FK Boken Påskyranmå 2005-03-28 13:35
Resultatskapad av OE2003 Sverige © Stephan Krämer 2004

   Pl     Rank Namn                      År   Dst Klubb                          Tid Tvlmärke 



Herrar 80  (8) 3090 m                      

    1          Bo Tyvik                         7 Falkenbergs OK               38:39 G        
    2          Rune Isaksson             25    13 Helsingborgs SOK             38:46 G        
    3          Kurt Pålsson              25    13 Helsingborgs SOK             50:13 S        
    4          Uno Åshage                23     7 Halmstads OK                 51:52 S        
    5          Claes Claesson            21    13 Malmö OK                     52:08 S        
    6          Nils Persson              24    13 Tockarps IK                  56:39 B        
    7          Nils Lundin               23    13 Andrarums IF                 60:05          
    8          Hugo Ahldén               19     7 FK Friskus Varberg           70:23          



Herrar 75  (15 3090 m                      

    1          Helmer Ekberg             29     7 Ätrans IF                    32:09 G        
    2          Carl-Åke Hansson          29     7 Laholms IF                   32:34 G        
    3          Åke Dahlström             28    13 FK Snapphanarna              33:51 G        
    4          Nils Rågstedt             30    13 IS Kullen                    36:34 G        
    5          Yngve Jönsson             27    13 OK Silva                     40:41 S        
    6          Knut Nilsson              27    13 OK Kompassen                 41:22 S        
    7          Lennart Nilsson           30    13 OK Kompassen                 42:47 S        
    8          Sven Snogerup             29       Lunds OK                     42:57 S        
    9          Ragnar Bengtsson          28    13 FK Snapphanarna              44:36 S        
   10          Egon Persson              30    13 OK Kompassen                 47:50 B        
   11          Nils Andersson            28    13 OK Kompassen                 55:07          

               Stig-Allan Jönsson        28     7 Halmstad Garnisons IF     Ej godk.          
               Stig Sjöholm              29    13 Ringsjö OK                Ej godk.          
               Arne Nordahl              26    13 Örkelljunga FK            Ej godk.          
               Rolf Gustavsson           29     7 Halmstads OK              ej start          



Herrar 70  (16 3950 m                      

    1          Karl-Erik Persson         35    13 OK Kompassen                 33:33 G        
    2          Leif Claesson             33    13 Tormestorps IF               34:52 G        
    3          Ragnar Collryd            35    14 Bredaryds SOK                35:31 G        
    4          Allan Haglund             33     5 Gävle OK                     36:46 G        
    5          Per Fresk                 33    13 Frosta OK                    37:28 G        
    6          Klas Tykesson             34    13 Rävetofta OK                 38:02 S        
    7          Sven Persson              34    13 Andrarums IF                 40:26 S        
    8          Arvid Johansson           31     7 OK Nackhe                    45:27 S        
    9          Stig Seger                33    13 Hjärnarps GH OL              47:19 S        
   10          Rolf Krohn                35     8 Hudiksvalls IF               47:39 S        
   11          Ingvar Pettersson         32       Hässleholms OK               48:07 B        
   12          Arne Andersson            31    13 Eslövs FK                    51:39          
   13          Anders Adler              35    23 Linköpings AIK               53:31          
   14          Hans Holmqvist            32    13 Örkelljunga FK               53:51          
   15          Bengt Edvardsson          32    13 OK Torfinn                   58:52          

               Ingvar Lennerstedt        33       Lunds OK                  ej start          



Herrar 65  (19 4310 m                      

    1          Bo Svensson               40    13 Tockarps IK                  37:22 G        
    2          Lennart Johansson         37       Hässleholms OK               38:09 G        
    3          Åke Gatelid               40    17 Sigtuna OK                   38:35 G        
    4          Ernie Broström            38     7 Halmstads OK                 40:51 G        
    5          Inge Nilsson              39    13 Tockarps IK                  40:55 G        
    6          Arne Gustavsson           38    13 Malmö OK                     42:14 S        
    7          Allan Sunnergren          40    13 Hjärnarps GH OL              43:05 S        
    8          P - O Eriksson            38     5 OK Hammaren                  45:22 S        
    9          Torbjörn Wingqvist        38    13 Ringsjö OK                   48:13 S        
   10          Nils-Åke Nilsson          40    13 Härlövs IF                   49:38 S        
   11          Håkan Brost               40    13 Malmö OK                     52:01 S        
   12          Bengt Olofsson            36    13 Hjärnarps GH OL              53:51 S        
   13          Nils-Gustav Svensson      37    13 OK Kompassen                 56:28 B        
   14          Sedney Hugosson           36       Lunds OK                     56:50 B        
   15          Roland Akselsson                   Lunds OK                     58:44          
   16          Gunnar Friberg            38    13 OK Kompassen                 60:17          
   17          Bengt Åberg               38    13 Frosta OK                    63:58          
   18          Sven Nilsson              38    15 OK Älvsjö-Örby               81:14          

               Rolf Grälls               40     3 OK Kåre                   ej start          



Herrar 60  (22 4620 m                      

    1          Morgan Ljung              45    14 Vaggeryds SOK                39:06 G        
    2          Ulf Jönsson               45     7 Laholms IF                   41:07 G        
    3          Öyvind Jensen             42       Hässleholms OK               42:00 G        
    4          Erling Larsson            42       Hässleholms OK               42:37 G        
    5          John Ohlandersson         44    13 Örkelljunga FK               44:08 S        
    6          Bertil Olofsson           41    13 Andrarums IF                 44:23 S        
    7          Rolf Jakobsson            42     8 Alfta-Ösa OK                 45:17 S        
    8          Ingvar Persson            45    13 FK Åsen                      45:26 S        
    9          Benkt Anderson            44       Lunds OK                     45:43 S        
   10          Peeter-Jaan Kask          44       Lunds OK                     48:34 S        
   11          Benny Johansson           41    13 Malmö OK                     49:58 S        
   12          Lennart Svensson          45    13 Rävetofta OK                 52:22 S        
   13          Henrik Bergman            42    14 FK Finn                      53:56 S        
   14          Bengt-Åke Nilsson         44    13 OK Torfinn                   54:04 S        
   15          Sven Falkman              42    13 Örkelljunga FK               57:23 B        
   16          Mats Rosén                41    13 Hästveda OK                  58:03 B        
   17          Johnny Malmgren           43    13 Hjärnarps GH OL              62:00          
   18          Lennart Nilsson           41    13 Malmö OK                     64:32          
   19          Allan Hammar              40    13 OK Kompassen                 91:31          

               Jan Hansson               45       Lunds OK                  Ej godk.          
               Thomas Kleist             44    23 Boxholm-Mjölby OL         ej start          
               Roland Offrell            42    13 Frosta OK                 ej start          



Herrar 55  (31 5300 m                      

    1          Agne Bengtsson            48    13 OK Kompassen                 35:51 G        
    2          Lars Lindborg             50    13 Tormestorps IF               38:00 G        
    3          Ingvar Bergman            47    20 OK Tranan                    39:31 G        
    4          Håkan Nilsson             47    13 Malmö OK                     40:40 S        
    5          Bo-Anders Nilsson         50       Lunds OK                     42:06 S        
    6          Kjell Lönn                48    13 Hjärnarps GH OL              42:28 S        
    6          Björn Johansson                 14 OK Hjorten                   42:28 S        
    8          Per-Olof Fernberg         45    13 IS Skanne                    43:44 S        
    9          Bo Fransson               46    14 OK Njudung                   44:01 S        
   10          Jan Åsberg                50    17 Häverödals SK                44:21 S        
   11          Göran Johnsson            50    13 Ringsjö OK                   44:37 S        
   12          Kent Jogeland             49    20 IK Ymer                      45:25 S        
   13          Sune Lindgren             49    13 Andrarums IF                 48:12 S        
   14          Åke Persson               48    13 Hjärnarps GH OL              48:51 S        
   15          Mats Håkansson            48    13 Malmö OK                     50:30 S        
   16          Christer Jönsson          46       Lunds OK                     50:45 S        
   17          Mogens Jörgensen                   Solleröd OK                  51:04 B        
   18          Bengt Ståhl               47    13 Hjärnarps GH OL              51:46 B        
   19          Åke Olsson                44       Hässleholms OK               52:32 B        
   20          Rolf Gustafsson           49    13 Helsingborgs SOK             54:01          
   21          Ingvar Schön              48    13 Andrarums IF                 54:02          
   22          Göran Larsson I           48    13 OK Kompassen                 54:29          
   23          Nils-Erik Bondesson       48    13 Frosta OK                    55:30          
   24          Sven-Erik Persson         49    13 Frosta OK                    57:44          
   25          Jan Persson               47    13 Ystads OK                    58:16          
   26          Kaare Hansson             49    13 Malmö OK                     65:01          
   27          Gert Olsson               48    13 OK Silva                     69:06          

               Sven-Eric Ericson         50    13 Helsingborgs SOK          Ej godk.          
               Lars Persson              48    13 OK Kompassen              Ej godk.          
               Jan Rubbmark              50    13 Malmö OK                  ej start          
               Tommy Peterson            48    13 Helsingborgs SOK          ej start          



Herrar 50  (23 5690 m                      

    1          Ken Ragnarsson            53    13 OK Kompassen                 39:19 G        
    2          Yngve Ernstsson           54    13 FK Göingarna                 43:38 G        
    3          Thomas Nilsson            55    13 FK Göingarna                 46:37 S        
    4          Stellan Martinsson        55    13 OK Tyringe                   47:23 S        
    5          Gert Olsson               51    13 Tockarps IK                  47:55 S        
    6          Arne Andersson            54    13 OK Torfinn                   48:20 S        
    7          Stefan Nilsson            53    13 Andrarums IF                 48:33 S        
    8          Stefan Adolfsson          55    14 OK Bävern                    49:08 S        
    9          Torgny Ottosson           54    13 OK Torfinn                   49:19 S        
   10          Roland Dahlman            53    13 Malmö OK                     49:28 S        
   11          Anders Freij              55       Lunds OK                     50:48 S        
   12          Christer Nordström        51    15 OK Älvsjö-Örby               51:55 S        
   13          Peter Lincoln             55    13 FK Snapphanarna              52:35 S        
   14          Rolf Ohrlander            54    13 Pan-Kristianstad             55:22 S        
   15          Anders Wallner            53       Lunds OK                     56:26 B        
   16          Björn Karlsson            55     7 Halmstads OK                 61:39          
   17          Leif Åkerblom             51     3 Stora Tuna IK                61:52          
   18          Lennart Borgkvist         54    13 IS Kullen                    63:01          
   19          Holger Sigbo              55    13 OK Kompassen                 64:13          
   20          Gunnar Lundquist          52    13 Frosta OK                    68:30          

               Bo Davidsson              53    15 Solna OK                  Ej godk.          
               Bengt Persson             53     7 Halmstads OK              ej start          
               Per Linse                 55       Lunds OK                  ej start          



Herrar 45  (26 6240 m                      

    1          Kurt Svensson             56    14 IK Hakarpspojkarna           41:17 G        
    2          Mats Brorsson             59    13 Tockarps IK                  41:22 G        
    3          Ingemar Petersson         57     7 Halmstads OK                 45:22 G        
    4          Ulf Palmér                56    20 Ulricehamns OK               45:55 G        
    5          Bengt Larsson             56    13 FK Göingarna                 46:45 G        
    6          Andreas Oxenstierna       60    13 Ringsjö OK                   47:56 S        
    7          Anders Irbäck             60       Lunds OK                     49:25 S        
    8          Jan Karlsson              56       Hässleholms OK               49:52 S        
    9          Anders Persson            59       Hässleholms OK               52:07 S        
   10          Anders Åberg              60    13 OK Torfinn                   52:34 S        
   11          Hans-Åke Lundqvist        60    13 OK Gynge                     52:42 S        
   12          Mats Skäppegård           57    13 FK Åsen                      53:12 S        
   13          Nicke Bergman             59     6 Kungälvs OK                  54:23 S        
   14          Sten Segerslätt                 13 Rävetofta OK                 58:35 S        
   15          Alf Westesson             57    13 OK Kontinent                 58:36 S        
   16          Robert Lagerqvist         59    13 Ystads OK                    58:45 S        
   17          Håkan Johansson           58    13 Helsingborgs SOK             62:14 B        
   18          Bo Arne Ståhl             60    13 IS Kullen                    62:25 B        
   19          Lars Börjesson            56    13 FK Åsen                      62:33 B        
   20          Erling Johansson          56    13 Hjärnarps GH OL              64:59          
   21          Mats Fanell               60    15 OK Älvsjö-Örby               65:44          
   22          Peter Kjeldsen            58    13 OK Kontinent                 70:23          
   23          Mats Zackrisson           56    15 OK Älvsjö-Örby               71:28          
   24          Håkan Nyberg              59    13 OK Kontinent                 77:09          

               Stefan Norrestam          59    13 Helsingborgs SOK          Ej godk.          
               Lars Edenbrandt           57       Lunds OK                  ej start          



Herrar 45 Moti 5210 m                      

    1          Bo Ek                     56       Lunds OK                     43:29 S        
    2          Lars-Göran Killander      53    13 Hästveda OK                  55:18 B        
    3          Anders Johansson          60       Lunds OK                     56:14 B        
    4          Bengt Hansson             51    13 Andrarums IF                 56:28 B        
    5          Leif Lovén                56     7 Halmstads OK                 65:51 B        
    6          Lars-Göran Nilsson        56    13 Malmö OK                     76:27          

               Thomas Almqvist           56    13 Rävetofta OK              ej start          



Herrar 40  (23 6580 m                      

    1          Mats Nilsson              64    13 Helsingborgs SOK             43:04 G        
    2          Thomas Källberg           64    17 OK Roslagen                  45:57 G        
    3          Mats Windstedt            61    16 Södertälje-Nykvar            48:23 G        
    4          Sven Giselsson            62     1 Ronneby OK                   49:45 S        
    5          Ulf Mattsson              65    13 Malmö OK                     50:12 S        
    6          Bengt Olsson                    13 Eslövs FK                    50:15 S        
    7          Johan Risberg             65    15 Järfälla OK                  50:31 S        
    8          Per Gerdle                63     7 Halmstad Garnisons IF        58:25 S        
    9          Anders Tosteberg          61    23 Linköpings OK                58:29 S        
   10          Magnus Porle              64    14 Växjö OK                     60:48 S        
   11          Kent Johansson            62    13 Tormestorps IF               62:01 B        
   12          Göran Frank               64    13 Eslövs FK                    62:17 B        
   13          Håkan Jönsson             61    13 OK Kontinent                 62:43 B        
   14          Lars Ohlsson              63    13 FK Göingarna                 65:42 B        
   15          Mats Lundqvist            63    13 OK Gynge                     65:47 B        
   16          Per Andersson             65    13 OK Gynge                     66:40          
   17          Peder Nilsson             65    13 OK Torfinn                   70:33          
   18          Michael Christoferson     63    13 Tormestorps IF               72:52          

               Lars Svantesson           63    13 Hjärnarps GH OL           Ej godk.          
               Ulf Minör                 62       Lunds OK                  ej start          
               Tjompen Svensson          63    15 IFK Lidingös Skid o OK    ej start          
               Tom Arnshed               61    13 OK Kontinent              ej start          
               Roger Djupsjö             61     7 Oskarströms OK            ej start          



Herrar 35  (14 7190 m                      

    1          Jan Lager                 70     7 Halmstads OK                 48:02 G        
    2          Patrik Rosén              67    13 Hästveda OK                  49:26 G        
    3          Kristian Bengtsson        69    13 FK Åsen                      54:13 S        
    4          Mårten Wikström           66     7 Halmstads OK                 56:00 S        
    5          Lars Harrie               68       Lunds OK                     56:14 S        
    6          Bengt-Arne Franksson      68    16 Eskilstunafors OL            60:20 S        
    7          Claes Leo                       13 OK Tyringe                   63:40 S        
    8          Svante Lennerstedt        66       Lunds OK                     67:00 S        
    9          Stefan Rosén              70    13 Hästveda OK                  72:47 B        
   10          Robert Bylander           67    13 Helsingborgs SOK             73:33 B        
   11          Per Gunnarsson            67    13 OK Tyringe                   77:17          

               Gert-Åke Gunnarsson       64    13 FK Göingarna              Ej godk.          
               Ove Eriksson              66    17 OK Roslagen               Ej godk.          
               Ulf Johansson                      Halmstad OK               ej start          



Herrar 21  (55 8630 m                      

    1          Elis Bengtsson            62     3 Malungs OK Skogsmårdarna     54:06 G        
    2          Henrik Löfås              83     3 Stora Tuna IK                56:43 G        
    3          John Solbreck             70    17 OK Roslagen                  57:32 G        
    4          Rickard Ekman             69    17 OK Roslagen                  57:37 G        
    5          Jevgenijs Sprogis         83    17 OK Roslagen                  57:58 G        
    6          Kristian Palm             67    14 IK Hakarpspojkarna           58:49 G        
    7          Thomas Westlund           66    13 Pan-Kristianstad             59:18 G        
    8          Per Aspegren              81    13 OK Kontinent                 59:38 G        
    9          Ulf Öhgren                70    13 Helsingborgs SOK             59:49 G        
   10          Niclas Jönsson            73    12 KFUM Örebro OK               60:08 G        
   11          Rasmus Grönlund                    Lunds OK                     61:49 S        
   12          Peter Hedberg             62       Lunds OK                     61:50 S        
   13          Oskars Zernis             69    17 OK Roslagen                  62:01 S        
   14          Erik Bengtsson            72    13 FK Åsen                      62:15 S        
   15          Magnus Svensson           84    13 Hjärnarps GH OL              65:04 S        
   16          Jan-Olof Svensson         61     7 Halmstads OK                 65:34 S        
   17          Elisabeth Hansson         72    15 IFK Lidingös Skid o OK       66:08 S        
   18          Lars Jakobsson            78     7 Halmstads OK                 66:22 S        
   19          Henrik Bengtsson          78     7 Falkenbergs OK               66:39 S        
   20          Robin Westesson           88    13 OK Kontinent                 66:57 S        
   21          Mikael Persson            78    13 Härlövs IF                   67:40 S        
   22          Fredrik Persson           71    13 Helsingborgs SOK             67:41 S        
   23          Anders Jönsson            76    13 OK Torfinn                   68:23 S        
   24          Mattias Karlsson          80     6 OK Alehof                    68:44 S        
   25          Anders Jägryd             66       Lunds OK                     69:04 S        
   26          Johan Aspegren            79    13 OK Kontinent                 69:29 S        
   27          Magnus Nordström          84    15 OK Älvsjö-Örby               69:32 S        
   28          Patrik Johansson          82    13 Helsingborgs SOK             69:53 S        
   29          Marcus Lorentzon          78    13 Helsingborgs SOK             70:21 S        
   30          Richard Lindström         66    10 Sundsvalls OK                70:53 S        
   31          Thomas Nilsson            71    13 Eslövs FK                    71:09 S        
   32          Ragnar Freij              84     6 Göteborg-Majorna OK          72:10 S        
   33          Fredrik Svensson                13 OK Torfinn                   73:04 S        
   34          Olof Bengtsson            84    13 FK Åsen                      73:33 S        
   35          Anders Svensson                 13 Rävetofta OK                 73:58 S        
   36          Andreas Kristensson       85    13 OK Torfinn                   78:09 B        
   37          Fredrik Hjort             56    13 Helsingborgs SOK             78:35 B        
   38          Magnus Jonasson           73    13 Malmö OK                     82:36 B        
   38          Mikael Nilsson            74    13 OK Kontinent                 82:36 B        
   40          Bo-Arne Olsson            71    13 Eslövs FK                    85:00          
   41          David Holmström           87    17 OK Roslagen                  87:19          
   42          Nils Svensson             73    13 Härlövs IF                   87:59          
   43          Magnus Linde              83    20 OK Skogshjortarna            88:35          
   44          Emil Bendroth             73    13 Rävetofta OK                 90:22          

               Mikael Kristensson        87    13 OK Torfinn                Ej godk.          
               Fredrik Ståhl             77    13 Hjärnarps GH OL           Ej godk.          
               Magnus Larsson            67    13 FK Göingarna              Ej godk.          
               Christopher Lindqvist     71    15 IFK Enskede               Ej godk.          
               Ronny Falk                70    15 Sundbybergs IK            Ej godk.          
               Christian Karlsson        74     7 Halmstads OK              ej start          
               Oskar Rubbmark            83    13 Malmö OK                  ej start          
               Magnus Nilsson            74    13 Andrarums IF              ej start          
               Linus Larsson             85    13 FK Göingarna              ej start          
               Ola Hultin                66    17 OK Roslagen               ej start          
               Malte Lennerstedt         70       Lunds OK                  ej start          



Herrar 21 Moti 6000 m                      

    1          Jonas Åhlin               63    13 Helsingborgs SOK             57:39 S        
    2          Anders Berg               62    13 IS Kullen                    62:06 S        
    3          Kalle Wendel              86    13 Ystads OK                    85:46 B        



Herrar 20  (4) 7190 m                      

    1          Eriks Lebedoks            85    17 OK Roslagen                  54:12 G        
    2          Glenn Persson                   13 Ystads OK                    59:33 G        
    3          Magnus Jönsson            86    13 OK Kontinent                 71:32 S        

               Nils Wallentin-Tärk       86     7 Halmstads OK              Ej godk.          



Herrar 18  (20 6580 m                      

    1          Patrik Lindeberg          88    13 Ringsjö OK                   45:38 G        
    2          Mattias Killander         87    13 Hästveda OK                  54:11 S        
    3          Jens Hagedorn-Johansson   88    13 Hjärnarps GH OL              57:40 S        
    4          Emil Svensson             88    13 Hjärnarps GH OL              61:44 S        
    5          Joakim Tosteberg          88    23 Linköpings OK                62:05 S        
    6          Eric Olsson               88    13 Tockarps IK                  63:06 S        
    7          Thomas Solding            88    13 OK Torfinn                   65:08 B        
    8          Jon Olsson                88    13 Tockarps IK                  68:23 B        
    9          Andreas Olsson                  13 OK Silva                     69:01          
   10          Henrik Lundqvist          87    13 OK Gynge                     72:46          
   11          Eddie Persson                   13 Ystads OK                    76:49          
   12          Stefan Larsson            88    14 Bredaryds SOK                81:09          
   13          Harald Freij              88       Lunds OK                     84:13          
   14          Christopher Bennäs        88    13 OK Torfinn                   90:32          
   15          Torgil Lassing            88    13 Frosta OK                   102:50          
   16          Fredrik Nilsson           87    13 OK Torfinn                  115:24          

               Fredrik Johansson         88    14 Bredaryds SOK             Ej godk.          
               Åke Bjerregaard           87    17 OK Roslagen               Ej godk.          
               Björn Lövdahl             88       Hässleholms OK            ej start          
               Joel Lännevall            88    17 OK Roslagen               ej start          



Herrar 16  (40 5300 m                      

    1          Anders Carlsson           89     7 Halmstads OK                 33:08          
    2          Simon Christoferson       90    13 Tormestorps IF               34:18          
    3          Richard Sjöholm           90    13 Ringsjö OK                   34:58          
    4          Rasmus Tranr Hansen                Solleröd OK                  35:10          
    5          Johannes Nyberg           89    13 FK Åsen                      35:31          
    6          Martin Lindeberg          90    13 Ringsjö OK                   36:34          
    7          Marcus Andersson          89    13 Pan-Kristianstad             37:27          
    8          Emil Jönsson              89     7 Halmstads OK                 37:55          
    9          Emil Westesson            90    13 OK Kontinent                 38:00          
   10          Victor Jensen             90    13 OK Kontinent                 38:13          
   11          Rasmus Elmelid            90    13 Ringsjö OK                   38:51          
   12          Henrik Tosteberg          90    23 Linköpings OK                38:55          
   13          Gustav Adolfsson          89    14 OK Bävern                    40:39          
   14          Anton Marmelid            89    13 Helsingborgs SOK             40:50          
   15          Felix Carlsson            90       Hässleholms OK               41:22          
   16          Albert Johansson          89       Lunds OK                     41:58          
   17          Andreas Konring                    Solleröd OK                  42:06          
   18          Dick Olsson               89    13 Ringsjö OK                   43:14          
   19          Daniel Örn                89    14 Markaryds FK                 44:50          
   20          Björn Öhrstrand           89    13 Ystads OK                    45:53          
   21          Viktor Stensson           90    13 IS Kullen                    46:31          
   22          Johan Lundqvist           89    13 OK Gynge                     46:41          
   23          Michael Lincoln           89    13 FK Snapphanarna              47:24          
   24          Daniel Nilsson            90    13 Andrarums IF                 48:17          
   25          Henrik Ahlbäck            90    13 OK Torfinn                   48:39          
   26          Sam Eriksson              89    13 Andrarums IF                 49:06          
   27          Olle Mellbourn            90    15 Bromma-Vällingby SOK         49:09          
   28          Kristof Remes             89    13 OK Silva                     49:14          
   29          Simon Månsson             90    13 Örkelljunga FK               54:34          
   30          Fredrik Olsson            89    13 FK Snapphanarna              54:37          
   31          Niclas Eckhoff            92    13 Helsingborgs SOK             65:25          
   32          Carl Ohrlander            90    13 Pan-Kristianstad             67:33          
   33          Linus Arvidsson           89    13 Ringsjö OK                   68:19          
   34          Joakim Skäppegård         90    13 FK Åsen                      69:59          
   35          Dan Kjeldsen              89    13 OK Kontinent                 74:07          
   36          Ambjörn Lassing           89    13 Frosta OK                    74:24          

               Casper Wilken                      Solleröd OK               Ej godk.          
               Emil Johansson            90    13 Helsingborgs SOK          Ej godk.          
               Kristian Svensson         89    13 Rävetofta OK              ej start          
               Albin Lagerqvist          90    13 Ystads OK                 ej start          



Herrar 14  (27 4070 m                      

    1          Jonas Nordström           91    15 OK Älvsjö-Örby               27:04          
    2          Johan Kristensson         91    13 OK Torfinn                   29:27          
    3          Anders Åkerblom           91     3 Stora Tuna IK                29:52          
    4          Johan Ekelöv              92    13 Ringsjö OK                   30:52          
    5          Oskar Hektor              91    15 Järla IF OK                  31:31          
    6          Daniel Johansson          91    13 FK Åsen                      32:43          
    7          Niklas Olsson             91    13 Rävetofta OK                 33:34          
    8          Andreas Westlund          92       Hässleholms OK               33:56          
    9          Patrik Tosteberg          92    23 Linköpings OK                37:06          
   10          Fredrik Nilsson           92    13 Örkelljunga FK               37:22          
   11          Linus Ljungdahl           92    13 Hjärnarps GH OL              37:41          
   12          Gustav Lindqvist          91    13 OK Kontinent                 38:17          
   13          Tobias Bjelk              91    13 Hästveda OK                  38:53          
   14          Robert Wetterlöf          91    13 OK Tyringe                   40:28          
   15          Gustav Oxenstierna        92    13 Ringsjö OK                   44:13          
   16          Kasper Carlsson           92       Hässleholms OK               45:53          
   17          Hampus Maurittzon               13 Örkelljunga FK               46:19          
   18          Jacob Segerslätt                13 Rävetofta OK                 51:16          
   19          Jesper Ståhl              91    13 IS Kullen                    51:51          
   20          Sture Jeppsson            92       Lunds OK                     53:23          
   21          Carl-Johan Bergman        92    14 OK Älme                      54:57          
   22          Victor Davidsson          92    15 Solna OK                     76:46          
   23          Andreas Haraldsson        92    13 OK Kompassen                 85:35          

               David Norrestam           91    13 Helsingborgs SOK          Ej godk.          
               Mikael Skäppegård         92    13 FK Åsen                   Ej godk.          
               André Nilsson             92    13 FK Åsen                   ej start          
               David Djupsjö             91     7 Oskarströms OK            ej start          



Herrar 12  (20 2930 m                      

    1          Simon Lundqvist           94    13 OK Gynge                     26:13          
    2          Oskar Andersson           93    13 OK Gynge                     27:09          
    3          Johannes Bergman          93    14 OK Älme                      27:35          
    4          Joakim Svensson           93    14 IK Hakarpspojkarna           29:12          
    5          Anton Oddmo               93    13 Härlövs IF                   29:21          
    6          Rasmus Karlsson           93    13 Härlövs IF                   30:07          
    7          Oscar Björck              93    14 OK Älme                      31:17          
    8          Emil Westlund             94       Hässleholms OK               33:29          
    9          Carl Swedenborg           93       Lunds OK                     33:35          
   10          Hampus Andersson          93    13 OK Tyringe                   35:04          
   11          Kristian Oxenstierna      93    13 Ringsjö OK                   35:09          
   12          Jonas Johnsson            93    13 Hästveda OK                  35:54          
   13          David Porle               93    14 Växjö OK                     35:55          
   14          Rasmus Johansson          93    13 Örkelljunga FK               37:20          
   15          Martin Persson            93    13 OK Kontinent                 38:51          
   16          Sebastian Ståhl           93    13 IS Kullen                    45:01          
   17          Jakob Bratthall-Tideman   94    13 OK Kontinent                 61:30          
   18          Karl Dannbring            93       Lunds OK                     61:58          
   19          Nils Johansson            94       Lunds OK                     81:43          

               Kristoffer Djupsjö        93     7 Oskarströms OK            ej start          



Herrar 10  (13 2390 m                      

    1          Anton Månsson             95    13 Örkelljunga FK               21:16          
    2          Robin Larsson             95    13 FK Göingarna                 22:09          
    3          Rasmus Svantesson         95    13 Hjärnarps GH OL              26:14          
    4          Axel Matsson              95    13 Hjärnarps GH OL              26:24          
    5          Jonas Larsson             95    13 Ystads OK                    30:55          
    6          Morgan Olsson             95    13 Andrarums IF                 31:57          
    7          Alexander Björsvik        95    13 FK Göingarna                 32:07          
    8          Robin Karlsson            96    13 Härlövs IF                   32:21          
    9          Hampus Larsson            97    13 FK Göingarna                 39:04          
   10          Gustaf Olsson                   13 Frosta OK                    46:49          
   11          Hjalmar Freij             95       Lunds OK                     47:29          
   12          Emil Robertsson           95    13 Örkelljunga FK               49:45          

               Mattis Ernstsson          95    13 FK Göingarna              ej start          



Damer 75  (4)  2720 m                      

    1          Marianne Ericsson         30    13 Tockarps IK                  35:32 G        
    2          Solvey Bergdahl           30    13 Helsingborgs SOK             51:42 B        
    3          Ingrid Brorsson           29    13 Tockarps IK                  61:31          
    4          Aster Olsson                    14 SK Graal                     75:49          



Damer 70  (6)  2720 m                      

    1          Gunvor Göransson          33     7 Laholms IF                   31:05 G        
    2          Gun Hansson               35    13 Andrarums IF                 31:35 G        
    3          Elvy Holmqvist            35    13 Örkelljunga FK               34:52 G        
    4          Inez Johansson            34     7 OK Nackhe                    36:45 S        
    5          Clarie Ek                 32    13 Pan-Kristianstad             38:34 S        
    6          Gun Krohn                 34     8 Hudiksvalls IF               39:22 S        



Damer 65  (6)  2990 m                      

    1          Barbro Hugosson           37       Lunds OK                     32:54 G        
    2          Gudrun Olofsson           40    13 Hjärnarps GH OL              40:26 S        
    3          Inga-Britt Bengtsson      39    13 Pan-Kristianstad             42:52 S        
    4          Ingrid Hansson            38     7 Laholms IF                   48:34 B        

               Gunni Ekberg              38     7 Ätrans IF                 Ej godk.          
               Inga Andersson            37    13 Eslövs FK                 ej start          



Damer 60  (12) 3580 m                      

    1          Ann-Charlotte Jensen      42       Hässleholms OK               39:54 G        
    2          Gull Svensson             44    13 Tockarps IK                  42:11 G        
    3          Rose-Marie Johansson      43     7 FK Friskus Varberg           48:05 S        
    4          Kerstin Nilsson           44    13 OK Gynge                     48:29 S        
    5          Ann-Margret Persson       41     5 Gävle OK                     49:01 S        
    6          Gunilla Johansson         45    13 Malmö OK                     53:59 S        
    7          Kerstin Nilsson           44    13 Tormestorps IF               55:33 S        
    8          Torill Svendsen           44       Lunds OK                     63:03          
    9          Lilian Härwell            43    13 Eslövs FK                    64:10          
   10          Eva Åberg                 43    13 Frosta OK                    67:32          
   11          Gunnel Nilsson            44    13 Malmö OK                     67:39          

               Karin Jakobsson           43    13 Eslövs FK                 Ej godk.          



Damer 55  (11) 3580 m                      

    1          Britt-Marie Magnusson     49     7 Laholms IF                   34:35 G        
    2          Åsa Ståhl                 50    13 Hjärnarps GH OL              38:49 G        
    3          Margareta Kristensson     49    13 Malmö OK                     40:02 S        
    4          Karin Persson             48    13 OK Tyringe                   42:42 S        
    5          Margareta Sjöberg         48       Lunds OK                     43:27 S        
    5          Maj-Britt Byström         48    13 Rävetofta OK                 43:27 S        
    7          Sonja Hammar              49    13 OK Kompassen                 44:02 S        
    8          Karin Larsson             50    13 OK Kompassen                 44:59 S        
    9          Britt Åkesson             47       Hässleholms OK               47:44 S        
   10          Karin Bengtsson           46    13 OK Kompassen                 51:57 B        
   11          Barbro Börjeson           46    17 Sigtuna OK                   57:14          



Damer 55.Motio 3140 m                      

    1          Kajsa Larsson             40     7 Halmstads OK                 44:32 S        
    2          Marianne Svensson         44    13 Härlövs IF                   50:30 S        



Damer 50  (9)  3950 m                      

    1          Ina Lindeberg             55    13 Ringsjö OK                   33:09 G        
    2          Christine Edenbrandt      54       Lunds OK                     35:47 G        
    3          Lena Norrman              51    13 IS Kullen                    37:02 G        
    4          Gudrun Nilsson            52       Lunds OK                     38:24 S        
    5          Ulla Engelby              54    13 Pan-Kristianstad             38:31 S        
    6          Ulla Karlsson             53    13 Tormestorps IF               46:45 S        
    7          Christina Nilsson         51    13 Andrarums IF                 50:50 B        
    8          Gunilla Jogeland          52    20 IK Ymer                      56:11          
    9          Åsgerd Bergman            51    20 OK Tranan                    65:39          



Damer 45  (21) 3950 m                      

    1          Ann Nilsson               60    14 Markaryds FK                 30:13 G        
    2          Lotta Linsefors           56       Lunds OK                     31:59 G        
    3          Lena Olsson               60    13 Rävetofta OK                 32:46 G        
    4          Ewa Roos                  59    13 Helsingborgs SOK             32:59 G        
    5          Lena Karlsson             58     7 Halmstads OK                 34:15 G        
    6          Agneta Erfors             59    13 OK Torfinn                   34:29 G        
    7          Britt-Marie Hellgren      58    15 OK Älvsjö-Örby               35:29 S        
    8          Christina Segerslätt            13 Rävetofta OK                 37:47 S        
    9          Eva Persson-Hadmark       56    15 Tullinge SK                  37:56 S        
   10          Christina Olsson          58    13 OK Silva                     39:09 S        
   11          Kerstin Olsson            59    13 FK Snapphanarna              42:13 S        
   12          Ing-Marie Andersson       58    13 Ystads OK                    42:42 S        
   13          Ingrid Nyberg             56    13 FK Åsen                      43:03 S        
   14          Gry Bergman               60     6 Kungälvs OK                  44:42 B        
   15          Maj Öhrstrand             58    13 Ystads OK                    50:17          
   16          Britt Svensson            59    13 Hjärnarps GH OL              50:43          
   17          Ing-Marie Börjesson        0    13 FK Åsen                      51:06          
   18          Aina Jeppsson             60       Lunds OK                     58:43          

               Ingrid Svantesdotter-La   56    13 FK Göingarna              Ej godk.          
               Kerstin Persson           59    13 FK Göingarna              ej start          
               Anna Thorell-Jönsson      59    13 OK Kontinent              ej start          



Damer 45 Motio 3140 m                      

    1          Ingrid Borgkvist          56    13 IS Kullen                    40:55 S        
    2          Susanne Hagelin/Bengtss   60    13 OK Tyringe                   41:35 S        
    3          Gunilla Lovén             59     7 Halmstads OK                 42:11 S        
    4          Eva Nordström             56    15 OK Älvsjö-Örby               43:08 S        
    5          Vanja Jinnemo             56    13 Hjärnarps GH OL              48:58 S        
    6          Karin Brundell-Freij      55       Lunds OK                     53:44 B        



Damer 40  (14) 4310 m                      

    1          Ingrid Johansson          64     7 Laholms IF                   36:56 G        
    2          Ingela Andersson          63       Lunds OK                     37:43 G        
    3          Christel Olsson           64    13 FK Åsen                      38:58 G        
    4          Karin Ståhl               63    13 IS Kullen                    41:30 S        
    5          Lotta Gertsson            61    13 Rävetofta OK                 42:17 S        
    6          Britt-Marie Bengtsson     62    13 FK Åsen                      43:42 S        
    7          Ing-Britt Swedenborg      63       Lunds OK                     48:45 S        
    8          Ann-Kristin Sjöström      61    13 OK Kompassen                 51:18 S        
    9          Maritha Schön             62    13 Andrarums IF                 54:31 B        
   10          Anne Svantesson           65    13 Hjärnarps GH OL              55:51 B        
   11          Barbro Norrestam          61    13 Helsingborgs SOK             57:21          
   12          Britt-Marie Stensson      63    13 IS Kullen                    57:59          
   13          Ann-Louise Ehn            62    13 OK Kontinent                 79:15          

               Wiveka Ernstsson          61    13 FK Göingarna              ej start          



Damer 35  (7)  4880 m                      

    1          Sara Giselsson            70     1 Ronneby OK                   46:19 G        
    2          Annika Engel              66       Hässleholms OK               49:13 G        
    3          Helena Kristiansson       68    14 Markaryds FK                 58:58 S        
    4          Karin Jägryd              66       Lunds OK                     61:42 S        
    5          Karin L Karlsson          70     7 Halmstads OK                 65:21 S        
    6          Helena Åhlin              67    13 Helsingborgs SOK             73:55          

               Ingrid Jensen             66    13 OK Kontinent              ej start          



Damer 21  (27) 5300 m                      

    1          Helena Jansson            85    20 IF Hagen                     37:06 G        
    2          Hanna Palm                72    14 IK Hakarpspojkarna           38:08 G        
    3          Pia Olsson                74    13 Pan-Kristianstad             38:23 G        
    4          Anna-Karin Bondesson      79    13 Pan-Kristianstad             39:42 G        
    5          Sara Linse                62       Lunds OK                     40:30 G        
    6          Anna Edenbrandt           84    17 IF Thor                      40:45 G        
    7          Karin Karlsson            77     7 Halmstads OK                 43:17 S        
    8          Pernilla Nilsson          85     7 Halmstads OK                 43:37 S        
    9          Eva Dahl                  71    13 Helsingborgs SOK             44:20 S        
   10          Anna Falk                 73    15 Sundbybergs IK               45:01 S        
   11          Ylva Sunesson             82    15 Haninge SOK                  46:01 S        
   12          Ulrika Bylander           75    13 Helsingborgs SOK             47:14 S        
   13          Camilla Brorsson          72    13 Tockarps IK                  47:51 S        
   14          Eva-Lotta Bengtsson       77    13 Rävetofta OK                 48:29 S        
   15          Lina Jogeland             83    20 IK Ymer                      49:23 S        
   16          Marie Fransson                     Lunds OK                     50:10 S        
   17          Josefin Ericson           78    13 Helsingborgs SOK             50:19 S        
   18          Sanna Lovén               86     7 Halmstads OK                 51:58 S        
   19          Åsa Hagnestål             77    13 Malmö OK                     52:56 S        
   20          Jenny Vestin              76    13 Härlövs IF                   56:52 B        
   21          Linda Skog                80    13 Hjärnarps GH OL              58:03          
   22          Karolina Persson          79    13 OK Torfinn                   65:41          
   23          Kristina Sten             73    13 Eslövs FK                    69:29          
   24          Annika Bengtsson          79    13 Rävetofta OK                 81:33          
   25          Linda Jinnemo             83    13 Hjärnarps GH OL              88:15          

               Louise Johansson          75    17 OK Roslagen               Ej godk.          
               Anna (Humlaröd) Persson   86    13 FK Göingarna              ej start          



Damer 21 Motio 4490 m                      

    1          Jessica Nilsson           72    14 OK Älme                      46:52 S        
    2          Sara Norrestam            88    13 Helsingborgs SOK             50:56 S        
    3          Helena Jönsson            68    13 OK Kompassen                 75:54          



Damer 20  (9)  4880 m                      

    1          Sara Adolfsson            85    14 OK Bävern                    43:12 G        
    2          Ida Karlsson              85       Hässleholms OK               46:40 G        
    3          Sofia Killander           85    13 Hästveda OK                  47:44 G        
    4          Madeline Olsson           86    13 Ringsjö OK                   53:08 S        
    5          Andrea Erfors             85    13 OK Torfinn                   55:35 S        
    6          Emily Nilsson             86    13 Härlövs IF                   58:41 S        
    7          Marie Svensson                  13 Rävetofta OK                 59:11 S        
    8          Pia-Maria Bondesson       85    13 Frosta OK                    61:59 S        
    9          Denise Nyberg             86    13 OK Kontinent                 81:31          



Damer 18  (8)  4620 m                      

    1          Erica Ek                  88       Lunds OK                     44:05 G        
    2          Pernilla Olsson           88    13 Rävetofta OK                 48:24 G        
    3          Cecilia Olsson            87    13 Rävetofta OK                 49:49 G        
    4          Marie Palmgren            88    13 Helsingborgs SOK             56:01 S        
    5          Maria Edenbrandt          87    13 Malmö OK                     60:43 S        
    6          Marie Jinnemo             87    13 Hjärnarps GH OL              60:55 S        
    7          Sandra Bauman             88    13 Helsingborgs SOK             83:50          

               Malin Lagerqvist          87    13 Ystads OK                 ej start          



Damer 16  (28) 4070 m                      

    1          Johanna Lännevall         89    17 OK Roslagen                  31:33          
    2          Matilda Olsson            89    13 Ringsjö OK                   34:02          
    3          Jenny Björk               90    13 Örkelljunga FK               34:29          
    4          Linda Nilsson             89    13 Andrarums IF                 34:32          
    5          Angelika Larsson          89    13 Örkelljunga FK               35:34          
    6          Josefine Ahlbäck          89    13 OK Torfinn                   36:11          
    7          Elin Svensson             90    13 Hjärnarps GH OL              36:18          
    8          Josefine Nilsson          90    13 Helsingborgs SOK             37:03          
    9          Helene Nyberg             89    13 OK Kontinent                 37:53          
   10          Louise Fridholm           89    13 Ringsjö OK                   38:10          
   11          Anna Olsson               89    13 OK Tyringe                   38:37          
   12          Erica Hellgren            90    15 OK Älvsjö-Örby               38:45          
   13          Mathilda Jägryd           89       Lunds OK                     40:45          
   14          Caroline Ivarsson         89       Lunds OK                     42:40          
   15          Julia Hagedorn-Johanson   90    13 Hjärnarps GH OL              42:51          
   16          Frida Hildingsson         90       Lunds OK                     45:05          
   17          Elin Nilsson              89    13 Andrarums IF                 47:05          
   18          Emelie Olsson             90    13 OK Kompassen                 47:10          
   19          Matilda Jönsson           90    13 Örkelljunga FK               47:39          
   20          Sandra Nilsson            89    13 FK Åsen                      48:19          
   21          Sara Thorén               89    13 Andrarums IF                 50:10          
   22          Amanda Nyberg             89    13 Ystads OK                    52:55          
   23          Stina Jeppsson            90       Lunds OK                     60:09          
   24          Marielle Nilsson          89    13 Andrarums IF                 65:14          
   25          Mitchelle Nilsson         90    13 OK Kompassen                 67:27          
   26          Mathilda Johansson        89       Lunds OK                     76:41          

               Elin Arnshed              90    13 OK Kontinent              ej start          
               Sofia Djupsjö             89     7 Oskarströms OK            ej start          



Damer 14  (23) 3570 m                      

    1          Johanna Persson           91    15 Tullinge SK                  28:45          
    2          Ann-Sofie Larsson         91    13 Örkelljunga FK               29:25          
    3          Malin Jensen              92    13 OK Kontinent                 31:09          
    4          Maja Söderlund            91    13 Tormestorps IF               31:38          
    5          Isabelle Christoferson    92    13 Tormestorps IF               32:28          
    6          Viktoria Ernstsson        91    13 FK Göingarna                 32:30          
    7          Anna Bredfelt             92       Lunds OK                     36:39          
    8          Sofia Björk               92    13 Örkelljunga FK               39:02          
    9          Sanna Linsefors           91       Lunds OK                     40:34          
   10          Victoria Fridholm         92    13 Ringsjö OK                   40:36          
   11          Emma Börjesson            91    13 FK Åsen                      40:57          
   12          Jonna Johansson           92    13 Örkelljunga FK               41:02          
   13          Sofia Bergman             92    14 OK Älme                      42:20          
   14          Johanna Christoferson     92    13 Tormestorps IF               46:20          
   15          Emma Månsson              92    13 Örkelljunga FK               46:41          
   16          Ronja Arvidsson           91    13 Ringsjö OK                   47:20          
   17          Anna Sjöström             91    13 OK Kompassen                 48:33          
   18          Erika Ohrlander           92    13 Pan-Kristianstad             49:43          
   19          Evelina Bengtsson         91    13 OK Tyringe                   51:46          
   20          Camilla Nilsson           92    13 OK Torfinn                   52:15          
   21          Ida Kjeldsen              91    13 OK Kontinent                 71:16          

               Frida Nilsson             91    13 FK Åsen                   ej start          
               Maja Nilsson              91    13 Helsingborgs SOK          ej start          



Damer 12  (30) 2930 m                      

    1          Lisa Nyberg               94    13 FK Åsen                      25:50          
    2          Nicole Ljungdahl          94    13 Hjärnarps GH OL              26:40          
    3          Anna Åhlin                93    13 Helsingborgs SOK             27:12          
    4          Saga Jönsson              93       Hässleholms OK               27:15          
    5          Karin Bredfelt            94       Lunds OK                     29:19          
    6          Stina Berg                93    13 IS Kullen                    29:22          
    7          Tove Ståhl                93    13 IS Kullen                    30:12          
    8          Matilda Stensson          93    13 IS Kullen                    30:46          
    9          Erika Bjerstedt           93    13 Härlövs IF                   31:59          
   10          Moa Olsson                94    13 OK Kompassen                 33:15          
   11          Frida Hedin               94    13 Hjärnarps GH OL              33:44          
   12          Jenny Olsson              93    13 Örkelljunga FK               33:51          
   13          Matilda Hektor            93    15 Järla IF OK                  34:11          
   14          Louise Nordahl            93    13 Hjärnarps GH OL              34:44          
   15          Ebba Roos                 93    13 Helsingborgs SOK             35:44          
   16          Madelen Nilsson           93    13 OK Kompassen                 36:24          
   17          Jennie Johansson          93    14 Bredaryds SOK                39:29          
   18          Ida Arvidsson             93    13 Ringsjö OK                   39:35          
   19          Elin Nilsson              94       Hässleholms OK               45:47          
   20          Emma Jägryd               94       Lunds OK                     46:30          
   21          Maria Åkerblom            94     3 Stora Tuna IK                46:45          
   22          Linnea Forsen             93       Hässleholms OK               47:46          
   23          Frida Nilsson             93    13 Ystads OK                    48:20          
   24          Sissela Ekdahl            93    13 Rävetofta OK                 49:01          
   25          Beatrice Nilsson          93    13 Härlövs IF                   49:59          
   26          Emelie Sandberg           93    13 OK Kontinent                 50:10          
   27          Sofia Thorén              93    13 Andrarums IF                 53:14          
   28          Amanda Hallqvist           4    13 OK Kontinent                 65:52          
   29          Linnea Larsson            93    13 Ystads OK                    67:10          

               Lisette Andersson         94    13 Ystads OK                 ej start          



Damer 10  (9)  2390 m                      

    1          Jessica Nilsson           95    13 OK Torfinn                   22:58          
    2          Kajsa Hedin               96    13 Hjärnarps GH OL              25:49          
    3          Jorunn Lindström          95    10 Sundsvalls OK                27:12          
    4          Patricia Edgarsson        96    13 Andrarums IF                 31:03          
    5          Emelie Nilsson            95    13 Örkelljunga FK               34:51          
    6          Emma Andersson            96    13 OK Gynge                     38:52          
    7          Ellinor Olsson            96    13 OK Gynge                     46:27          
    8          Pim Hedberg               96       Lunds OK                     60:56          
    9          Viktoria Persson          95    13 Andrarums IF                 69:18          



Inskolning  (3 2260 m                      

               Matilda Danielsson        97    13 OK Kontinent                 Godk.          
               Simon Arnshed             97    13 OK Kontinent                 Godk.          
               Hanna Norrestam           99    13 Helsingborgs SOK             Godk.          



Öppen 1  (23)  2070 m                      

    1          Maria Gerdle              93     7 Halmstads OK                 16:39 B        
    2          Joel Kristiansson         94    14 Markaryds FK                 17:48 B        
    3          Sara Nord                        7 Oskarströms OK               18:35 B        
    4          Lena Eliasson             68     7 Oskarströms OK               18:45 B        
    5          Christer Nord             65     7 Oskarströms OK               18:48 B        
    6          Anna Gerdle               95     7 Halmstads OK                 19:29 B        
    7          Filip Enfors              94    13 Tockarps IK                  20:15 B        
    8          Miranda Reimer                  13 Tormestorps IF               21:01 B        
    9          Fredrik Persson           56    15 Tullinge SK                  21:53 B        
   10          Solveig Olofsson          49    13 OK Kompassen                 22:04 B        
   11          Erik Kristiansson         96    14 Markaryds FK                 22:06 B        
   12          Johanna Törnblad                13 Frosta OK                    23:15          
   13          Ingrid Ossonl                   13 Frosta OK                    23:17          
   14          Martin Bertilsson         89       Hässleholms OK               24:40          
   15          Ida Forssen               59       Hässleholms OK               24:46          
   16          Amanda Nilsson                  13 Frosta OK                    27:59          
   17          Ebba Söderlund            60    13 Tormestorps IF               30:51          
   18          Vilma Svantesson                13 Hjärnarps GH OL              31:08          
   19          Alexandra Kronholm        43    13 FK Boken                     31:51          
   20          Eva Ryden-Persson         90       Hässleholms OK               33:25          
   21          Anna Lundkvist            90    13 OK Gynge                     43:54          
   22          Elina Johnsson                  13 OK Tyringe                   46:02          
   23          Wilma Johnsson                  13 OK Tyringe                   46:06          



Öppen 2  (34)  2930 m                      

    1          Patrik Brorsson           94    13 Tockarps IK                  36:07 B        
    2          Henrik Persson            88       Hässleholms OK               36:51 B        
    3          Henning Arvidsson               13 Ringsjö OK                   38:11 B        
    4          Orio Johansson                  13 Helsingborgs SOK             38:36 B        
    5          Ingrid Adolfsson          60    14 OK Bävern                    38:55 B        
    6          Åsa Hedin                       13 Hjärnarps GH OL              39:34 B        
    7          Magnus Jönsson            92    13 Ringsjö OK                   40:16 B        
    8          Ingemar Larsson                 13 Andrarums IF                 40:46 B        
    9          Simon Olsson              93    13 Ringsjö OK                   41:08 B        
   10          Bo Glantz                 47    13 Andrarums IF                 41:41 B        
   11          Kerstin Glantz            47    13 Andrarums IF                 41:43 B        
   12          Joel Einarsson                  13 OK Torfinn                   42:28 B        
   13          Tommy Sandström           62       Hässleholms OK               43:46 B        
   14          Oskar Jensen Sondén       95    13 Malmö OK                     43:47 B        
   15          Gith Swärd                60       Hässleholms OK               45:06 B        
   16          Cecilia Swärd             82       Hässleholms OK               45:09 B        
   17          Barbro Nilsson            52    13 Andrarums IF                 45:53 B        
   18          Helena Berg               64    13 IS Kullen                    46:56 B        
   19          Robin Nilsson                   13 Frosta OK                    47:33 B        
   20          Jenny Eklund                    13 OK Torfinn                   48:18 B        
   21          Christin Larsson                13 Andrarums IF                 48:27 B        
   22          Mattias Nilsson           95    13 Helsingborgs SOK             48:35 B        
   23          Birgitta Nilsson          56    13 Andrarums IF                 51:19          
   24          Rebecka Svensson          95    13 OK Torfinn                   51:33          
   25          Karolina Nilsson                13 Helsingborgs SOK             52:12          
   26          Ellen Reimer              90    13 Tormestorps IF               56:14          
   27          Mona Sunesson             94    14 Markaryds FK                 57:51          
   28          Jesper Skog                     13 OK Tyringe                   58:06          
   29          Carl Berthag              20     7 Halmstad Garnisons IF        60:57          
   30          Marcus Nilsson Kempf      94       Hässleholms OK               64:14          
   31          Annalena Tideman          93    13 OK Kontinent                 66:28          
   32          Siv Engdal                95    13 OK Kontinent                 66:58          
   33          Emilia Karlsson           94    13 OK Gynge                     71:09          
   34          Gustav Kronstål           83       Hässleholms OK               90:00          



Öppen 3  (6)   4420 m                      

    1          Johan Olofsson                  13 OK Kompassen                 38:50 B        
    2          Olof Nord                 92     7 Oskarströms OK               52:21          
    3          Lennart Alnervik          48    13 IS Kullen                    56:12          
    4          Niklas Kirkhoff           65     7 Halmstads OK                 56:22          
    5          Elsie Bengtsson           55    13 Rävetofta OK                 57:05          
    6          Linda Ljungdahl           54    13 Hjärnarps GH OL              58:17          



Öppen 4  (34)  3140 m                      

    1          Axel Karlsson             92     7 Simlångsdalens IF            29:06 B        
    2          Benny Nord                      13 OK Tyringe                   30:52 B        
    3          Linda Olsson              87    13 Tockarps IK                  31:39 B        
    4          Bengt Johansson           55    14 Bredaryds SOK                32:36 B        
    5          Sven-Åke Andertoft        39    14 Markaryds FK                 34:30 B        
    6          Eva Tryggeson                      Hässleholms OK               36:07 B        
    7          Ole Tryggeson             49       Hässleholms OK               36:34 B        
    8          Olle Söderberg            38     7 Halmstads OK                 39:50          
    9          Eva Kirkhoff              67     7 Halmstads OK                 40:23          
   10          Yvonne Kalén              59    13 Ringsjö OK                   40:49          
   11          Astrid Johannesson        45    13 Helsingborgs SOK             41:23          
   12          Stefan Reimer             99    13 Tormestorps IF               42:11          
   13          Benggt Larsson                  13 Helsingborgs SOK             44:13          
   14          Ann-Kristin Olsson        54    13 Ringsjö OK                   46:14          
   15          Emma Alnervik             78    13 IS Kullen                    46:38          
   16          Lennart Stensson          60    13 IS Kullen                    47:13          
   17          Kurt Franksson            31    13 Örkelljunga FK               47:42          
   18          Gunnar Gustafsson         36    14 Markaryds FK                 47:57          
   19          Björn Olsson              53    13 Tockarps IK                  48:23          
   20          Lina Johansson                  13 Helsingborgs SOK             49:43          
   21          Stina Aspegren                  13 Helsingborgs SOK             49:46          
   22          Britt-Marie Johansson           14 Markaryds FK                 51:55          
   23          Ulf Sandberg              64    13 OK Kontinent                 52:24          
   24          Karin Malmgren            48    13 Hjärnarps GH OL              54:17          
   25          Amanda Svensson           91    14 Bredaryds SOK                54:42          
   26          Albin Andersson Jageste   96    16 Katrineholms OK              54:55          
   27          Lena Nordahl              26    13 Örkelljunga FK               60:56          
   28          Mona Gustafsson           42    14 Markaryds FK                 61:35          
   29          Åke Åkesson               20    13 Helsingborgs SOK             67:02          
   30          Ingvar Persson            91    13 FK Boken                     67:12          
   31          Annika Bredfelt           63       Lunds OK                     68:45          
   32          Maddelene Svensson        73    13 Hästveda OK                  85:27          

               Marianne Hellstrand       45    13 OK Tyringe                Ej godk.          
               Frida Nilsson             92    13 Tormestorps IF            ej start          



Öppen 5  (40)  4070 m                      

    1          Harald Persson            67    13 Andrarums IF                 29:41 B        
    2          Peter Gustavsson          71     7 IMP048 Hylte OK              32:20 B        
    3          Niklas Welander           69    13 Örkelljunga FK               34:09 B        
    4          Johan Glantz              86    13 Andrarums IF                 34:49 B        
    5          Christian Glantz          82    13 Andrarums IF                 35:57 B        
    6          Lisbeth Dahl              56    13 Helsingborgs SOK             39:01          
    7          Lena Söderlund            90    13 Tormestorps IF               39:20          
    8          Dan Sjöholm               57    13 Ringsjö OK                   40:14          
    9          Jörgen Karlsson           64    13 Andrarums IF                 40:18          
   10          Hans-Bertil Persson       50    13 OK Kompassen                 40:37          
   11          Eleonore Andersson        83       Hässleholms OK               41:39          
   12          Emelie Andersson          86       Hässleholms OK               42:32          
   13          Emma Kriblad              80    13 Hjärnarps GH OL              43:32          
   14          Louise Borg               88    13 FK Åsen                      43:51          
   15          Bengt Jönsson             52     7 Halmstads OK                 44:10          
   16          Per Sten                  71    13 Eslövs FK                    44:47          
   17          Elin Thorén               87    13 Andrarums IF                 46:12          
   18          Carina Samuelsson         65    13 OK Tyringe                   47:23          
   19          Gösta Svensson            48    13 Rävetofta OK                 48:09          
   20          Leif Johannesson          43    14 Markaryds FK                 48:36          
   20          Gun-Britt Kriblad         54    13 Hjärnarps GH OL              48:36          
   22          Bengt Ivarsson            53    13 OK Tyringe                   49:34          
   23          Mats Svensson             60    14 Bredaryds SOK                49:46          
   24          Roland Nilsson            48    13 OK Kompassen                 50:04          
   25          Stina Jurgen                    13 Helsingborgs SOK             50:23          
   26          Tommy Jurgen                    13 Helsingborgs SOK             50:29          
   27          Kent Remes                56    13 OK Silva                     51:54          
   28          Bo Fält                   54    13 OK Kompassen                 52:21          
   29          Yvonne Andersson          60       Hässleholms OK               53:19          
   30          Rolf Nilsson              49    13 Andrarums IF                 54:16          
   31          Merit Lassing             83    13 Frosta OK                    56:28          
   32          Nils Mårtensson           41    13 Andrarums IF                 56:56          
   33          Måns Palmgren                   13 Helsingborgs SOK             56:59          
   34          Johan Hermeren            92    13 Frosta OK                    57:06          
   35          Yngve Sunesson            96    14 Markaryds FK                 57:20          
   36          Ulf Nilsson               46    13 Rävetofta OK                 65:32          
   37          Håkan Malmgren                  13 Heleneholms IF               66:30          
   38          Lennart Månsson                 13 Ringsjö OK                   69:17          

               Jerker Nilsson            68    14 OK Älme                   Ej godk.          
               Markus Karlsson           92     7 Simlångsdalens IF         Ej godk.          



Öppen 6  (18)  5300 m                      

    1          Hans Persson              62    13 Andrarums IF                 49:31 B        
    2          Ola Andertoft             65    14 Markaryds FK                 51:45 B        
    3          Gunnar Swärd              57       Hässleholms OK               52:59 B        
    4          Christer Jansson          55    14 Bredaryds SOK                53:49 B        
    5          Felix Alnervik            81    13 IS Kullen                    55:02 B        
    5          Monica Johansson          60    13 Hjärnarps GH OL              55:02 B        
    7          Leif Olofsson             47    13 OK Kompassen                 55:25 B        
    8          Johanna Svensson          88    14 Bredaryds SOK                55:58 B        
    9          Matts Andersson           57       Hässleholms OK               56:58 B        
   10          Pär Arvidsson                   13 Andrarums IF                 57:27 B        
   11          Mats Hildingsson          63       Lunds OK                     62:45 B        
   12          Mats Rosberg                    13 Tockarps IK                  64:00 B        
   13          Lena Strand               59    14 Markaryds FK                 66:02          
   14          Karl-Erik Andersson       37     7 Oskarströms OK               69:58          
   15          Susanna Bondesson         50    13 Rävetofta OK                 76:47          
   16          Ulf Danielsson                  13 OK Kontinent                 81:24          
   17          Lena Tebring              55    13 OK Kompassen                 85:19          
   18          Sten Oddmo                57    13 Härlövs IF                  102:22          



Öppen 7  (38)  3090 m                      

    1          Stefan Edvardsson         64    13 OK Torfinn                   27:30 B        
    2          Hans-Åke Djurbäck         50    20 IMP089 Kinnaströms SK        27:41 B        
    3          Agne Karlsson             53     7 Simlångsdalens IF            28:03 B        
    4          Fredrik Persson           78    13 FK Åsen                      28:08 B        
    5          Hildi Svensson            59    14 IK Hakarpspojkarna           28:47 B        
    6          Hanna Holster             84    13 OK Torfinn                   29:25 B        
    7          Ingvar Persson            48    13 OK Tyringe                   30:07 B        
    8          Samuel Örn                91    14 Markaryds FK                 30:38 B        
    9          Olle Enfors               53    13 Tockarps IK                  30:49 B        
   10          Maria Magnusson           82    13 OK Torfinn                   30:57 B        
   11          Torsten Lindén            43    13 IS Kullen                    31:27 B        
   12          Lotta Johansson           64    13 FK Åsen                      31:52 B        
   13          Jan Falk                  45    15 Sundbybergs IK               31:57 B        
   14          Birgit Åkerblom           60     3 Stora Tuna IK                33:07 B        
   15          Håkan Karlsson            61    13 OK Gynge                     35:44 B        
   16          Nils Johannesson          43    13 Helsingborgs SOK             36:01 B        
   17          Barbro Martinsson         49    13 OK Tyringe                   36:23 B        
   18          Morgan Bjelk              66    13 Hästveda OK                  36:30 B        
   19          Rolf Nilsson              55    13 Frosta OK                    36:39 B        
   20          Lars Lindeberg            55    13 Ringsjö OK                   36:50 B        
   21          Gudrun Nilsson            62    13 Andrarums IF                 39:27          
   22          Lena Weiming-Nyberg       50    20 IMP089 Kinnaströms SK        39:47          
   23          Nils-Åke Nilsson          29    13 Andrarums IF                 40:09          
   24          Kent Nilsson              53    13 Andrarums IF                 40:15          
   25          Josefin Andersson         74    13 Tockarps IK                  40:48          
   26          Mary Ottosson             37     7 Laholms IF                   40:57          
   27          Philip Pålsson            93    13 Tockarps IK                  41:20          
   28          Lena Jönsson              48     7 Laholms IF                   41:34          
   29          Benny Aspegren            49    13 OK Kontinent                 41:46          
   30          Andreas Enfors            85    13 Tockarps IK                  42:21          
   31          Lennart Magnusson                7 Laholms IF                   42:23          
   32          Ann-Christin Aspegren     51    13 OK Kontinent                 43:55          
   33          Peter Dannbring           62    13 IMP034 Lunds OK              44:25          
   34          Ingrid Olofsson           49    13 FK Snapphanarna              46:02          
   35          Karin Lindén              40    13 IS Kullen                    46:30          

               Felicia Åkesson           84       Hässleholms OK            Ej godk.          
               Wiggo Kristiansson              13 Tockarps IK               Ej godk.          
               Andreas Pålsson           91    13 Tockarps IK               Ej godk.          



Öppen 8  (45)  5690 m                      

    1          Svend-Erik Mathiassen     54       Lunds OK                     44:33 B        
    2          Thord Andersson           65    13 Andrarums IF                 47:04 B        
    3          Håkan Svensson            67       Lunds OK                     47:17 B        
    4          Ingela Ekelöv             58    13 Ringsjö OK                   47:35 B        
    5          Ola Mårtensson            60    15 IMP230 Väsby OK              48:04 B        
    6          Jalle Josefsson           68       Lunds OK                     49:30 B        
    7          Nils Erik Persson                7 Laholms IF                   50:13 B        
    8          Håkan Persson             69     7 Laholms IF                   50:39 B        
    9          Lars-Göran Nyberg         56    13 FK Åsen                      50:46 B        
   10          Jonas Olsson                    13 Pan-Kristianstad             51:20 B        
   11          Hans Larsson              51       Hässleholms OK               51:43 B        
   12          Elna Martinsson           81    13 OK Tyringe                   54:30 B        
   13          Carolina Nilsson          80    13 OK Kompassen                 55:22 B        
   14          Hans Hedin                63    13 Hjärnarps GH OL              55:30 B        
   15          Bertil Månsson            52    13 Örkelljunga FK               55:38 B        
   16          Martin Jönsson                   9 Östersunds OK                55:57 B        
   17          Ulrika Martinsson               13 OK Tyringe                   55:58 B        
   18          Mikael Carlsvärd          74    13 IS Kullen                    56:38 B        
   19          Mikael Nilsson            70    13 OK Torfinn                   57:08 B        
   20          Maria Svantesson          70    13 OK Tyringe                   58:19 B        
   21          Anders Yngve              51    13 OK Kontinent                 58:31 B        
   22          Göran Lassing             53    13 Frosta OK                    58:53 B        
   23          Roy Owesson               46    13 Helsingborgs SOK             58:59 B        
   24          Per Andén                 64       Hässleholms OK               59:21          
   25          Sven-Erik Jönsson         49    13 OK Tyringe                   60:14          
   26          Willy Olsson                    13 Rävetofta OK                 61:05          
   27          Anna Kask                          Lunds OK                     61:10          
   28          Ingvar Olofsson           47    13 FK Snapphanarna              61:25          
   29          Kersti Lassing            85    13 Frosta OK                    62:11          
   30          Lennart Martinsson        48    13 OK Tyringe                   62:20          
   31          Vytautas Gargasas               13 IS Kullen                    63:29          
   32          Ida Bengtsson             84    13 Tormestorps IF               65:38          
   33          Bertil Erlandsson         59    13 Ringsjö OK                   66:51          
   34          Viveka Lassing            59    13 Frosta OK                    67:24          
   35          Anna Nilsson              79    13 OK Kontinent                 68:33          
   36          Sandra Sörensen           79    13 OK Kontinent                 68:36          
   37          Kjell Wilhelmsson         55    13 Andrarums IF                 68:52          
   38          Eva-Lena Jakobsson        79    13 Eslövs FK                    68:54          
   39          Mia Jonsson                     13 OK Tyringe                   71:24          
   40          Tore Pettersson                 13 OK Tyringe                   71:28          
   41          Sven Törnkvist                  13 Tormestorps IF               72:39          
   42          Leif Scott                      17 OK Roslagen                  74:54          
   43          Kristina Landgren               13 Malmö OK                     79:27          

               Andreas Ekblad            76    13 Frosta OK                 Ej godk.          
               Marie Nilsson                   13 Helsingborgs SOK          Ej godk.          



Öppen 9  (7)   7190 m                      

    1          Jan Ackesjö               67    13 Hjärnarps GH OL              59:30 B        
    2          Stefan Johansson          62    13 FK Åsen                      60:30 B        
    3          Mattias Lundin            75       Halmstad OK                  61:11 B        
    4          Martin Kriblad            77    13 Hjärnarps GH OL              74:26 B        
    5          Tobias Åkesson            79       Hässleholms OK               78:18          
    6          John Swan                          MHS K IF                     83:34          
    7          Fredrik Lundquist         77    13 Frosta OK                    87:11          



Öppen 10  (31) 2260 m                      

    1          Gustav Eklund                   13 Örkelljunga FK               22:42 B        
    2          Johan Andersson                    Hässleholms OK               23:00 B        
    3          Oliver Friberg            99    13 Örkelljunga FK               24:19 B        
    4          Klas Schagerström               13 Hjärnarps GH OL              25:34 B        
    5          Wille Schagerström              13 Hjärnarps GH OL              26:01 B        
    6          Sara Jönsson              97       Hässleholms OK               26:02 B        
    7          Jonna Schagerström              13 Hjärnarps GH OL              26:08 B        
    8          Jenny Bredfält                     Lunds OK                     27:11 B        
    9          Mark Otzen                      23 Boxholm-Mjölby OL            27:22 B        
   10          Annika Jönsson                  13 Ringsjö OK                   28:28 B        
   11          Juli Arvidsson                  13 Andrarums IF                 28:31 B        
   12          Astrid Einarsson                13 OK Torfinn                   28:52 B        
   13          Inger Fridholm                  13 Ringsjö OK                   29:21 B        
   14          Hugo Arvidsson                  13 Andrarums IF                 31:40          
   15          Linus Kristiansson        94    13 Tockarps IK                  34:12          
   16          Jenny Kristiansson              13 Tockarps IK                  34:13          
   17          Kajsa Forsen              91       Hässleholms OK               35:31          
   17          Klara Forsen              95       Hässleholms OK               35:31          
   19          Tilda Persson                   13 Andrarums IF                 36:35          
   20          Sebastian Lindahl               13 OK Kompassen                 37:39          
   21          Erik Jönsson                    13 OK Kompassen                 43:31          
   22          Anna Johansson            92     7 Laholms IF                   44:01          
   23          Adam Segerslätt                 13 Rävetofta OK                 44:05          
   24          Alva Risberg              67    15 Järfälla OK                  45:49          
   25          Jacob Höst                      13 Hjärnarps GH OL              46:01          
   26          Tida Nilsson                       Hässleholms OK               49:09          
   27          Tilda Nilsson             45    13 OK Kompassen                 53:52          
   28          Jonatan Porle                   14 Växjö OK                     54:38          
   29          Björn Eklund                    13 Örkelljunga FK               66:47          

               Mattias Andersson                  Hässleholms OK            Ej godk.          
               Filip Lidholm                   13 OK Tyringe                Ej godk.          



U1 Damer  (3)  2070 m                      

    1          Jannika Kirkhoff          92     7 Halmstads OK                 15:50          
    2          Jenny Nilsson             97    13 Andrarums IF                 26:02          
    3          Julia Lundh               99    13 Hästveda OK                  35:47          



U2 Damer  (21) 2390 m                      

    1          Elin Nilsson              95    13 Helsingborgs SOK             24:10          
    2          Cajsa Nordh               95    13 OK Tyringe                   27:11          
    3          Josefine Nilsson          96    13 Tormestorps IF               27:48          
    4          Elin Svensson                   13 Andrarums IF                 31:45          
    5          Erika Larsson                   13 Andrarums IF                 31:46          
    6          Linda Nilsson             97    13 Andrarums IF                 32:27          
    7          Matilda Arvidsson               13 Andrarums IF                 32:28          
    8          Lovisa Arvidsson          96    13 Ringsjö OK                   32:53          
    9          Caroline Haraldsson       94    13 OK Kompassen                 32:54          
   10          Martina Persson                 13 Andrarums IF                 33:41          
   11          Martina Johansson         93    13 FK Åsen                      35:03          
   12          Elin Welander             97    13 Örkelljunga FK               40:08          
   13          Viktoria Henningsson            13 Andrarums IF                 43:43          
   14          Jessika Svensson                13 Andrarums IF                 44:34          
   15          Frida Jönsson             96    13 OK Kompassen                 52:25          
   16          Sandra Törnblad           94    13 Frosta OK                    55:47          
   17          Åse Dannbring             96       Lunds OK                     57:55          
   18          Hanna Forsén              92       Hässleholms OK               64:12          

               Silje Björsvik            95    13 FK Göingarna              Ej godk.          
               Emelie Lennartsdotter     94    13 Hästveda OK               ej start          
               Linda Nilsson                   13 Andrarums IF              ej start          



U3 Damer  (13) 2930 m                      

    1          Emma Norrestam            92    13 Helsingborgs SOK             32:47          
    2          Emma Nilsson              91    13 Helsingborgs SOK             34:14          
    3          Jessica Andersson         93    13 Hästveda OK                  36:52          
    4          Maria Christrup           90       Lunds OK                     39:47          
    5          Marie Hansson             90    13 OK Kontinent                 41:15          
    6          Jessica Bjelk             94    13 Hästveda OK                  42:35          
    7          Annette Larsson           93    13 Örkelljunga FK               43:44          
    8          Rebecka Svensson          93    13 Hästveda OK                  43:48          
    9          Ida Nilsson               91    13 OK Kompassen                 44:58          
   10          Isabella Régi                      Lunds OK                     51:23          
   11          Karolina Sandberg         89    13 OK Kontinent                 57:47          
   12          Jenni Robertsson          94    13 Örkelljunga FK               63:03          

               Pauline Ekdahl            95    13 Rävetofta OK                Felst.          



U4 Damer  (4)  3140 m                      

    1          Hanna Ekström                   13 Andrarums IF                 33:14          
    2          Matilda Liljenberg        92    13 OK Kontinent                 46:13          
    2          Jenny Sandberg            92    13 OK Kontinent                 46:13          
    4          Elin Nilsson              89    13 Härlövs IF                   51:11          



U1 Herrar  (7) 2070 m                      

    1          Fredrik Larsson                 13 Andrarums IF                 18:28          
    2          Holger Olsson                   13 Andrarums IF                 19:18          
    3          Hampus Lindholm                 13 Andrarums IF                 21:11          
    4          Thomas Svensson           97    13 Helsingborgs SOK             23:20          
    5          Per Hansson               94    13 OK Kontinent                 24:05          
    6          Niklas Svensson           97    14 IK Hakarpspojkarna           26:03          
    7          Dennis Persson            98    13 Andrarums IF                 30:03          



U2 Herrar  (13 2390 m                      

    1          Erik Hjort                93    13 Helsingborgs SOK             19:34          
    2          Björn Linse               91       Lunds OK                     24:36          
    3          Andreas Eckhoff           91    13 Helsingborgs SOK             24:55          
    4          Jonatan Höst                    13 Hjärnarps GH OL              26:36          
    5          Wictor Svensson           95    13 Helsingborgs SOK             27:10          
    6          Christoffer Henningsson         13 Andrarums IF                 30:17          
    7          Pontus Östberg            94    13 FK Snapphanarna              42:13          
    8          Sondre Björsvik           97    13 FK Göingarna                 56:22          

               Mattias Engström                13 Hjärnarps GH OL           ej start          
               Erik Nilsson              96    13 Helsingborgs SOK          ej start          
               Elias Henriksson          94    13 Helsingborgs SOK          ej start          
               David Gustavsson                13 Örkelljunga FK            ej start          
               Niklas Andersson                13 Andrarums IF              ej start          



U3 Herrar  (7) 2930 m                      

    1          Niclas Dehlin             94    13 Härlövs IF                   35:25          
    2          Robin Kirkhoff            93     7 Halmstads OK                 36:31          
    3          Simon Engel               94       Hässleholms OK               39:38          
    4          Daniel Nilsson            94    13 Tormestorps IF               42:24          
    5          Fredrik Berndtsson        93    13 Ringsjö OK                   44:16          

               Linus Welander            94    13 Örkelljunga FK            Ej godk.          
               Sebastian Jacobsson       91    13 Helsingborgs SOK          ej start          



U4 Herrar  (7) 3140 m                      

    1          Martin Dehlin             91    13 Härlövs IF                   38:48          
    2          Andreas Ivarsson                   Lunds OK                     42:52          
    3          Hjalmar Edensten          92    13 OK Kontinent                 56:17          
    4          Christoffer Nilsson       92    13 Tormestorps IF               61:31          
    5          Felix Nordh               92    13 OK Tyringe                   63:03          
    6          Viktor Hjalmar                  13 Andrarums IF                 69:44          

               Christoffer Nilsson       90    13 Ystads OK                 ej start