FK Boken CSAB Night cup deltävling 1 on 2004-11-10 22:33
Resultat skapad av OE2003 Sverige © Stephan Krämer 2004

   Pl            Namn                    Klubb                Tid         Poäng 



Herrar 8 km              

    1          Per-Åke Nilsson          Härlövs IF              58:58    100 p        
    2          Jonas Bengtsson          Härlövs IF            1:02:19     99 p        
    3          Henrik Bengtsson         Falkenbergs OK        1:03:34     98 p   
    4          Jesper Håkansson         Härlövs IF            1:04:11     97 p   
    5          Martin Wendt             FK Boken              1:10:35     96 p   
    6          Mikael Persson           Härlövs IF            1:12:40     95 p   
    7          Magnus Larsen            FK Boken              1:19:46     94 p   
    8          Mats Svensson            Hjärnarps GH OL       1:20:24     93 p  

               Roine Schölin            Örkelljunga FK       Ej start          
               Håkan Palm               FK Boken             Ej start          



Herrar 6 km               

    1          Magnus Jonasson          Malmö OK              1:01:45     100 p        
    2          Richard Sjöholm          Ringsjö OK            1:06:19      99 p  
    3          Håkan C Nilsson          Malmö OK              1:31:30      98 p  

               Håkan Johansson          Helsingborgs SOK      Ej godkänd          
               Jörgen Chr. Nielsen      FIF Hilleröd          Ej godkänd          
               Sven-Eric Ericson        Helsingborgs SOK      Ej godkänd        
               Sten Segerslätt          Rävetofta OK          Ej godkänd        
               Lars Persson             OK Kompassen          Ej godkänd        
               Bill Schölin             Örkelljunga FK        Ej start          
               Per Andén                Hässleholms OK        Ej start          



Herrar 4 km          

    1          Ola Andertoft            Markaryds FK             37:13     100 p    
    2          Anders Andersson         FK Boken                 37:27      99 p  
    3          Gert Olsson              OK Silva                 37:48      98 p  
    4          Markus Österblad         FK Boken                 38:35      97 p  
    5          Bo Svensson              Tockarps IK              38:42      96 p   
    6          Simon Månsson            Örkelljunga FK           38:48      95 p  
    7          Arne Bohman              OK Kompassen             40:49      94 p  
    8          Krister Österblad        FK Boken                 42:11      93 p
    9          Anton Österblad          FK Boken                 46:23      92 p   
   10          Anders Marntell          FK Boken                 46:30      91 p   
   11          Lars Marntell            FK Boken                 48:45      90 p   
   12          Nisse Bohman             OK Kompassen             53:42      89 p   
   13          Kennet Ohlsson           FK Boken                 54:51      88 p  



Damer 4 km         

    1          Elin Svensson            Hjärnarps GH OL           37:22    100 p     
    2          Frida Nilsson            Pan-Kristianstad          37:52     99 p   
    3          Britt-Marie Bengtsson    Pan-Kristianstad          38:22     98 p    
    4          Angelika Larsson         Örkelljunga FK            38:53     97 p    
    5          Malin Riis               Örkelljunga FK            38:54     96 p    
    6          Kristina Olsson          OK Silva                  41:57     95 p    
    7          Anna Larsson             Örkelljunga FK            41:58     94 p    
    8          Sandra Johansson         FK Boken                  44:56     93 p    
    9          Gull Svensson            Tockarps IK               51:35     92 p   

               Sabina Olsson            OK Silva                  Ej start          
               Ann-Sofie Larsson        Örkelljunga FK            Ej start          



Nybörjare 3 km           

    1          Markus Svensson          FK Boken                  17:33     100 p       
    2          Emma Månsson             Örkelljunga FK            22:24      99 p        
    3          Therese Hansen           FK Boken                  24:26      98 p      
    4          Connie Hansen            FK Boken                  24:29      97 p