Älgots Cup FK Bokenlö 2012-09-22 12:44
Resultatskapad av OE2003 Sverige © Stephan Krämer 2008

   Pl     Rank Namn                      År   Dst Klubb                          Tid Tvlmärke 



H14  (5)       4000 m                      

    1          Jönsson, Erik                      Lunds OK                     35:34          
    2          Hallabro, Ludvig                   Hässleholms OK               43:28          
    3          Nilsson, Gustav                 13 Helsingborgs SOK             43:31          
    4          Lönn, Sebastian                 13 Hjärnarps GH OL            1:18:17          

               Rydlund, Wiktor                    Hässleholms OK            ej start          



H12  (7)       3200 m                      

    1          Harden, Simon                      FK Boken  .                  20:46          
    2          Berg, Otto                      13 IS Kullen                    30:00          
    3          Kronkvist, Albin                13 Örkelljunga FK               31:27          
    4          Andersson, Hugo                 13 Hjärnarps GH OL              33:51          
    5          Erlandsson, Mac                    Hässleholms OK               37:48          
    6          Eriksson, Pontus                13 Hjärnarps GH OL              38:41          
    7          Orrhede, Axel                   13 OK Silva                     51:24          



H10  (6)       2400 m                      

    1          Olofsson, Goliat                   FK Boken  .                  15:56          
    2          Olofsson, William                  FK Boken  .                  16:53          
    3          Ottosson, Andreas               13 Örkelljunga FK               19:26          
    4          Johnsson, Isak                     FK Boken  .                  21:37          
    5          Pernetun, Carl                     Hässleholms OK               24:56          

               Kronkvist, August               13 Örkelljunga FK            ej start          



D16  (4)       5000 m                      

    1          Arborelius, Matilda             13 Hjärnarps GH OL              46:21          
    2          Johansson, Ida                  13 Hjärnarps GH OL              51:48          
    3          Eriksson, Erica                 13 Hjärnarps GH OL              58:12          

               Nilsson, Sophie                 13 Hjärnarps GH OL           Ej godk.          



D14  (6)       4000 m                      

    1          Thorneman, Malin                13 Helsingborgs SOK             32:27          
    2          Henriksson, Astrid              13 Helsingborgs SOK             36:48          
    3          Drenth, Louise            98    13 Helsingborgs SOK             38:55          
    4          Rosenkvist, Ellen               13 Helsingborgs SOK             42:01          
    5          Norrestam, Hanna                13 Helsingborgs SOK             50:14          
    6          Berg, Anna                      13 IS Kullen                    51:53          



D12  (2)       3200 m                      

    1          Björk, Frida                    13 Örkelljunga FK               36:45          
    2          Aronsson, Anna                     Hässleholms OK             1:03:35          



D10  (5)       2400 m                      

    1          Rydlund, Nellie                    Hässleholms OK               15:21          
    2          Harden, Rebecca                    FK Boken  .                  17:29          
    3          Palm, Sofia                        FK Boken  .                  22:33          
    4          Bökman, Thea                    13 Helsingborgs SOK             23:31          
    5          Persson, Linnea                    FK Boken  .                  29:49          



U1H  (5)       2000 m                      

    1          Hugosson, Viktor                13 Helsingborgs SOK             18:03          
    2          Friberg, Gustav                 13 Helsingborgs SOK             20:19          
    3          Hjalmarsson, Tim                13 Hjärnarps GH OL              21:40          
    4          Albinsson, Arvid                13 Hjärnarps GH OL              29:41          
    5          Hansen, Casper                  13 FK Boken                     36:55          



U2H  (4)       2800 m                      

    1          Engström, Anton                 13 Helsingborgs SOK             32:41          
    2          Lönn, Alex                      13 Hjärnarps GH OL              33:12          
    3          Pernetun, Noah                     Hässleholms OK               42:36          
    4          Albinsson, Erik                 13 Hjärnarps GH OL              50:58          



U1D  (10)      2000 m                      

    1          Rydlund, Linnea                    Hässleholms OK               15:07          
    2          Hedin, Torun                    13 IS Skanne                    18:03          
    3          Erlandsson, Tea                    Hässleholms OK               18:08          
    4          Hedin, Wilde                    13 IS Skanne                    18:56          
    5          Ottosson, Johanna               13 Örkelljunga FK               22:25          
    6          Nilsson, Jonna                  13 OK Kompassen                 23:51          
    7          Lage, Elin                      13 IS Skanne                    33:31          
    8          Berg, Emma                      13 IS Kullen                    38:07          
    9          Johansson, Engla                13 Örkelljunga FK               40:19          
   10          Palm, Klara                     13 FK Boken                     48:59          



U2D  (4)       2800 m                      

    1          Drenth, Elin                    13 Helsingborgs SOK             37:21          
    2          Palm, Emmy                         FK Boken  .                  58:52          
    3          Hedin, Katja                    13 IS Skanne                  1:14:35          
    4          Bengtsdotter, Lydia             13 IS Kullen                  1:14:48          



D12K  (2)      2400 m                      

    1          Nilsson, Tilda                  13 OK Kompassen                 26:19          
    2          Carlsson, Agnes                 13 OK Kompassen                 26:54