40 
    2 Roland Dahlman          Malmö OK                     31:33 
    3 Kalle Lindqvist         Växjö OK                     31:52 
    4 Olle Bohman             Hjärnarps GH OL              32:03 
    5 Holger Sigbo            OK Kompassen                 36:09 
    6 Gert Olsson             Tockarps IK                  36:56 
    7 Thomas Nilsson          FK Göingarna                 39:13 
    8 Rolf Nilsson            Frosta OK                    42:31 
    9 Christer Ljungdahl      Hjärnarps GH OL              43:15 

      Göran Liljequist        OK Älme                   ej start 



H50  (9)       

    1 Tore Tjernlund          OK Vilse 87                  21:49 
    2 Bengt Larsson           FK Göingarna                 25:27 
    3 Christer Sandh          OK Roxen                     31:42 
    4 Sverker Eriksson        OK Gynge                     32:27 
    5 Bo Arne Ståhl           IS Kullen                    33:19 
    6 Reino Örn               Markaryds FK                 38:12 
    7 Lennart Stensson        Helsingborgs SOK           1:03:37 

      Arne Karlsson           Tumba-Mälarhöjden OK      ej start 
      Hans- Åke Lundqvist     OK Gynge                  ej start 



H45  (10)      

    1 Per-Åke Nilsson         FK Göingarna                 25:41 
    2 Magnus Porle            Växjö OK                     28:30 
    3 Erik Kindlundh          FK Finn                      29:03 
    4 Stefan Reimer           Tormestorps IF               30:26 
    5 Lars Hallabro           Hässleholms OK               31:13 
    6 Ulf Linderfalk          Skåneslättens OL             31:37 
    7 Stefan Dahl             IS Kullen                    33:14 
    8 Gert Pettersson         Lunds OK                     36:53 
    9 Peter Dannbring         Skåneslättens OL             37:24 

      Ulf Nyberg              Eslövs FK                 ej start 



H40  (5)       

    1 Fabian Ljungquist       Lunds OK                     25:59 
    2 Mårten Wikström         Halmstad OK                  26:24 
    3 Thomas Najvik           OK Pan-Kristianstad          27:04 
    4 Niklas Welander         Örkelljunga FK               29:19 

      Bo Wetterström          Tormestorps IF            Ej godk. 



H21  (22)      

    1 Per-Åke Bligård         OK Vilse 87                  26:43 
    2 Jonathan Gunnarsson     OK Pan-Kristianstad          27:18 
    3 Harri Karlsson          OK Pan-Kristianstad          28:02 
    4 Niklas Olofsson         Helsingborgs SOK             28:49 
    5 Viktor Stensson         Helsingborgs SOK             30:01 
    6 Karl Dannbring          Skåneslättens OL             30:28 
    7 Tomas Westlund          OK Pan-Kristianstad          31:31 
    8 Rasmus Grönlund         Lunds OK                     32:05 
    9 Martin Delin            Härlövs IF                   34:34 
   10 Per-Olof Andersson      OK Tyringe                   35:35 
   11 Henrik Olofsson         FK Snapphanarna              35:55 
   12 Magnus Jonasson         Malmö OK                     37:28 
   13 Måns Faxén              Växjö OK                     37:40 
   14 Ronnie Ljunggren        OK Tyringe                   38:07 
   15 Sebastian Ståhl         IS Kullen                    39:37 
   15 Jakub Hodbod            Lunds OK                     39:37 
   17 Mikael Persson          FK Göingarna                 40:47 
   18 Simon Månsson           Örkelljunga FK               43:45 
   19 Tobias Persson          OK Kompassen                 45:50 

      Thomas Nilsson          Eslövs FK                 ej start 
      Henrik Lundqvist        OK Gynge                  ej start 
      Johan Lundqvist         OK Gynge                  ej start 



H16  (6)       

    1 Axel Schulz             Helsingborgs SOK             26:53 
    2 Harald Ottmer           Tormestorps IF               32:14 
    3 Anton Månsson           Örkelljunga FK               32:53 
    4 Henning Ottmer          Tormestorps IF               35:08 
    5 Niclas Delin            Härlövs IF                   38:41 

      Moltas Viebke           Malmö OK                  ej start 



H12  (6)       

    1 Julius Kindlundh        FK Finn                      15:03 
    2 Algot Najvik            OK Pan-Kristianstad          17:52 
    3 Ludvig Hallabro         Hässleholms OK               20:06 
    4 Wiktor Rydlund          Hässleholms OK               21:33 
    5 Samuel Giselsson        Ronneby OK                   40:29 

      Erik Winbladh           Lunds OK                  ej start 



H10  (2)       

    1 Simon Giselsson         Ronneby OK                   16:18 
    2 Eskil Ellman            Hässleholms OK               30:58 



D75  (2)       

    1 Lisa Hedström           OK Pan-Kristianstad          40:29 
    2 Marianne Eriksson       Tockarps IK                  49:39 



D65  (8)       

    1 Gull Svensson           Tockarps IK                  29:46 
    2 Ann-Charlotte Jensen    Andrarums IF                 31:28 
    3 Karin Jakobsson         Eslövs FK                    31:38 
    4 Astrid Johannesson      Helsingborgs SOK             34:34 
    5 Berit Byström           OK Virdarna                  35:44 
    6 Siw Nilsson             OK Kompassen                 40:19 
    7 Karin Lexell            OK Torfinn                   45:57 
    8 Gunnel Nilsson          Malmö OK                     55:59 



D60  (6)       

    1 Inger Glans             OK Torfinn                   22:44 
    2 Karin Persson           OK Tyringe                   28:53 
    3 Maj-Britt Byström       Rävetofta OK                 34:28 
    4 Sonja Hammar            OK Kompassen                 35:25 
    5 Karin Bengtsson         OK Kompassen                 37:42 
    6 Ellbritt Svensson       FK Finn                      39:22 



D45  (7)       

    1 Ingrid Johansson        Laholms IF OK                24:16 
    2 Eva Tykesson            Rävetofta OK                 24:17 
    3 Ann Nilsson             Markaryds FK                 24:22 
    4 Karin Ståhl             IS Kullen                    27:46 
    5 Gunilla Persson         Malmö OK                     29:25 
    6 Tina Hagård             Rävetofta OK                 30:58 

      Britt-Marie Stensson    Helsingborgs SOK          Ej godk. 



D40  (5)       

    1 Malin Malmberg          Malmö OK                     30:11 
    2 Ingrid Svantesdotter    FK Göingarna                 32:59 
    3 Karin Johansson         FK Göingarna                 38:58 
    4 Anna Reimer             Tormestorps IF               54:22 
    5 Sara Giselsson          Ronneby OK                 1:00:02 



D21  (17)      

    1 Sara Snogerup Linse     Lunds OK                     26:59 
    2 Julia Dahl              IS Kullen                    31:49 
    3 Jannie Hagård           Rävetofta OK                 33:20 
    4 Kajsa Wetterström       Tormestorps IF               34:15 
    5 Linda Wennerlund        OK Vilse 87                  34:32 
    6 Carolina Nilsson        OK Kompassen                 34:38 
    7 Hanna Modin             Lunds OK                     35:17 
    8 Emma Faxén              Växjö OK                     36:13 
    9 Elida Ottmer            Tormestorps IF               36:33 
   10 Ellen Reimer            Tormestorps IF               37:21 
   11 Tove Ståhl              IS Kullen                    38:04 
   12 Anna Nilsson            FK Snapphanarna              41:15 
   13 Karin Lindqvist         Ronneby OK                   42:17 
   14 Annika Bengtsson        Rävetofta OK                 51:16 

      Lotta Gyllensten        Skåneslättens OL          ej start 
      Jessica Kvalvik         OK Gynge                  ej start 
      Carin Stenberg          Lunds OK                  ej start 



D16  (5)       

    1 Miranda Reimer          Tormestorps IF               29:23 
    2 Annika Jönsson          Skåneslättens OL             34:02 
    3 Emelie Malmberg         Malmö OK                     34:47 
    4 Elin Carlsson           Tormestorps IF               36:26 

      Åse Dannbring           Skåneslättens OL          Ej godk. 



D14  (6)       

    1 Sofie Persson           Härlövs IF                   30:06 
    2 Amanda Nilsson          Skåneslättens OL             34:03 
    3 Sofie Larsen            Malmö OK                     35:13 
    4 Julia Ladefoged         Falkenbergs OK               35:36 
    5 Sara Jönsson            Hässleholms OK               42:06 

      Karin Linderfalk        Skåneslättens OL          ej start 



D12  (2)       

    1 Elinor Delin            Härlövs IF                   18:44 
    2 Rebecka Brorsson        Tockarps IK                  19:46 



D10  (1)       

    1 Maja Tenghagen          Härlövs IF                   30:07 



Öppen 1  (3)   

    1 Elina Andersson         OK Tyringe                   19:32 
    2 Silvia Zachrisson       FK Boken                     21:00 
    3 Jonathan Ståhl          IS Kullen                    38:44 



Öppen 2  (3)   

    1 Ann-Katrin Almqvist     Klubblös                     53:14 
    2 Birgitta Broberg        IF Marin Väst                57:58 
    3 Solvey Bergdahl         Helsingborgs SOK           1:05:51 



Öppen 4  (15)  

    1 Ingemar Petersson       Markaryds FK                 24:31 
    2 Carina Rydlund          Hässleholms OK               27:26 
    3 Göran Magnusson         Frosta OK                    32:32 
    4 Ingemar Svensson        Lunds OK                     32:52 
    5 Cecilia Ohlsson         Klubblös                     39:26 
    6 Nelly Carlsson          Tormestorps IF               39:46 
    7 Marita Pusa             FK Boken                     42:55 
    8 Victoria Jonsson        OK Pan-Kristianstad          43:00 
    9 Karin Malmgren          Hjärnarps GH OL              51:23 
   10 Marie Larsen            Malmö OK                     52:07 
   11 Lennart Persson         OK Kompassen                 54:16 
   12 Brita Dahlberg          Hässleholms OK               56:57 
   13 Marie Grönlund          Lunds OK                     58:00 
   14 Nils Andersson          OK Kompassen               1:06:09 

      Kennet Axelsson         Härlövs IF                ej start 



Öppen 5  (13)  

    1 Jerker Nilsson          OK Älme                      35:11 
    2 Marie Svensson          Rävetofta OK                 38:13 
    3 Bo Svensson             Tockarps IK                  42:57 
    4 Tony Dellros            Hjärnarps GH OL              43:07 
    5 Gösta Svensson          Rävetofta OK                 43:19 
    6 Magnus Jönsson          Skåneslättens OL             46:10 
    7 Jan Persson             Ystads OK                    47:46 
    8 Staffan Broberg         IF Marin Väst                48:26 
    9 Patrik Jönsson          Hässleholms OK               48:44 
   10 Ingrid Olofsson         FK Snapphanarna              50:41 
   11 Camilla Carlsson        Härlövs IF                   52:20 
   12 Tomas Bruce             OK Ravinen                   57:15 

      Andreas Svensson        IF Marin Väst             Ej godk. 



Öppen 8  (16)  

    1 Oskar Lindfors          Emmaboda Verda OK            34:15 
    2 Emil Andreasson         Emmaboda Verda OK            35:01 
    3 Magnus Tenghagen        Härlövs IF                   40:29 
    4 Fredrik Hjort           Helsingborgs SOK             40:37 
    5 Bertil Månsson          Örkelljunga FK               42:48 
    6 Christian Glantz        Andrarums IF                 42:59 
    7 Sven Giselsson          Ronneby OK                   44:41 
    8 Eva Dahl                Helsingborgs SOK             47:11 
    9 Patrick Persson         Härlövs IF                   48:06 
   10 Marie Nilsson           FK Boken                     48:44 
   11 Anders Herrström        Klubblös                     50:20 
   12 Linus Welander          Örkelljunga FK               50:43 
   13 Marie Sigbo             Hjärnarps GH OL              56:55 
   14 Anna Broberg            IF Marin Väst                57:01 
   15 Ingvar Olofsson         FK Snapphanarna              58:11 

      Kjell Larsson           OK Pan-Kristianstad       Ej godk.