Triathlon & TriatOLnlö 2005-06-11 17:22
Resultatskapad av OE2003 Sverige © Stephan Krämer 2004

 Pl   Namn                   Klubb                  Tid    



      Öppen Herr (T)  (8)                             

  1   Miro Cepciansky        Triatlon Syd         1:15:31  
  2   Johan Nilsson          Triatlon Syd         1:21:07  
  3   Jacob Lindkvist        IFK Helsingborg      1:25:21  
  4   Christian Harkness     Halmstad Triatletern 1:27:16  
  5   Josef Holmqvist        Perstorp             1:36:23  
  6   Claes Lindkvist        Olanderssons BLH     1:42:21  
  7   Leon Knudsen           Perstorp             1:45:13  

      Håkan Pärsson          IFK Helsingborg      Ej godk. 



      H-16 (T)  (3)                                    

  1   Hampus Hultqvist       Tockarps IK           47:14   
  2   Markus Österblad       FK Boken             1:01:10  
  3   Markus Pålsson         OK Kompassen         1:07:17  



      D-16 (T)  (1)                                    

  1   Caroline Pålsson       OK Kompassen         1:03:07  



      H40- (T)  (3)                                    

  1   Peter Amoreus          Hästveda              42:04   
  2   Mikael Skoog           Perstorp              55:30   
  3   Mikael Pålsson         OK Kompassen          58:56   



      D40- (T)  (1)                                    

  1   Lena Pålsson           OK Kompassen          57:16   



      MOTION (T)  (9)                                  

  1   Christoffer Hultqvist  Tockarps IK           45:50   
  2   Frida Palm             FK Boken              55:36   
  3   Roger Persson          Treby IF              57:38   
  4   Susanne Burström       FK Boken              57:44   
  5   Diana Persson          Härlövs IF           1:02:45  
  6   Niklas Håkansson       Perstorp             1:05:06  

      Dennis Hansen          Klippan              Ej godk. 
      Maria Rydlund          Hässleholms OK       ej start 
      Malin Rydlund          Hässleholms OK       ej start 



      Öppen Herr (OL)  (8)                             

  1   Joel Rydström          Småland Triathlon &  1:32:36  
  2   Magnus Larsen          FK Boken             1:41:50  
  3   Håkan Palm             FK Boken             1:43:16  
  4   B-G Månsson            Pan Kristianstad     1:46:19  
  5   Håkan Johansson        Helsingborgs SOK     1:46:27  
  6   Mats Svensson          Hjärnarps GH OL      1:49:13  
  7   Fredrik Hjort          Helsingborgs SOK     1:58:00  
  8   Emil Svensson          Hjärnarps GH OL      2:19:27  



      Öppen Dam  (OL)  (2)                             

  1   Sara Giselsson         Karlskrona SS        1:33:51  

      Julia Pärsson          IFK Helsingborg      ej start 



      H-16 (OL)  (4)                                   

  1   Daniel Örn             Markaryds FK          59:06   
  2   Mattias Johansson      FK Boken             1:09:26  
  3   Jacob Segerslätt       Rävetofta OK         1:33:55  
  4   Anders Andersson       FK Boken             1:35:43  



      D-16 (OL)  (2)                                   

  1   Elin Svensson          Hjärnarps GH OL      1:11:29  

      Angelika Larsson       Örkelljunga  FK      Ej godk. 



      H40- (OL)  (3)                                   

  1   Sven Giselsson         Ronneby OK            54:02   
  2   Lars Olsson            FK Boken              59:22   
  3   Leif Åke Andersson     FK Boken             1:05:26  



      D40- (OL)  (3)                                   

  1   Ann Nilsson            Markaryds FK         1:01:01  
  2   Christina Segerslätt   Rävetofta OK         1:06:21  
  3   Christina Svensson     Hjärnarps GH OL      1:11:11