Sprintstafett 2010

Lag-Resultat

EOS (Elektroniskt Orienterings System) Hektor Data AB www.hektor.se Utskriftsdatum: 2010-05-22 14:28:39



Klass: D14
Plac Sluttid Klubb Sträcka VxTid StrTid Löpare
 
1 59.04 OK Skogsfalken 1 13.19  13.19 Julia Hed
      2 31.14  17.55 Vilma Persson
      3 47.57  16.43 Julia Hed
      4 59.04  11.07 Vilma Persson
 
2 67.40 OK Gynge 1 19.06  19.06 Emma Andersson
      2 35.01  15.55 Ida Wihlborg
      3 46.58  11.57 Emma Andersson
      4 67.40  20.42 Ida Wihlborg
 
3 68.48 Härlöv/Stigmännen 1 13.56  13.56 Sofie Persson
      2 28.09  14.13 Ellen Andersson
      3 46.31  18.22 Sofie Persson
      4 68.48  22.17 Ellen Andersson
 
 
 

Klass: D16
Plac Sluttid Klubb Sträcka VxTid StrTid Löpare
 
1 57.03 Tormestorps IF lag2 1 11.02  11.02 Ellen Reimer
      2 20.43  9.41 Kajsa Wetterström
      3 28.45  8.02 Ellen Reimer
      4 38.18  9.33 Kajsa Wetterström
      5 46.48  8.30 Ellen Reimer
      6 57.03  10.15 Kajsa Wetterström
 
2 64.21 Tormestorps IF lag1 1 11.29  11.29 Miranda Reimer
      2 22.06  10.37 Josefin Carlsson
      3 33.45  11.39 Miranda Reimer
      4 43.10  9.25 Josefin Carlsson
      5 8.25  Miranda Reimer
      6 64.21  55.56 Josefin Carlsson
 
3 81.44 Härlövs IF 1 16.05  16.05 Madelene Axelsson
      2 30.21  14.16 Elinor Lindelöw
      3 43.33  13.12 Madelene Axelsson
      4 56.09  12.36 Elinor Lindelöw
      5 68.18  12.09 Madelene Axelsson
      6 81.44  13.26 Elinor Lindelöw
 
 
 

Klass: D20
Plac Sluttid Klubb Sträcka VxTid StrTid Löpare
 
1 57.04 Tormestorp/Kullen 1 11.27  11.27 Elida Ottmer
      2 21.38  10.11 Stina Berg
      3 33.10  11.32 Elida Ottmer
      4 42.15  9.05 Stina Berg
      5 49.21  7.06 Elida Ottmer
      6 57.04  7.43 Stina Berg
 
2 57.37 Örkelljunga FK lag2 1 11.42  11.42 Jenny Olsson
      2 21.37  9.55 Ann-Sofie Larsson
      3 29.44  8.07 Jenny Olsson
      4 38.51  9.07 Ann-Sofie Larsson
      5 50.32  11.41 Jenny Olsson
      6 57.37  7.05 Ann-Sofie Larsson
 
3 64.13 Örkelljunga/Helsingborg 1 14.33  14.33 Moa Olsson
      2 25.08  10.35 Matilda Stensson
      3 34.27  9.19 Moa Olsson
      4 42.10  7.43 Matilda Stensson
      5 26.03  Moa Olsson
      6 64.13  38.10 Matilda Stensson
 
4 64.31 Helsingborgs SOK 1 9.23  9.23 Ebba Hjort
      2 18.16  8.53 Ebba Roos
      3 29.05  10.49 Ebba Hjort
      4 41.11  12.06 Ebba Roos
      5 52.22  11.11 Ebba Hjort
      6 64.31  12.09 Ebba Roos
 
5 68.24 Göingarna/Hässleholm 1 15.11  15.11 Elin Olsson
      2 23.39  8.28 Nilla Hallabro
      3 35.39  12.00 Elin Olsson
      4 47.32  11.53 Nilla Hallabro
      5 56.40  9.08 Elin Olsson
      6 68.24  11.44 Nilla Hallabro
 
6 87.58 Örkelljunga FK lag1 1 13.21  13.21 Annette Larsson
      2 28.23  15.02 Emma Månsson
      3 44.13  15.50 Annette Larsson
      4 55.08  10.55 Emma Månsson
      5 71.53  16.45 Annette Larsson
      6 87.58  16.05 Emma Månsson
 
 
 

Klass: D21
Plac Sluttid Klubb Sträcka VxTid StrTid Löpare
 
1 68.18 Rävetofta OK 1 12.37  12.37 Eva Tykesson
      2 22.58  10.21 Jannie Hagård
      3 35.08  12.10 Eva Tykesson
      4 46.42  11.34 Jannie Hagård
      5 57.43  11.01 Eva Tykesson
      6 68.18  10.35 Jannie Hagård
 
2 71.05 Helsingborgs SOK 1 12.29  12.29 Angelika Larsson
      2 24.54  12.25 Malin Riis
      3 36.05  11.11 Angelika Larsson
      4 47.10  11.05 Malin Riis
      5 57.36  10.26 Angelika Larsson
      6 71.05  13.29 Malin Riis
 
3 77.09 Lunds OK 1 12.48  12.48 Marie Grönlund
      2 26.35  13.47 Eva-Lotta Bengtsson
      3 38.41  12.06 Marie Grönlund
      4 50.39  11.58 Eva-Lotta Bengtsson
      5 63.28  12.49 Marie Grönlund
      6 77.09  13.41 Eva-Lotta Bengtsson
 
4 82.01 Örkelljunga FK 1 15.51  15.51 Anna Larsson
      2 27.03  11.12 Marie Olsson
      3 41.58  14.55 Anna Larsson
      4 53.39  11.41 Marie Olsson
      5 69.25  15.46 Anna Larsson
      6 82.01  12.36 Marie Olsson
 
5 103.13 Skåneslätten/Frosta 1 18.40  18.40 Amanda Nilsson
      2 34.51  16.11 Linda Nilsson
      3 49.12  14.21 Amanda Nilsson
      4 68.45  19.33 Linda Nilsson
      5 84.44  15.59 Amanda Nilsson
      6 103.13  18.29 Linda Nilsson
 
6 125.30 Härlövs IF 1 Felst  Camilla Carlsson
      2 44.51  18.03 Kristina Persson
      3 63.54  19.03 Camilla Carlsson
      4 85.59  22.05 Kristina Persson
      5 102.59  17.00 Camilla Carlsson
      6 125.30  22.31 Kristina Persson
 
 
 

Klass: D45
Plac Sluttid Klubb Sträcka VxTid StrTid Löpare
 
1 51.28 Skåneslättens OL lag1 1 8.56  8.56 Ina Lindeberg
      2 18.08  9.12 Ingela Ekelöv
      3 27.10  9.02 Ina Lindeberg
      4 34.20  7.10 Ingela Ekelöv
      5 42.47  8.27 Ina Lindeberg
      6 51.28  8.41 Ingela Ekelöv
 
2 78.11 Helsingborg/Pan-Krstad 1 12.30  12.30 Ewa Roos
      2 29.53  17.23 Clarie Ek
      3 39.10  9.17 Ewa Roos
      4 53.52  14.42 Clarie Ek
      5 64.11  10.19 Ewa Roos
      6 78.11  14.00 Clarie Ek
 
Utgått Skåneslättens OL lag2 1 Felst  Lena Olsson
      2   9.11 Christina Segerslätt
      3   10.00 Lena Olsson
      4   11.21 Christina Segerslätt
      5   8.36 Lena Olsson
      6   11.33 Christina Segerslätt
 
 
 

Klass: H12
Plac Sluttid Klubb Sträcka VxTid StrTid Löpare
 
1 52.50 Skåneslättens OL 1 12.59  12.59 Adam Segerslätt
      2 28.00  15.01 Bernard Mattsson
      3 40.28  12.28 Adam Segerslätt
      4 52.50  12.22 Bernard Mattsson
 
 
 

Klass: H14
Plac Sluttid Klubb Sträcka VxTid StrTid Löpare
 
1 48.18 OK Skogsfalken 1 12.10  12.10 Johan Wennermark
      2 24.30  12.20 Edvin Smedberg
      3 36.11  11.41 Johan Wennermark
      4 48.18  12.07 Edvin Smedberg
 
2 66.27 Skåneslättens OL 1 20.06  20.06 Erik Barr Zeilon
      2 36.09  16.03 Nils Barr Zeilon
      3 50.22  14.13 Erik Barr Zeilon
      4 66.27  16.05 Nils Barr Zeilon
 
3 74.03 Hässleholms OK 1 23.22  23.22 Daniel Nilsson Kempff
      2 40.32  17.10 Erik Kristiansson
      3 57.03  16.31 Daniel Nilsson Kempff
      4 74.03  17.00 Erik Kristiansson
 
 
 

Klass: H16
Plac Sluttid Klubb Sträcka VxTid StrTid Löpare
 
1 52.37 Skogsfalken/Skåneslätten 1 12.31  12.31 Fredrik Wennermark
      2 21.00  8.29 Erik Lenning
      3 29.56  8.56 Fredrik Wennermark
      4 38.30  8.34 Erik Lenning
      5 45.31  7.01 Fredrik Wennermark
      6 52.37  7.06 Erik Lenning
 
2 66.22 Skogsfalken/Vilse 87 1 11.48  11.48 Felix Persson
      2 21.07  9.19 Albin Karlsson
      3 35.59  14.52 Felix Persson
      4 43.04  7.05 Albin Karlsson
      5 56.12  13.08 Felix Persson
      6 66.22  10.10 Albin Karlsson
 
3 76.41 Tyringe/Hässleholm 1 14.37  14.37 Christian Morenius
      2 26.17  11.40 Marcus Nilsson Kempff
      3 36.19  10.02 Christian Morenius
      4 51.51  15.32 Marcus Nilsson Kempff
      5 66.17  14.26 Christian Morenius
      6 76.41  10.24 Marcus Nilsson Kempff
 
Utgått Örkelljunga FK 1 Felst  Linus Welander
      2   7.39 Anton Månsson
      3   11.45 Linus Welander
      4   10.51 Anton Månsson
      5   8.08 Linus Welander
      6   10.08 Anton Månsson
 
EjStart Hässleholms OK/IS Kullen
 
 

Klass: H20
Plac Sluttid Klubb Sträcka VxTid StrTid Löpare
 
1 63.24 Skåneslättens OL 1 9.28  9.28 Hugo Mattsson
      2 17.03  7.35 Jakob Segerslätt
      3 23.53  6.50 Hugo Mattsson
      4 32.49  8.56 Jakob Segerslätt
      5 39.30  6.41 Hugo Mattsson
      6 48.49  9.19 Jakob Segerslätt
      7 56.00  7.11 Hugo Mattsson
      8 63.24  7.24 Jakob Segerslätt
 
2 64.32 OK Skogsfalken 1 9.52  9.52 Simon Smedberg
      2 17.51  7.59 Anton Wiberg
      3 25.00  7.09 Simon Smedberg
      4 32.12  7.12 Anton Wiberg
      5 41.27  9.15 Simon Smedberg
      6 49.58  8.31 Anton Wiberg
      7 57.53  7.55 Simon Smedberg
      8 64.32  6.39 Anton Wiberg
 
3 70.28 Lund/Skåneslätten 1 9.14  9.14 Lucas Wändel
      2 18.27  9.13 Karl Dannbring
      3 26.55  8.28 Lucas Wändel
      4 35.40  8.45 Karl Dannbring
      5 46.24  10.44 Lucas Wändel
      6 53.35  7.11 Karl Dannbring
      7 61.26  7.51 Lucas Wändel
      8 70.28  9.02 Karl Dannbring
 
 
 

Klass: H21
Plac Sluttid Klubb Sträcka VxTid StrTid Löpare
 
1 65.50 Skåneslättens OL 1 8.05  8.05 Philip Pålsson
      2 15.21  7.16 Johan Ekelöv
      3 23.54  8.33 Philip Pålsson
      4 33.19  9.25 Johan Ekelöv
      5 40.04  6.45 Philip Pålsson
      6 47.22  7.18 Johan Ekelöv
      7 56.38  9.16 Philip Pålsson
      8 65.50  9.12 Johan Ekelöv
 
2 66.38 Skåneslätten/Pan-Krstad 1 14.24  14.24 Oscar Gustafsson
      2 20.44  6.20 Erik Modig
      3 29.09  8.25 Oscar Gustafsson
      4 35.50  6.41 Erik Modig
      5 43.05  7.15 Oscar Gustafsson
      6 51.47  8.42 Erik Modig
      7 58.53  7.06 Oscar Gustafsson
      8 66.38  7.45 Erik Modig
 
3 70.07 OK Kontinent 1 9.18  9.18 Per Aspegren
      2 17.58  8.40 Johan Aspegren
      3 25.52  7.54 Per Aspegren
      4 35.29  9.37 Johan Aspegren
      5 44.58  9.29 Per Aspegren
      6 52.28  7.30 Johan Aspegren
      7 62.52  10.24 Per Aspegren
      8 70.07  7.15 Johan Aspegren
 
4 71.32 Lunds OK 1 9.22  9.22 Rasmus Grönlund
      2 20.02  10.40 Mattias Eriksson
      3 27.11  7.09 Rasmus Grönlund
      4 36.38  9.27 Mattias Eriksson
      5 46.28  9.50 Rasmus Grönlund
      6 54.13  7.45 Mattias Eriksson
      7 62.50  8.37 Rasmus Grönlund
      8 71.32  8.42 Mattias Eriksson
 
5 73.10 Härlövs IF 1 11.59  11.59 Niklas Nilsson
      2 19.41  7.42 Anton Oddmo
      3 29.40  9.59 Niklas Nilsson
      4 37.38  7.58 Anton Oddmo
      5 44.50  7.12 Niklas Nilsson
      6 55.37  10.47 Anton Oddmo
      7 63.15  7.38 Niklas Nilsson
      8 73.10  9.55 Anton Oddmo
 
6 74.31 Örkelljunga FK 1 10.36  10.36 Fredrik Nilsson
      2 18.41  8.05 Simon Månsson
      3 29.45  11.04 Fredrik Nilsson
      4 37.48  8.03 Simon Månsson
      5 45.59  8.11 Fredrik Nilsson
      6 55.47  9.48 Simon Månsson
      7 63.53  8.06 Fredrik Nilsson
      8 74.31  10.38 Simon Månsson
 
7 74.41 OK Gynge 1 10.36  10.36 Oskar Andersson
      2 20.18  9.42 Magnus Wihlborg
      3 28.04  7.46 Oskar Andersson
      4 36.03  7.59 Magnus Wihlborg
      5 48.12  12.09 Oskar Andersson
      6 59.30  11.18 Magnus Wihlborg
      7 66.35  7.05 Oskar Andersson
      8 74.41  8.06 Magnus Wihlborg
 
8 83.05 Tormestorps IF lag2 1 13.04  13.04 Karl-Johan Persson
      2 24.48  11.44 Harald Ottmer
      3 33.52  9.04 Karl-Johan Persson
      4 43.04  9.12 Harald Ottmer
      5 54.08  11.04 Karl-Johan Persson
      6 64.54  10.46 Harald Ottmer
      7 74.19  9.25 Karl-Johan Persson
      8 83.05  8.46 Harald Ottmer
 
9 96.38 Tormestorps IF lag1 1 11.39  11.39 Henning Ottmer
      2 25.20  13.41 Jan Ottmer
      3 9.47  Henning Ottmer
      4 51.15  41.28 Jan Ottmer
      5 59.15  8.00 Henning Ottmer
      6 72.34  13.19 Jan Ottmer
      7 82.13  9.39 Henning Ottmer
      8 96.38  14.25 Jan Ottmer
 
 
 

Klass: H35
Plac Sluttid Klubb Sträcka VxTid StrTid Löpare
 
1 67.41 Halmstad OK 1 10.03  10.03 Stefan Agmarken
      2 17.07  7.04 Jan Lager
      3 25.59  8.52 Stefan Agmarken
      4 34.30  8.31 Jan Lager
      5 42.14  7.44 Stefan Agmarken
      6 50.37  8.23 Jan Lager
      7 59.52  9.15 Stefan Agmarken
      8 67.41  7.49 Jan Lager
 
2 78.30 Eslövs FK 1 10.52  10.52 Ronny Liljenberg
      2 22.16  11.24 Stefan Adolfsson
      3 31.12  8.56 Ronny Liljenberg
      4 40.20  9.08 Stefan Adolfsson
      5 50.34  10.14 Ronny Liljenberg
      6 60.11  9.37 Stefan Adolfsson
      7 68.41  8.30 Ronny Liljenberg
      8 78.30  9.49 Stefan Adolfsson
 
3 79.24 Örkelljunga FK 1 11.02  11.02 Niklas Welander
      2 723.24  712.22 Thomas Johansson
      3 31.54  Niklas Welander
      4 41.05  9.11 Thomas Johansson
      5 51.11  10.06 Niklas Welander
      6 60.07  8.56 Thomas Johansson
      7 68.58  8.51 Niklas Welander
      8 79.24  10.26 Thomas Johansson
 
Utgått Härlövs IF 1 11.50  11.50 Magnus Tenghagen
      2 23.10  11.20 Patrick Persson
      3 31.36  8.26 Magnus Tenghagen
      4 43.31  11.55 Patrick Persson
      5 52.59  9.28 Magnus Tenghagen
      6 Felst  Patrick Persson
      7   65.14 Magnus Tenghagen
      8   11.25 Patrick Persson
 
 
 

Klass: H45
Plac Sluttid Klubb Sträcka VxTid StrTid Löpare
 
1 55.35 Skåneslättens OL lag2 1 9.12  9.12 Stefan Pålsson
      2 18.28  9.16 Bengt-Åke Berndtsson
      3 27.01  8.33 Stefan Pålsson
      4 37.54  10.53 Bengt-Åke Berndtsson
      5 45.05  7.11 Stefan Pålsson
      6 55.35  10.30 Bengt-Åke Berndtsson
 
2 61.34 Helsingborgs SOK 1 12.02  12.02 Jan Wahlström
      2 21.31  9.29 Fredrik Hjort
      3 31.38  10.07 Jan Wahlström
      4 41.22  9.44 Fredrik Hjort
      5 52.53  11.31 Jan Wahlström
      6 61.34  8.41 Fredrik Hjort
 
3 61.41 Skåneslättens OL lag1 1 12.28  12.28 Sten Segerslätt
      2 22.15  9.47 Ulf Linderfalk
      3 31.10  8.55 Sten Segerslätt
      4 41.51  10.41 Ulf Linderfalk
      5 51.07  9.16 Sten Segerslätt
      6 61.41  10.34 Ulf Linderfalk
 
4 69.13 Hässleholms OK 1 10.51  10.51 Lars Hallabro
      2 23.58  13.07 Matts Andersson
      3 35.49  11.51 Lars Hallabro
      4 46.07  10.18 Matts Andersson
      5 57.17  11.10 Lars Hallabro
      6 69.13  11.56 Matts Andersson
 
5 76.05 Lund/Skåneslätten 1 13.59  13.59 Magnus Wändel
      2 25.05  11.06 Peter Dannbring
      3 39.21  14.16 Magnus Wändel
      4 49.38  10.17 Peter Dannbring
      5 64.42  15.04 Magnus Wändel
      6 76.05  11.23 Peter Dannbring
 
 
 

Klass: H55
Plac Sluttid Klubb Sträcka VxTid StrTid Löpare
 
1 65.30 OK Pan-Kristianstad 1 13.22  13.22 Anders Wallner
      2 22.04  8.42 Rolf Ohrlander
      3 31.53  9.49 Anders Wallner
      4 46.25  14.32 Rolf Ohrlander
      5 54.51  8.26 Anders Wallner
      6 65.30  10.39 Rolf Ohrlander
 
2 69.52 Frosta OK 1 11.53  11.53 Rolf Nilsson
      2 24.59  13.06 Nils-Erik Bondesson
      3 34.13  9.14 Rolf Nilsson
      4 46.18  12.05 Nils-Erik Bondesson
      5 59.43  13.25 Rolf Nilsson
      6 69.52  10.09 Nils-Erik Bondesson
 
3 73.35 FK Göingarna 1 11.40  11.40 Roland Edvinsson
      2 23.01  11.21 Bertil Ottosson
      3 40.13  17.12 Roland Edvinsson
      4 49.59  9.46 Bertil Ottosson
      5 61.34  11.35 Roland Edvinsson
      6 73.35  12.01 Bertil Ottosson
 
 
 

Klass: MIXED
Plac Sluttid Klubb Sträcka VxTid StrTid Löpare
 
1 60.54 Lunds OK 1 11.32  11.32 Sanna Linsefors
      2 21.41  10.09 Fabian Ljungquist
      3 31.12  9.31 Sanna Linsefors
      4 40.34  9.22 Fabian Ljungquist
      5 51.12  10.38 Sanna Linsefors
      6 60.54  9.42 Fabian Ljungquist
 
2 89.38 Rävetofta OK 1 14.32  14.32 Marie Svensson
      2 30.17  15.45 Gösta Svensson
      3 46.30  16.13 Marie Svensson
      4 60.36  14.06 Gösta Svensson
      5 74.25  13.49 Marie Svensson
      6 89.38  15.13 Gösta Svensson