Sprintstafett 2010

Resultatlista      Individuellt

EOS (Elektroniskt Orienterings System) Hektor Data AB www.hektor.se Utskriftsdatum: 2010-05-23 20:19:15


Klass:   D14.1    Bana: 1.500
Plac Växeltid Sträcktid Lag Löpare
1 13.19 OK Skogsfalken Julia Hed
2 13.56 Härlöv/Stigmännen Sofie Persson
3 19.06 OK Gynge Emma Andersson
 

Klass:   D14.2    Bana: 1.500
Plac Växeltid Sträcktid Lag Löpare
1 14.13 Härlöv/Stigmännen Ellen Andersson
2 15.55 OK Gynge Ida Wihlborg
3 17.55 OK Skogsfalken Vilma Persson
 

Klass:   D14.3    Bana: 1.500
Plac Växeltid Sträcktid Lag Löpare
1 11.57 OK Gynge Emma Andersson
2 16.43 OK Skogsfalken Julia Hed
3 18.22 Härlöv/Stigmännen Sofie Persson
 

Klass:   D14.4    Bana: 1.500
Plac Växeltid Sträcktid Lag Löpare
1 11.07 OK Skogsfalken Vilma Persson
2 20.42 OK Gynge Ida Wihlborg
3 22.17 Härlöv/Stigmännen Ellen Andersson
 

Klass:   D16.1    Bana: 1.400
Plac Växeltid Sträcktid Lag Löpare
1 11.02 Tormestorps IF lag2 Ellen Reimer
2 11.29 Tormestorps IF lag1 Miranda Reimer
3 16.05 Härlövs IF Madelene Axelsson
 

Klass:   D16.2    Bana: 1.300
Plac Växeltid Sträcktid Lag Löpare
1 9.41 Tormestorps IF lag2 Kajsa Wetterström
2 10.37 Tormestorps IF lag1 Josefin Carlsson
3 14.16 Härlövs IF Elinor Lindelöw
 

Klass:   D16.3    Bana: 1.200
Plac Växeltid Sträcktid Lag Löpare
1 8.02 Tormestorps IF lag2 Ellen Reimer
2 11.39 Tormestorps IF lag1 Miranda Reimer
3 13.12 Härlövs IF Madelene Axelsson
 

Klass:   D16.4    Bana: 1.200
Plac Växeltid Sträcktid Lag Löpare
1 9.25 Tormestorps IF lag1 Josefin Carlsson
2 9.33 Tormestorps IF lag2 Kajsa Wetterström
3 12.36 Härlövs IF Elinor Lindelöw
 

Klass:   D16.5    Bana: 1.400
Plac Växeltid Sträcktid Lag Löpare
1 -34.-45 Tormestorps IF lag1 Miranda Reimer
2 8.30 Tormestorps IF lag2 Ellen Reimer
3 12.09 Härlövs IF Madelene Axelsson
 

Klass:   D16.6    Bana: 1.200
Plac Växeltid Sträcktid Lag Löpare
1 10.15 Tormestorps IF lag2 Kajsa Wetterström
2 13.26 Härlövs IF Elinor Lindelöw
3 55.56 Tormestorps IF lag1 Josefin Carlsson
 

Klass:   D20.1    Bana: 1.200
Plac Växeltid Sträcktid Lag Löpare
1 9.23 Helsingborgs SOK Ebba Hjort
2 11.27 Tormestorp/Kullen Elida Ottmer
3 11.42 Örkelljunga FK lag2 Jenny Olsson
4 13.21 Örkelljunga FK lag1 Annette Larsson
5 14.33 Örkelljunga/Helsingborg Moa Olsson
6 15.11 Göingarna/Hässleholm Elin Olsson
 

Klass:   D20.2    Bana: 1.200
Plac Växeltid Sträcktid Lag Löpare
1 8.28 Göingarna/Hässleholm Nilla Hallabro
2 8.53 Helsingborgs SOK Ebba Roos
3 9.55 Örkelljunga FK lag2 Ann-Sofie Larsson
4 10.11 Tormestorp/Kullen Stina Berg
5 10.35 Örkelljunga/Helsingborg Matilda Stensson
6 15.02 Örkelljunga FK lag1 Emma Månsson
 

Klass:   D20.3    Bana: 1.200
Plac Växeltid Sträcktid Lag Löpare
1 8.07 Örkelljunga FK lag2 Jenny Olsson
2 9.19 Örkelljunga/Helsingborg Moa Olsson
3 10.49 Helsingborgs SOK Ebba Hjort
4 11.32 Tormestorp/Kullen Elida Ottmer
5 12.00 Göingarna/Hässleholm Elin Olsson
6 15.50 Örkelljunga FK lag1 Annette Larsson
 

Klass:   D20.4    Bana: 1.200
Plac Växeltid Sträcktid Lag Löpare
1 7.43 Örkelljunga/Helsingborg Matilda Stensson
2 9.05 Tormestorp/Kullen Stina Berg
3 9.07 Örkelljunga FK lag2 Ann-Sofie Larsson
4 10.55 Örkelljunga FK lag1 Emma Månsson
5 11.53 Göingarna/Hässleholm Nilla Hallabro
6 12.06 Helsingborgs SOK Ebba Roos
 

Klass:   D20.5    Bana: 1.400
Plac Växeltid Sträcktid Lag Löpare
1 -16.-07 Örkelljunga/Helsingborg Moa Olsson
2 7.06 Tormestorp/Kullen Elida Ottmer
3 9.08 Göingarna/Hässleholm Elin Olsson
4 11.11 Helsingborgs SOK Ebba Hjort
5 11.41 Örkelljunga FK lag2 Jenny Olsson
6 16.45 Örkelljunga FK lag1 Annette Larsson
 

Klass:   D20.6    Bana: 1.200
Plac Växeltid Sträcktid Lag Löpare
1 7.05 Örkelljunga FK lag2 Ann-Sofie Larsson
2 7.43 Tormestorp/Kullen Stina Berg
3 11.44 Göingarna/Hässleholm Nilla Hallabro
4 12.09 Helsingborgs SOK Ebba Roos
5 16.05 Örkelljunga FK lag1 Emma Månsson
6 38.10 Örkelljunga/Helsingborg Matilda Stensson
 

Klass:   D21.1    Bana: 1.400
Plac Växeltid Sträcktid Lag Löpare
1 12.29 Helsingborgs SOK Angelika Larsson
2 12.37 Rävetofta OK Eva Tykesson
3 12.48 Lunds OK Marie Grönlund
4 15.51 Örkelljunga FK Anna Larsson
5 18.40 Skåneslätten/Frosta Amanda Nilsson
Utgått Härlövs IF Camilla Carlsson
 

Klass:   D21.2    Bana: 1.600
Plac Växeltid Sträcktid Lag Löpare
1 10.21 Rävetofta OK Jannie Hagård
2 11.12 Örkelljunga FK Marie Olsson
3 12.25 Helsingborgs SOK Malin Riis
4 13.47 Lunds OK Eva-Lotta Bengtsson
5 16.11 Skåneslätten/Frosta Linda Nilsson
6 18.03 Härlövs IF Kristina Persson
 

Klass:   D21.3    Bana: 1.500
Plac Växeltid Sträcktid Lag Löpare
1 11.11 Helsingborgs SOK Angelika Larsson
2 12.06 Lunds OK Marie Grönlund
3 12.10 Rävetofta OK Eva Tykesson
4 14.21 Skåneslätten/Frosta Amanda Nilsson
5 14.55 Örkelljunga FK Anna Larsson
6 19.03 Härlövs IF Camilla Carlsson
 

Klass:   D21.4    Bana: 1.400
Plac Växeltid Sträcktid Lag Löpare
1 11.05 Helsingborgs SOK Malin Riis
2 11.34 Rävetofta OK Jannie Hagård
3 11.41 Örkelljunga FK Marie Olsson
4 11.58 Lunds OK Eva-Lotta Bengtsson
5 19.33 Skåneslätten/Frosta Linda Nilsson
6 22.05 Härlövs IF Kristina Persson
 

Klass:   D21.5    Bana: 1.600
Plac Växeltid Sträcktid Lag Löpare
1 10.26 Helsingborgs SOK Angelika Larsson
2 11.01 Rävetofta OK Eva Tykesson
3 12.49 Lunds OK Marie Grönlund
4 15.46 Örkelljunga FK Anna Larsson
5 15.59 Skåneslätten/Frosta Amanda Nilsson
6 17.00 Härlövs IF Camilla Carlsson
 

Klass:   D21.6    Bana: 1.400
Plac Växeltid Sträcktid Lag Löpare
1 10.35 Rävetofta OK Jannie Hagård
2 12.36 Örkelljunga FK Marie Olsson
3 13.29 Helsingborgs SOK Malin Riis
4 13.41 Lunds OK Eva-Lotta Bengtsson
5 18.29 Skåneslätten/Frosta Linda Nilsson
6 22.31 Härlövs IF Kristina Persson
 

Klass:   D45.1    Bana: 1.100
Plac Växeltid Sträcktid Lag Löpare
1 8.56 Skåneslättens OL lag1 Ina Lindeberg
2 12.30 Helsingborg/Pan-Krstad Ewa Roos
Utgått Skåneslättens OL lag2 Lena Olsson
 

Klass:   D45.2    Bana: 1.200
Plac Växeltid Sträcktid Lag Löpare
1 9.12 Skåneslättens OL lag1 Ingela Ekelöv
2 17.23 Helsingborg/Pan-Krstad Clarie Ek
Utgått Skåneslättens OL lag2 Christina Segerslätt
 

Klass:   D45.3    Bana: 1.200
Plac Växeltid Sträcktid Lag Löpare
1 9.02 Skåneslättens OL lag1 Ina Lindeberg
2 9.17 Helsingborg/Pan-Krstad Ewa Roos
Utgått Skåneslättens OL lag2 Lena Olsson
 

Klass:   D45.4    Bana: 1.100
Plac Växeltid Sträcktid Lag Löpare
1 7.10 Skåneslättens OL lag1 Ingela Ekelöv
2 14.42 Helsingborg/Pan-Krstad Clarie Ek
Utgått Skåneslättens OL lag2 Christina Segerslätt
 

Klass:   D45.5    Bana: 1.200
Plac Växeltid Sträcktid Lag Löpare
1 8.27 Skåneslättens OL lag1 Ina Lindeberg
2 10.19 Helsingborg/Pan-Krstad Ewa Roos
Utgått Skåneslättens OL lag2 Lena Olsson
 

Klass:   D45.6    Bana: 1.200
Plac Växeltid Sträcktid Lag Löpare
1 8.41 Skåneslättens OL lag1 Ingela Ekelöv
2 14.00 Helsingborg/Pan-Krstad Clarie Ek
Utgått Skåneslättens OL lag2 Christina Segerslätt
 

Klass:   H12.1    Bana: 1.400
Plac Växeltid Sträcktid Lag Löpare
1 12.59 Skåneslättens OL Adam Segerslätt
 

Klass:   H12.2    Bana: 1.400
Plac Växeltid Sträcktid Lag Löpare
1 15.01 Skåneslättens OL Bernard Mattsson
 

Klass:   H12.3    Bana: 1.400
Plac Växeltid Sträcktid Lag Löpare
1 12.28 Skåneslättens OL Adam Segerslätt
 

Klass:   H12.4    Bana: 1.400
Plac Växeltid Sträcktid Lag Löpare
1 12.22 Skåneslättens OL Bernard Mattsson
 

Klass:   H14.1    Bana: 1.700
Plac Växeltid Sträcktid Lag Löpare
1 12.10 OK Skogsfalken Johan Wennermark
2 20.06 Skåneslättens OL Erik Barr Zeilon
3 23.22 Hässleholms OK Daniel Nilsson Kempff
 

Klass:   H14.2    Bana: 1.800
Plac Växeltid Sträcktid Lag Löpare
1 12.20 OK Skogsfalken Edvin Smedberg
2 16.03 Skåneslättens OL Nils Barr Zeilon
3 17.10 Hässleholms OK Erik Kristiansson
 

Klass:   H14.3    Bana: 1.800
Plac Växeltid Sträcktid Lag Löpare
1 11.41 OK Skogsfalken Johan Wennermark
2 14.13 Skåneslättens OL Erik Barr Zeilon
3 16.31 Hässleholms OK Daniel Nilsson Kempff
 

Klass:   H14.4    Bana: 1.700
Plac Växeltid Sträcktid Lag Löpare
1 12.07 OK Skogsfalken Edvin Smedberg
2 16.05 Skåneslättens OL Nils Barr Zeilon
3 17.00 Hässleholms OK Erik Kristiansson
 

Klass:   H16.1    Bana: 1.300
Plac Växeltid Sträcktid Lag Löpare
1 11.48 Skogsfalken/Vilse 87 Felix Persson
2 12.31 Skogsfalken/Skåneslätten Fredrik Wennermark
3 14.37 Tyringe/Hässleholm Christian Morenius
Utgått Örkelljunga FK Linus Welander
EjStart Hässleholms OK/IS Kullen Simon Engel
 

Klass:   H16.2    Bana: 1.500
Plac Växeltid Sträcktid Lag Löpare
1 8.29 Skogsfalken/Skåneslätten Erik Lenning
2 9.19 Skogsfalken/Vilse 87 Albin Karlsson
3 11.40 Tyringe/Hässleholm Marcus Nilsson Kempff
Utgått Örkelljunga FK Anton Månsson
EjStart Hässleholms OK/IS Kullen Erik Bengtsson
 

Klass:   H16.3    Bana: 1.400
Plac Växeltid Sträcktid Lag Löpare
1 8.56 Skogsfalken/Skåneslätten Fredrik Wennermark
2 10.02 Tyringe/Hässleholm Christian Morenius
3 14.52 Skogsfalken/Vilse 87 Felix Persson
Utgått Örkelljunga FK Linus Welander
EjStart Hässleholms OK/IS Kullen N.N
 

Klass:   H16.4    Bana: 1.300
Plac Växeltid Sträcktid Lag Löpare
1 7.05 Skogsfalken/Vilse 87 Albin Karlsson
2 8.34 Skogsfalken/Skåneslätten Erik Lenning
3 15.32 Tyringe/Hässleholm Marcus Nilsson Kempff
Utgått Örkelljunga FK Anton Månsson
EjStart Hässleholms OK/IS Kullen N.N
 

Klass:   H16.5    Bana: 1.300
Plac Växeltid Sträcktid Lag Löpare
1 7.01 Skogsfalken/Skåneslätten Fredrik Wennermark
2 13.08 Skogsfalken/Vilse 87 Felix Persson
3 14.26 Tyringe/Hässleholm Christian Morenius
Utgått Örkelljunga FK Linus Welander
EjStart Hässleholms OK/IS Kullen N.N
 

Klass:   H16.6    Bana: 1.300
Plac Växeltid Sträcktid Lag Löpare
1 7.06 Skogsfalken/Skåneslätten Erik Lenning
2 10.10 Skogsfalken/Vilse 87 Albin Karlsson
3 10.24 Tyringe/Hässleholm Marcus Nilsson Kempff
Utgått Örkelljunga FK Anton Månsson
EjStart Hässleholms OK/IS Kullen N.N
 

Klass:   H20.1    Bana: 1.300
Plac Växeltid Sträcktid Lag Löpare
1 9.14 Lund/Skåneslätten Lucas Wändel
2 9.28 Skåneslättens OL Hugo Mattsson
3 9.52 OK Skogsfalken Simon Smedberg
 

Klass:   H20.2    Bana: 1.400
Plac Växeltid Sträcktid Lag Löpare
1 7.35 Skåneslättens OL Jakob Segerslätt
2 7.59 OK Skogsfalken Anton Wiberg
3 9.13 Lund/Skåneslätten Karl Dannbring
 

Klass:   H20.3    Bana: 1.300
Plac Växeltid Sträcktid Lag Löpare
1 6.50 Skåneslättens OL Hugo Mattsson
2 7.09 OK Skogsfalken Simon Smedberg
3 8.28 Lund/Skåneslätten Lucas Wändel
 

Klass:   H20.4    Bana: 1.300
Plac Växeltid Sträcktid Lag Löpare
1 7.12 OK Skogsfalken Anton Wiberg
2 8.45 Lund/Skåneslätten Karl Dannbring
3 8.56 Skåneslättens OL Jakob Segerslätt
 

Klass:   H20.5    Bana: 1.400
Plac Växeltid Sträcktid Lag Löpare
1 6.41 Skåneslättens OL Hugo Mattsson
2 9.15 OK Skogsfalken Simon Smedberg
3 10.44 Lund/Skåneslätten Lucas Wändel
 

Klass:   H20.6    Bana: 1.300
Plac Växeltid Sträcktid Lag Löpare
1 7.11 Lund/Skåneslätten Karl Dannbring
2 8.31 OK Skogsfalken Anton Wiberg
3 9.19 Skåneslättens OL Jakob Segerslätt
 

Klass:   H20.7    Bana: 1.300
Plac Växeltid Sträcktid Lag Löpare
1 7.11 Skåneslättens OL Hugo Mattsson
2 7.51 Lund/Skåneslätten Lucas Wändel
3 7.55 OK Skogsfalken Simon Smedberg
 

Klass:   H20.8    Bana: 1.400
Plac Växeltid Sträcktid Lag Löpare
1 6.39 OK Skogsfalken Anton Wiberg
2 7.24 Skåneslättens OL Jakob Segerslätt
3 9.02 Lund/Skåneslätten Karl Dannbring
 

Klass:   H21.1    Bana: 1.300
Plac Växeltid Sträcktid Lag Löpare
1 8.05 Skåneslättens OL Philip Pålsson
2 9.18 OK Kontinent Per Aspegren
3 9.22 Lunds OK Rasmus Grönlund
4 10.36 Örkelljunga FK Fredrik Nilsson
10.36 OK Gynge Oskar Andersson
6 11.39 Tormestorps IF lag1 Henning Ottmer
7 11.59 Härlövs IF Niklas Nilsson
8 13.04 Tormestorps IF lag2 Karl-Johan Persson
9 14.24 Skåneslätten/Pan-Krstad Oscar Gustafsson
 

Klass:   H21.2    Bana: 1.300
Plac Växeltid Sträcktid Lag Löpare
1 6.20 Skåneslätten/Pan-Krstad Erik Modig
2 7.16 Skåneslättens OL Johan Ekelöv
3 7.42 Härlövs IF Anton Oddmo
4 8.05 Örkelljunga FK Simon Månsson
5 8.40 OK Kontinent Johan Aspegren
6 9.42 OK Gynge Magnus Wihlborg
7 10.40 Lunds OK Mattias Eriksson
8 11.44 Tormestorps IF lag2 Harald Ottmer
9 13.41 Tormestorps IF lag1 Jan Ottmer
 

Klass:   H21.3    Bana: 1.700
Plac Växeltid Sträcktid Lag Löpare
1 -15.-33 Tormestorps IF lag1 Henning Ottmer
2 7.09 Lunds OK Rasmus Grönlund
3 7.46 OK Gynge Oskar Andersson
4 7.54 OK Kontinent Per Aspegren
5 8.25 Skåneslätten/Pan-Krstad Oscar Gustafsson
6 8.33 Skåneslättens OL Philip Pålsson
7 9.04 Tormestorps IF lag2 Karl-Johan Persson
8 9.59 Härlövs IF Niklas Nilsson
9 11.04 Örkelljunga FK Fredrik Nilsson
 

Klass:   H21.4    Bana: 1.400
Plac Växeltid Sträcktid Lag Löpare
1 6.41 Skåneslätten/Pan-Krstad Erik Modig
2 7.58 Härlövs IF Anton Oddmo
3 7.59 OK Gynge Magnus Wihlborg
4 8.03 Örkelljunga FK Simon Månsson
5 9.12 Tormestorps IF lag2 Harald Ottmer
6 9.25 Skåneslättens OL Johan Ekelöv
7 9.27 Lunds OK Mattias Eriksson
8 9.37 OK Kontinent Johan Aspegren
9 41.28 Tormestorps IF lag1 Jan Ottmer
 

Klass:   H21.5    Bana: 1.400
Plac Växeltid Sträcktid Lag Löpare
1 6.45 Skåneslättens OL Philip Pålsson
2 7.12 Härlövs IF Niklas Nilsson
3 7.15 Skåneslätten/Pan-Krstad Oscar Gustafsson
4 8.00 Tormestorps IF lag1 Henning Ottmer
5 8.11 Örkelljunga FK Fredrik Nilsson
6 9.29 OK Kontinent Per Aspegren
7 9.50 Lunds OK Rasmus Grönlund
8 11.04 Tormestorps IF lag2 Karl-Johan Persson
9 12.09 OK Gynge Oskar Andersson
 

Klass:   H21.6    Bana: 1.400
Plac Växeltid Sträcktid Lag Löpare
1 7.18 Skåneslättens OL Johan Ekelöv
2 7.30 OK Kontinent Johan Aspegren
3 7.45 Lunds OK Mattias Eriksson
4 8.42 Skåneslätten/Pan-Krstad Erik Modig
5 9.48 Örkelljunga FK Simon Månsson
6 10.46 Tormestorps IF lag2 Harald Ottmer
7 10.47 Härlövs IF Anton Oddmo
8 11.18 OK Gynge Magnus Wihlborg
9 13.19 Tormestorps IF lag1 Jan Ottmer
 

Klass:   H21.7    Bana: 1.300
Plac Växeltid Sträcktid Lag Löpare
1 7.05 OK Gynge Oskar Andersson
2 7.06 Skåneslätten/Pan-Krstad Oscar Gustafsson
3 7.38 Härlövs IF Niklas Nilsson
4 8.06 Örkelljunga FK Fredrik Nilsson
5 8.37 Lunds OK Rasmus Grönlund
6 9.16 Skåneslättens OL Philip Pålsson
7 9.25 Tormestorps IF lag2 Karl-Johan Persson
8 9.39 Tormestorps IF lag1 Henning Ottmer
9 10.24 OK Kontinent Per Aspegren
 

Klass:   H21.8    Bana: 1.400
Plac Växeltid Sträcktid Lag Löpare
1 7.15 OK Kontinent Johan Aspegren
2 7.45 Skåneslätten/Pan-Krstad Erik Modig
3 8.06 OK Gynge Magnus Wihlborg
4 8.42 Lunds OK Mattias Eriksson
5 8.46 Tormestorps IF lag2 Harald Ottmer
6 9.12 Skåneslättens OL Johan Ekelöv
7 9.55 Härlövs IF Anton Oddmo
8 10.38 Örkelljunga FK Simon Månsson
9 14.25 Tormestorps IF lag1 Jan Ottmer
 

Klass:   H35.1    Bana: 1.300
Plac Växeltid Sträcktid Lag Löpare
1 10.03 Halmstad OK Stefan Agmarken
2 10.52 Eslövs FK Ronny Liljenberg
3 11.02 Örkelljunga FK Niklas Welander
4 11.50 Härlövs IF Magnus Tenghagen
 

Klass:   H35.2    Bana: 1.300
Plac Växeltid Sträcktid Lag Löpare
1 7.04 Halmstad OK Jan Lager
2 11.20 Härlövs IF Patrick Persson
3 11.24 Eslövs FK Stefan Adolfsson
4 712.22 Örkelljunga FK Thomas Johansson
 

Klass:   H35.3    Bana: 1.500
Plac Växeltid Sträcktid Lag Löpare
1 -691.-30 Örkelljunga FK Niklas Welander
2 8.26 Härlövs IF Magnus Tenghagen
3 8.52 Halmstad OK Stefan Agmarken
4 8.56 Eslövs FK Ronny Liljenberg
 

Klass:   H35.4    Bana: 1.500
Plac Växeltid Sträcktid Lag Löpare
1 8.31 Halmstad OK Jan Lager
2 9.08 Eslövs FK Stefan Adolfsson
3 9.11 Örkelljunga FK Thomas Johansson
4 11.55 Härlövs IF Patrick Persson
 

Klass:   H35.5    Bana: 1.300
Plac Växeltid Sträcktid Lag Löpare
1 7.44 Halmstad OK Stefan Agmarken
2 9.28 Härlövs IF Magnus Tenghagen
3 10.06 Örkelljunga FK Niklas Welander
4 10.14 Eslövs FK Ronny Liljenberg
 

Klass:   H35.6    Bana: 1.300
Plac Växeltid Sträcktid Lag Löpare
1 8.23 Halmstad OK Jan Lager
2 8.56 Örkelljunga FK Thomas Johansson
3 9.37 Eslövs FK Stefan Adolfsson
Utgått Härlövs IF Patrick Persson
 

Klass:   H35.7    Bana: 1.300
Plac Växeltid Sträcktid Lag Löpare
1 8.30 Eslövs FK Ronny Liljenberg
2 8.51 Örkelljunga FK Niklas Welander
3 9.15 Halmstad OK Stefan Agmarken
Utgått Härlövs IF Magnus Tenghagen
 

Klass:   H35.8    Bana: 1.300
Plac Växeltid Sträcktid Lag Löpare
1 7.49 Halmstad OK Jan Lager
2 9.49 Eslövs FK Stefan Adolfsson
3 10.26 Örkelljunga FK Thomas Johansson
Utgått Härlövs IF Patrick Persson
 

Klass:   H45.1    Bana: 1.300
Plac Växeltid Sträcktid Lag Löpare
1 9.12 Skåneslättens OL lag2 Stefan Pålsson
2 10.51 Hässleholms OK Lars Hallabro
3 12.02 Helsingborgs SOK Jan Wahlström
4 12.28 Skåneslättens OL lag1 Sten Segerslätt
5 13.59 Lund/Skåneslätten Magnus Wändel
 

Klass:   H45.2    Bana: 1.300
Plac Växeltid Sträcktid Lag Löpare
1 9.16 Skåneslättens OL lag2 Bengt-Åke Berndtsson
2 9.29 Helsingborgs SOK Fredrik Hjort
3 9.47 Skåneslättens OL lag1 Ulf Linderfalk
4 11.06 Lund/Skåneslätten Peter Dannbring
5 13.07 Hässleholms OK Matts Andersson
 

Klass:   H45.3    Bana: 1.500
Plac Växeltid Sträcktid Lag Löpare
1 8.33 Skåneslättens OL lag2 Stefan Pålsson
2 8.55 Skåneslättens OL lag1 Sten Segerslätt
3 10.07 Helsingborgs SOK Jan Wahlström
4 11.51 Hässleholms OK Lars Hallabro
5 14.16 Lund/Skåneslätten Magnus Wändel
 

Klass:   H45.4    Bana: 1.300
Plac Växeltid Sträcktid Lag Löpare
1 9.44 Helsingborgs SOK Fredrik Hjort
2 10.17 Lund/Skåneslätten Peter Dannbring
3 10.18 Hässleholms OK Matts Andersson
4 10.41 Skåneslättens OL lag1 Ulf Linderfalk
5 10.53 Skåneslättens OL lag2 Bengt-Åke Berndtsson
 

Klass:   H45.5    Bana: 1.300
Plac Växeltid Sträcktid Lag Löpare
1 7.11 Skåneslättens OL lag2 Stefan Pålsson
2 9.16 Skåneslättens OL lag1 Sten Segerslätt
3 11.10 Hässleholms OK Lars Hallabro
4 11.31 Helsingborgs SOK Jan Wahlström
5 15.04 Lund/Skåneslätten Magnus Wändel
 

Klass:   H45.6    Bana: 1.300
Plac Växeltid Sträcktid Lag Löpare
1 8.41 Helsingborgs SOK Fredrik Hjort
2 10.30 Skåneslättens OL lag2 Bengt-Åke Berndtsson
3 10.34 Skåneslättens OL lag1 Ulf Linderfalk
4 11.23 Lund/Skåneslätten Peter Dannbring
5 11.56 Hässleholms OK Matts Andersson
 

Klass:   H55.1    Bana: 1.100
Plac Växeltid Sträcktid Lag Löpare
1 11.40 FK Göingarna Roland Edvinsson
2 11.53 Frosta OK Rolf Nilsson
3 13.22 OK Pan-Kristianstad Anders Wallner
 

Klass:   H55.2    Bana: 1.100
Plac Växeltid Sträcktid Lag Löpare
1 8.42 OK Pan-Kristianstad Rolf Ohrlander
2 11.21 FK Göingarna Bertil Ottosson
3 13.06 Frosta OK Nils-Erik Bondesson
 

Klass:   H55.3    Bana: 1.100
Plac Växeltid Sträcktid Lag Löpare
1 9.14 Frosta OK Rolf Nilsson
2 9.49 OK Pan-Kristianstad Anders Wallner
3 17.12 FK Göingarna Roland Edvinsson
 

Klass:   H55.4    Bana: 1.100
Plac Växeltid Sträcktid Lag Löpare
1 9.46 FK Göingarna Bertil Ottosson
2 12.05 Frosta OK Nils-Erik Bondesson
3 14.32 OK Pan-Kristianstad Rolf Ohrlander
 

Klass:   H55.5    Bana: 1.100
Plac Växeltid Sträcktid Lag Löpare
1 8.26 OK Pan-Kristianstad Anders Wallner
2 11.35 FK Göingarna Roland Edvinsson
3 13.25 Frosta OK Rolf Nilsson
 

Klass:   H55.6    Bana: 1.100
Plac Växeltid Sträcktid Lag Löpare
1 10.09 Frosta OK Nils-Erik Bondesson
2 10.39 OK Pan-Kristianstad Rolf Ohrlander
3 12.01 FK Göingarna Bertil Ottosson
 

Klass:   MIXED.1    Bana: 1.600
Plac Växeltid Sträcktid Lag Löpare
1 11.32 Lunds OK Sanna Linsefors
2 14.32 Rävetofta OK Marie Svensson
 

Klass:   MIXED.2    Bana: 1.500
Plac Växeltid Sträcktid Lag Löpare
1 10.09 Lunds OK Fabian Ljungquist
2 15.45 Rävetofta OK Gösta Svensson
 

Klass:   MIXED.3    Bana: 1.400
Plac Växeltid Sträcktid Lag Löpare
1 9.31 Lunds OK Sanna Linsefors
2 16.13 Rävetofta OK Marie Svensson
 

Klass:   MIXED.4    Bana: 1.600
Plac Växeltid Sträcktid Lag Löpare
1 9.22 Lunds OK Fabian Ljungquist
2 14.06 Rävetofta OK Gösta Svensson
 

Klass:   MIXED.5    Bana: 1.500
Plac Växeltid Sträcktid Lag Löpare
1 10.38 Lunds OK Sanna Linsefors
2 13.49 Rävetofta OK Marie Svensson
 

Klass:   MIXED.6    Bana: 1.400
Plac Växeltid Sträcktid Lag Löpare
1 9.42 Lunds OK Fabian Ljungquist
2 15.13 Rävetofta OK Gösta Svensson