Triathlon & TriatOLnlö 2004-06-12 19:01
Resultatskapad av OE2003 Sverige © Stephan Krämer 2004

   Pl Namn                         Klubb                           Tid 



              Öppen Herr (T)  (12)      

    1 ROBERT LÖVDAHL               IFK HELSINGBORG             1:09:24 
    2 CHRISTIAN HARKNESS           IFK HELSINGBORG             1:24:49 
    3 TOMAS KARLSSON               SK GRAAL                    1:31:39 
    4 ROGER MARKLUND               TOCKARPS IK                 1:37:35 
    5 JARMO VETELÄINEN             IFK HELSINGBORG             1:38:18 
    6 JACOB LINDKVIST              IFK HELSINGBORG             1:45:06 
    7 CLAES LINDKVIST              OLANDERSSONS BLH            1:45:12 
    8 ROBERT JOHANSSON             FK BOKEN                    1:45:44 
    9 NIKLAS HÅKANSSON             PERSTORP                    1:58:56 
   10 FREDRIK HANSEN               FK BOKEN                    1:59:10 
   11 CHRISTER FLODBERG            ÖRESUNDSKRAFT               2:02:32 
   12 NICLAS HALLBERG              KLIPPAN                     2:08:43 



              Öppen Dam (T)  (1)        

    1 DAISY BELL                   HELENEHOLMS TRIATHLON       1:46:26 



              H-16 (T)  (6)             

    1 HANNES PERSSON               KK KARPEN                     46:24 
    2 DENNIS PERSSON               KK KARPEN                     57:29 
    3 ANTON ÖSTERBLAD              FK BOKEN                    1:01:44 
    4 MARKUS PÅLSSON               OK KOMPASSEN                1:03:51 
    5 MARKUS ÖSTERBLAD             FK BOKEN                    1:15:10 
    6 DAVID ARBORELIUS             IS KULLEN                   1:16:44 



              D-16 (T)  (3)             

    1 CAROLINE PÅLSSON             OK KOMPASSEN                1:01:52 
    2 SANDRA JOHANSSON             FK BOKEN                    1:02:43 
    3 HANNE KUTTINEN OTZÉN         ALLT I EL                   1:03:00 



              H40- (T)  (4)             

    1 PETER HAGERMAN               TOCKARPS IK                   44:52 
    2 BERTIL TANN                  PERSTORP                      55:22 
    3 MIKAEL SKOOG                 ALLT I EL                     55:38 
    4 JARI KUUTTINEN               ALLT I EL                     59:07 



              D40- (T)  (2)             

    1 WIOLA SVENSSON               TORMESTORPS IF              1:02:37 
    2 BIRGIT PALM                  FK BOKEN                    1:13:07 



              MOTION (T)  (8)           

    1 JONAS BRINK                  PERSTORP                      47:04 
    2 ANDERS STRAND                PERSTORP                      49:47 
    3 LENA PÅLSSON                 OK KOMPASSEN                  55:30 
    4 DENNIS HANSEN                OK KOMPASSEN                  56:50 
    5 ANETTE LANTZ                 PERSTORP                      57:28 
    6 KERSTIN NILSSON              TORMESTORPS IF              1:06:24 
    7 JOANNA SILVERSAND            PERSTORP                    1:18:24 

      MIKAEL PÅLSSON               OK KOMPASSEN               ej start 



              Öppen Herr (OL)  (14)     

    1 TOMAS WESTLUND               PAN KRISTIANSTAD            1:33:30 
    2 JOEL RYDSTRÖM                LJUNGBY TRIATHLON           1:34:13 
    3 DANIEL EVALDSSON             SK GRAAL                    1:40:16 
    4 THOMAS WALLIN                HELSINGBORGS SOK            1:41:17 
    5 MAGNUS LARSEN                FK BOKEN                    1:47:35 
    6 OLA LANGVALL                 LJUNGBY TRIATHLON           1:56:12 
    7 SVEN OLSSON                  FURULUND                    1:57:44 
    8 INGEMAR CARLSSON             FK BOKEN                    1:58:48 
    9 ANDREAS BLOMQVIST            FK BOKEN                    2:01:07 
   10 ANDREAS OLSSON               FURULUND                    2:01:52 
   11 MATTIAS LILJEDAHL            FK BOKEN                    2:06:49 
   12 MATS RANBRO                  MALMÖ OK                    2:10:51 

      JENS ARBORELIUS              IS KULLEN                  Ej godk. 
      PETTER WESTERLUND            FK BOKEN                   Ej godk. 



              Öppen Dam  (OL)  (7)      

    1 MARIE ADOLFSSON              ÖRKELLJUNGA FK              1:37:43 
    2 SARA WALLIN                  HELSINGBORGS SOK            1:40:28 
    3 MARI NILSSON                 HELSINGBORGS SOK            1:41:28 
    4 SARA GISELSSON               RONNEBY OK                  1:50:59 
    5 LINDA RANBRO                 MALMÖ OK                    1:52:22 
    6 MONA ADOLFSSON               VÄXJÖ OK                    2:00:11 
    7 KARIN ANDERSSON              FK BOKEN                    2:12:38 



              H-16 (OL)  (4)            

    1 ROBIN WESTESSON              OK KONTINENT                1:05:07 
    2 DANIEL ÖHRN                  MARKARYDS FK                1:07:23 
    3 MATTIAS JOHANSSON            FK BOKEN                    1:10:23 

      ANDERS ANDERSSON             FK BOKEN                     Felst. 



              H40- (OL)  (9)            

    1 SVEN GISELSSON               RONNEBY OK                    52:09 
    2 STEN SEGERSLÄTT              RÄVETOFTA OK                  54:54 
    3 STEFAN DAHL                  IS KULLEN                     58:41 
    4 GÖRAN JOHANSSON              OK TYRINGE                  1:00:39 
    5 LARS OLSSON                  FK BOKEN                    1:00:56 
    6 JANNE NYGREN                 FK BOKEN                    1:01:00 
    7 BO-ARNE STÅHL                IS KULLEN                   1:01:09 
    8 STEN-ARVID LARSSON           FK BOKEN                    1:22:10 
    9 ANDERS WESTERLUND            FK BOKEN                    1:36:07 



              D40- (OL)  (4)            

    1 ANN NILSSON                  MARKARYDS FK                  55:03 
    2 KARIN STÅHL                  IS KULLEN                   1:02:12 
    3 BRITT SVENSSON               HJÄRNARPS GH OL             1:11:47 
    4 ANETTE JARLSSON              FK BOKEN                    1:22:06 



              MOTION (OL)  (3)          

    1 MALIN RIIS                   ÖRKELLJUNGA FK              1:01:54 
    2 ANGELIKA LARSSON             ÖRKELLJUNGA FK              1:01:58 
    3 SUSANNE BURSTRÖM             FK BOKEN                    1:04:26 



              H-40 (OLM)  (3)           

    1 HÅKAN JOHANSSON              HELSINGBORGS SOK            1:09:59 
    2 LEIF-ÅKE ANDERSSON           FK BOKEN                    1:10:05 

      MATS JOHANSSON               FK BOKEN                     Felst.