FK Boken Vårsprinten 20100522 Öppna klasserlö 2010-05-22 14:27
Resultatskapad av OE2003 Sverige © Stephan Krämer 2008

   Pl     Rank Namn                      År   Dst Klubb                          Tid Tvlmärke 



Öppen 2  (10)  3300 m                      

    1          Svensson Christer                1 Ronneby OK                   51:47 B        
    2          Hult Joakim                     13 Tockarps IK                  52:26 B        
    3          Delin Elinor                    13 Härlövs IF                   53:11 B        
    4          Berg Helena                     13 IS Kullen                    53:31 B        
    5          Hult Ingemar                    13 Tockarps IK                1:00:09 B        
    6          Giselsson Simon                  1 Ronneby OK                 1:01:01 B        
    7          Giselsson Samuel                 1 Ronneby OK                 1:01:08 B        
    8          Giselsson Sven                   1 Ronneby OK                 1:01:16 B        
    9          Larsson Elsa                       (Klubblös)                 1:12:47          
   10          Liljenberg Åsa                     Eslövs FK                  1:12:51          



Öppen 5  (5)   4200 m                      

    1          Sandgren Leif                      Frosta OK                    36:51 B        
    2          Aspegren Carl                   13 Tormestorps IF               38:27 B        
    3          Irwe Dan                        13 OK Kompassen                 44:19 B        
    4          Häger Jan                       13 Andrarums IF                 57:48          
    5          Roth Henrik                        Hjärnarps GHOL             1:10:57          



Öppen 7  (19)  3000 m                      

    1          Andersson Arne                     OK Torfinn                   27:09 B        
    2          Mattsson Göran                     Skåne                        28:23 B        
    3          Stensson Britt-Mari             13 Helsingborgs SOK             29:21 B        
    4          Pernon Mats-Ola                 13 Tormestorps IF               29:42 B        
    5          Nilsson Anders                     Hässleholms OK               31:21 B        
    6          Olsson Åke                         Hässleholms OK               31:34 B        
    7          Hagård Tina                        Rävetofta OK                 31:50 B        
    8          Barr Olof                          Skåne                        34:03 B        
    9          Larsson Maria                      (Klubblös)                   36:37 B        
   10          Schannong Berit                    Malmö OK                     36:51 B        
   11          Månsson Bertil                  13 Örkelljunga FK               38:15          
   12          Rosberg Mona                       Växjö OK                     38:34          
   13          Shannong Paul                      Malmö OK                     41:28          
   14          Irwe Lena                       13 OK Kompassen                 43:24          
   15          Jinnemo Linda                      Hjärnarps GHOL               44:10          
   16          Åkesson Britt                      Hässleholms OK               45:11          
   17          Göransson Susanne                  Frosta OK                  1:02:27          
   18          Nilsson Mikael                     Frosta OK                  1:07:21          

               Delin Niclas                    13 Härlövs IF                Ej godk.          



Öppen 10  (2)  1300 m                      

    1          Lager Lovisa                       Halmstad OK                  16:26 B        
    2          Tenghagen Axel                  13 Härlövs IF                   28:36