Klass Placering Namn Klubb Totalt Simmning Cykel Löpning/orientering
Öppen Herr (T) 1 Miro Cepiciansky Triathlon Syd 1:15:31 1 08:53 1 36:51 1 29:47
Öppen Herr (T) 2 Johan Nilsson Triatlon Syd 1:21:07 4 11:22 2 37:39 2 32:06
Öppen Herr (T) 3 Jacob Lindkvist IFK Helsingborg 1:25:21 2 09:39 3 39:37 5 36:05
Öppen Herr (T) 4 Christian Harkness Halmstad Triathleterna 1:27:16 3 11:00 4 40:21 4 35:55
Öppen Herr (T) 5 Josef Holmqvist Perstorp 1:36:23 5 12:44 8 48:19 3 35:20
Öppen Herr (T) 6 Claes Lindkvist Olandersson BLH 1:42:21 6 14:16 6 46:59 6 41:06
Öppen Herr (T) 7 Leon Knudsen Perstorp 1:45:13 8 15:53 7 47:51 7 41:29
Öppen Herr (T) Ej g Håkan Pärsson IFK Helsingborg   7 14:50 5 44:28   Ej godkänd
H-16 (T) 1 Hampus Hultqvist Tockarps IK 47:17 1 06:01 1 22:32 1 18:41
H-16 (T) 2 Markus Österblad FK Boken 1:01:10 2 09:09 2 28:18 2 23:43
H-16 (T) 3 Markus Pålsson OK Kompassen 1:07:17 3 12:07 3 29:02 3 26:08
D-16 (T) 1 Caroline Pålsson OK Kompassen  1:03:07 1 10:39 1 26:42 1 25:46
H40- (T) 1 Peter Amoreus Hästveda 42:04 1 06:11 1 19:40 1 16:13
H40- (T) 2 Mikael Skoog Perstorp 55:30 2 09:07 2 24:42 2 21:41
H40- (T) 3 Makael Pålsson OK Kompassen 58:56 3 10:49 3 25:26 3 22:41
D40- (T) 1 Lena Pålsson OK Kompassen  57:16 1 10:46 1 24:20 1 22:10
Motion (T) 1 Christoffer Hultqvist Tockarps IK 45:50 1 06:07 1 21:41 1 18:02
Motion (T) 2 Frida Palm FK Boken 55:36 3 09:44 4 25:43 3 20:09
Motion (T) 3 Roger Persson Treby IF 57:38 2 09:14 6 28:47 2 19:37
Motion (T) 4 Susanne Burström FK Boken 57:44 4 10:17 3 24:25 4 23:02
Motion (T) 5 Diana Persson Härlövs IF 1:02:45 7 11:34 5 27:24 5 23:47
Motion (T) 6 Niklas Håkansson Perstorp 1:05:06 5 11:12 2 24:12 6 29:42
Motion (T) Ej g Dennis Hansen Klippan Ej godkänd 6 11:24   Ej gokänd    
Motion (T) Ej start Maria Rydlund Hässleholms OK Ej start            
Motion (T) Ej start Malin Rydlund Hässleholms OK Ej start            
Öppen Herr (OL) 1 Joel Rydström Småland Triathlon & Multisport 1:32:36 1 10:40 1 38:41 3 43:15
Öppen Herr (OL) 2 Magnus Larsen FK Boken 1:41:50 6 18:52 5 44:56 1 38:02
Öppen Herr (OL) 3 Håkan Palm FK Boken 1:43:16 3 17:23 7 45:32 2 40:21
Öppen Herr (OL) 4 B-G Månsson Pan-Kristianstad 1:46:19 5 18:51 4 42:56 4 44:32
Öppen Herr (OL) 5 Håkan Johansson Helsingborgs SOK 1:46:27 2 15:03 2 41:15 7 50:09
Öppen Herr (OL) 6 Mats Svensson Hjärnarps GH OL 1:49:13 4 18:24 3 42:00 6 48:49
Öppen Herr (OL) 7 Fredrik Hjort Helsingborgs SOK 1:58:00 7 20:28 6 45:29 8 52:03
Öppen Herr (OL) 8 Emil Svensson Hjärnarps GH OL 2:19:27 8 21:55 8 1:11:14 5 46:18
Öppen Dam (OL) 1 Sara Giselsson Karlskrona SS 1:33:51 1 13:45 1 48:08 1 31:58
Öppen Dam (OL) Ej start Julia Pärsson IFK Helsingborg Ej start            
H-16 (OL) 1 Daniel Orn Markaryds FK 59:06 1 07:27 1 21:41 1 29:58
H-16 (OL) 2 Mattias Johansson FK Boken 1:09:26 2 10:38 2 22:49 2 35:59
H-16 (OL) 3 Jacob Segerslätt Rävetofta OK 1:23:55 4 12:46 3 31:46 3 39:23
H-16 (OL) 4 Anders Andersson FK Boken 1:35:43 3 11:40 4 40:44 4 43:19
D-16 (OL) 1 Elin Svensson Hjärnarps GH OL 1:11:29 1 12:27 1 28:45 1 30:17
D-16 (OL) Ej g Angelika Larsson Örkelljunga FK     11:27   27:22   Ej godkänd
H40- (OL) 1 Sven Giselsson Ronneby OK  54:02 1 09:46 1 20:57 2 23:19
H40- (OL) 2 Lars Olsson FK Boken 59:22 3 12:57 2 23:25 1 23:00
H40- (OL) 3 Leif-Åke Andersson FK Boken 1:05:26 2 11:32 3 25:12 3 28:42
D40- (OL) 1 Ann Nilsson Markaryds FK 1:01:01 1 08:54 1 23:55 1 28:12
D40- (OL) 2 Christina Segerslätt Rävetofta OK 1:06:21 2 09:50 2 25:05 2 31:26
D40- (OL) 3 Christina Svensson Hjärnarps GH OL 1:11:11 3 11:20 3 25:36 3 34:15